Урок застосування знань, умінь і навичок з математики у 2 класі

Про матеріал
Тема. Обчислення значень виразів. Розв’язування задач. Побудова прямокутника і квадрата Мета. Закріплювати навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; удосконалювати вміння будувати прямокутник і квадрат; розвивати математичні компетентності, логічне мислення, пам’ять, вміння розв’язувати приклади і задачі; виховувати почуття відповідальності за довкілля, бажання прийти на допомогу птахам взимку, інтерес до уроку математики. Очікувані результати: - дотримується режиму розумової праці під час виконання навчальних завдань; - оцінює свою діяльність за орієнтирами поданими вчителем; - дотримується правил поведінки на уроці; - співпрацює в команді; - володіє обчислювальними навичками додавання і віднімання в межах 100; - розпізнає істинні та хибні висловлювання; - аналізує текст задачі; - обґрунтовує вибір арифметичної дії, якою розв'язується задача; - будує прямокутник і квадрат, знаходить їх периметр. Обладнання: мультимедійна презентація, математичні картки, набір геометричних фігур, картки самооцінювання.
Перегляд файлу

Урок застосування знань, умінь і навичок

з математики у 2 класі

Тема. Обчислення значень виразів. Розв’язування задач. Побудова прямокутника і квадрата

Мета. Закріплювати навички  додавання і віднімання двоцифрових чисел; удосконалювати вміння будувати прямокутник і квадрат; розвивати математичні компетентності, логічне мислення, пам’ять, вміння розв’язувати приклади і задачі;  виховувати почуття відповідальності за довкілля, бажання прийти на допомогу птахам взимку, інтерес до уроку математики.

Очікувані результати:

- дотримується режиму розумової праці під час виконання навчальних завдань;

- оцінює свою діяльність за орієнтирами поданими вчителем;

- дотримується правил поведінки на уроці;

- співпрацює в команді; 

- володіє обчислювальними навичками додавання і віднімання в межах 100;

- розпізнає істинні та хибні висловлювання;

- аналізує текст задачі;

- обґрунтовує вибір арифметичної дії, якою розв'язується задача;

- будує прямокутник і квадрат, знаходить їх периметр.

Обладнання: мультимедійна презентація, математичні картки, набір геометричних фігур, картки самооцінювання.

Хід уроку

І.Організаційна частина

Ось уже дзвенить дзвінок.

Він нас кличе на урок.

Дружно встанем, огляніться,

До гостей всі усміхніться.

Разом скажем: «Добрий день».

До вершин наук ми йдем!

 

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

-Сьогодні у нас буде урок математики незвичайний. Що ж нас чекатиме? Саме тоді, коли ви будете уважними, кмітливими і дружними, ви досягнете високих результатів і всі таємниці уроку відкриються.

Чарівна надворі пора,

Сніжинки зрідка пролітають.

Та не сумуєм ми, бо в гості вже до нас

Сніговички чудові поспішають.

-Сніговички хочуть почути, як ви засвоїли виучуваний матеріал.

Математична розминка

Визначення істинного і хибного висловлювання

1.При додованні числа називаються доданок, доданок, сума (істинне).

2.Щоб знайти невідоме зменшуване, потрібно від різниці відняти від’ємник (хибне).

3.Рік має 10 місяців (хибне).

4.Щоб порівняти два числа,потрібно від більшого числа відняти менше (істинне)

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку

До нас на урок поспішають сніговички.Вони мають завдання.Виконавши перше, ми дізнаємося ключове слово нашого уроку. Працювати нам доведеться над обчисленням виразів, розв’язуванням задач та побудовою прямокутника і квадрата.

 

 

ІV.Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

-Приступаємо до виконання першого завдання.

1.Робота в групах.

Обчислення виразів

 

-Діти, ви справилися із завданням і наше ключове слово уроку відкривається!

ДОБРОТА

Доброта – це вчинок! Це дія! Доброта - це стан, який виражається в турботі і дружньому розташуванні до людей, тварин і світу в цілому. Давайте проявимо сьогодні доброту до птахів, які зимують у нашому краї.

Отож, розв’яжемо усно задачу.

Задача

 П’ять синиць, добрих птиць,

До нас завітали.

Горобців більше на шість

Радо корм клювали.

То ж рахуємо швиденько:

Скільки всіх птахів гарненьких?

( 1)5+6=11(г.) – прилетіло;

2)5+11=16(пт.) – разом)

-Котрому десятку належить число 16?(Другому)

 

 

2.Каліграфічна хвилинка.

-Запишіть числа другого десятка.

 V.Розвиток математичних знань і вмінь

 

1. Гра Підгодуємо пташок».

Порівняння виразів, розміщених на малюнку калини

37-20 17         56-20 36

44+5   40        33+4   30

65-15 60         95-25  90

23+30  53       47+20  67

Взаємоперевірка

2.Фізкультхвилинка

-Настав час для відпочинку,

я пропоную фізкультхвилинку.

Виконаємо «Руханку-танок».

3.Дослідження особливостей прямокутника і квадрата

-Давайте розглянемо годівницю, яка дуже потрібна взимку для того, щоб було куди покласти корм птахам. Яку геометричну фігуру нагадує основа годівниці? (Прямокутник)

-Доведіть, що це прямокутник.

( Прямокутник - це чотирикутник, у якого всі кути прямі.)

-А які є кути? (Гострий, тупий і прямий.)

-Покажіть прямий кут на косинці.

.

 

-Назви фігуру, де довжина дорівнює ширині.

-Яка геометрична фігура називається квадратом?

(Квадрат-це прямокутник,у якого довжини всіх сторін однакові.)

Що таке периметр многокутника?

( Периметр многокутника – це сума довжин усіх його сторін.)

4.Практична робота

Побудова прямокутника і квадрата Обчислення їх периметрів

(Три групи учнів будують прямокутник зі сторонами 4 см і 2 см, інші три групи – квадрат зі стороною 3 см.)

 

5.Пальчикова гра «Годівничка»

В годівницю ми поклали

(Діти описують пальцями прямокутник)

Корм для наших пташечок:

(Кладуть долоньки на стіл)

Понарізували сала,

(Імітують нарізування сала)

Насипали крихіток.

(Виконують рухи пучками обох рук)

Ще й малесеньких зерняток,

(Постукують кінчиками пальців по поверхні столу)

Ще й горішків лісових.

(Зігнувши великі та вказівні пальці, показують ними «кружечки»)

Не відмовляться пташата

(Руки стиснуті в кулачки, діти заперечно похитують головою)

Від гостинчиків таких.

(Погладжують себе по животику)

 

7.Гра ««Смаколики» для птахів». Робота в парах

(На зворотній стороні малюнка, де зображений корм для птахів,накреслена геометрична фігура.

Завдання: виміряти довжини сторін многокутника і знайти периметр.

Виконавши завдання, діти кладуть «смаколики у годівницю.)

 

8.Вправа «Зимова галявина» Робота в групах

Із геометричних фігур викласти і прикріпити на дошці ялиночки, будиночок, сніговичків, годівничку.

VІ.Рефлексія уроку

1.Картка самооцінювання.

2. Гра «Мій настрій»

Чудовий - зелена ялиночка.

Трішки засмучений – снігова куля.

Сумний – червона гілочка калини.

(Діти доповнюють зимову галявину ялиночками, сніговими кулями або гілочкою калини.)

-Взимку пташки бояться не холоду, а голоду!

 То ж обов’язково допомагайте нашим пташкам з їжею, робіть годівнички!

Будьте завжди добрими, носіть у своїй душі любов, доброту, щирість, співчуття до всього світу, бо ми – люди.

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 лютого 2023
Переглядів
1027
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку