Закріплювати вміння учнів читати склади, слова, речення з новою буквою; ознайомити з рукописним шрифтом; розвивати зв'язне мовлення, спостережливість; виховувати старанність, інтерес до навчання, бережливе ставлення до природи.
Урок навчання грамоти__ (читання).
Тема. Закріплення звукового значення букви «ка». Читання складів, слів.
Мета: закріплювати вміння учнів читати склади, слова, речення з новою буквою; ознайомити з рукописним шрифтом; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість; виховувати старанність, інтерес до навчання, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: предметні малюнки; звуко-складові моделі та фішки до них
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Пролунав і стих дзвінок.
Починається урок.
Всі за парти тихо всілись
І на мене подивились.
— Подаруйте, діти, мені свої гарні, милі, світлі усмішки — і почнемо урок.
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Гра «Утвори слово»
к — ва — с
к — ла — с
ві — к — но
ві — но — к
— Яка буква спільна в усіх словах? Покажіть її.
— Який звук вона позначає на письмі? Наведіть приклади.
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Назвіть, хто саме завітав до нас на урок, з якої вони казки.
— Півник та мишенята Круть і Верть приготували для вас різні завдання.
IV. Закріплення навичок читання складів та слів
Фізкультхвилинка
Рано півник уставав,
Голосок свій подавав:
«Ку-ку-ріку, ку-ку-ріку».
Раз знайшов він колосок
І поклав його в мішок.
До млина із ним пішов
І на борошно змолов.
І щоранку залюбки
Випікав він пиріжки.
Ой, які ж вони смачні,
І рум’яні, й запашні!
V. Робота за Букварем
1. Бесіда про калину
— Що таке калина?
— Що вам відомо про цю рослину?
Калина — кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло-солодкими ягодами, зібраними в кетяг, а також — ягоди цієї рослини.
2. Опрацювання тексту «Калина»
1) Перегляд тексту учнями.
— Прочитайте назву тексту.
— Як ви гадаєте, про що йтиметься в ньому?
— Скільки речень у тексті? Чому ви так вважаєте?
2) Читання тексту.
3) Робота над змістом.
— Що коло калини?
— Що на калині?
— У кого вінок?
3. Зіставлення звукової моделі та малюнків
— Назвіть предмети, зображені на малюнках.
— До якого слова підходить подана звуко-складова модель? На дошці — модель до слова калина.
4. Розвиток зв’язного мовлення
— Розгляньте малюнок на розвороті.
— Кого і що ви на ньому побачили?
— Яке речення з тексту підходить до цього малюнка?
— Складіть свої речення.
Учні складають свої речення і вибірково записують їх графічно.
VI. Підсумок уроку
— З якою буквою були пов’язані всі завдання, отримані від наших героїв?
— Що ви запам’ятали про калину?