Тема: Поповнення картинної галереї. Повторення вивченого. Опрацювання тексту.
Мета: закріплювати вміння читати слова з вивченими буквами; удосконалювати навичку читання; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного; вміння слухати; виховувати уважність, спостережливість, інтерес до читання.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У світ фантазії зробимо крок.
Це – творчості час, фантазії час.
Цікаві завдання чекають на вас.
А з творчістю ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
2. Вступна бесіда.
- Діти, до нашої картинної галереї надійшло поповнення – нам подарували картини. А щоб поповнити її, вам треба виконати різноманітні завдання.
- Всім відомо, що у галереї виставляють свої роботи художники. А ви знаєте, хто такий художник?
ХУДОЖНИК
- Отже, художник – це людина, що займається образотворчим мистецтвом, пише картини.
Гра «Дослідники»
|
|
|
|
ЗИМА
3 р.
Чистомовка.
Рі-рі-рі – гамірно в дворі.
Ра-ра-ра – галаслива дітвора.
Ву-ву-ву – зліпили бабу снігову.
На-на-на – ми залізли на слона.
ІІ. Основна частина.
Сергійко, сніжинка, ковзанка, Ліза, лід, Богданка, сніг, зима, Бориско, зимовий, Андрійко.
Фізхвилинка для очей.
У різних кутах класу висять картинки із порами року. Вчитель називає пору року, а діти знаходять її очима.
м |
о |
р |
о |
з |
ґ |
н |
к |
о |
т |
а |
с |
ж |
л |
ї |
с |
н |
і |
г |
я |
м |
о |
р |
о |
з |
ґ |
н |
к |
о |
т |
а |
с |
ж |
л |
ї |
с |
н |
і |
г |
я |
Гра «Четвертий зайвий». Робота в парах.
Робота за мнемотаблицями. (Скласти речення за допомогою малюнків).
Взимку йде сніг і дме вітер.
Взимку діти ліплять сніговиків, катаються на лижах, ковзанах, санчатах.
Фізхвилинка
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.
Книги відкриваємо —
Знання здобуваємо!
Вчитель читає слова, а діти слідкують.
Драбинка
Запропонував
(вчитель пояснює значення слів)
Читання тексту вчителем.
Кубик Блума
Добирання заголовка.
Читання ланцюжком.
Вибіркове читання.
Вчитель читає початок, діти продовжують.
Гра «Розвідники»
Гра ТАК чи НІ ЛЕГО
ІІІ. Заключна частина.
Подобається вам картинна галерея? Давайте ще раз прочитаємо, як вона називається. Покажіть мені цифрами, яка картина вам найбільше сподобалась.
А на наступному уроці спробуємо себе у ролі художників і створимо власні роботи для картинної галереї.
Ви молодці. Дякую вам за роботу.