продовжити формування вмінь працювати з підручником; застосовувати проблемні методи й питання для обмірковування, розвивати творче мислення, мовлення.
Тема: Органи виділення
Навчальна мета: пояснити учням структуру органів виділення та значення процесів виділення , познайомити з методами дослідження органів виділення.
Виховна мета: продовжити формування наукового світогляду.
Розвивальна мета: продовжити формування вмінь працювати з підручником; застосовувати проблемні методи й питання для обмірковування, розвивати творче мислення, мовлення.
Обладнання: таблиця „Схема будови органів виділення”, модель нирки
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Перевірка присутніх.
3. Перевірка готовності до уроку.
Скажи мені, і я забуду.
Покажи мені, і я запам’ятаю.
Дай можливість діяти самому, і я навчуся.
Як ви розумієте цей вислів?
ІІ Актуалізація опорних знань.
Біологічний диктант
Правильна відповідь =1 бал
1. Засновник гігієни харчування ( Авіцена)
2. Найважливіший принцип харчування ( енергетичний баланс)
3. Чим визначається потреба людини в поживних речовинах (її масою. віком, руховою активністю)
4. Чим компенсується нестача амінокислот, вітамінів в окремих продуктах ( вживанням різноманітних продуктів)
5. Чому сприяє різноманітна їжа( стимулює апетит, поліпшує засвоєння)
6. Скільки разів на день потрібно харчуватись(4)
7. Скільки % має становити обід(35%)
8. Ця речовина належить до баластних речовин( клітковина)
9. Коли краще споживати м’ясні та рибні страви( в першій половині дня)
10. До чого призводить недостатнє харчування( зниження імунітету, хвороби)
11. До чого призводить надмірне харчування( ожиріння, цукровий діабет, менше живуть).
Робота з картками
Місткий кошик.
В зошиті учні малюють кошик, на якому пропонується написати терміни. Потрібно заповнити кошик. Потім один з учнів зачитує слова. Учні викреслюють назви, які повторюються в їх записах. Переможець той, у кого більше записано термінів
Термінологічна розминка
обмін речовин |
гігієна харчування |
білки |
жири |
вуглеводи |
вітаміни |
енергетичний баланс |
цукровий діабет |
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь, вході якої учні заповнюють таблицю «Органи виділення людини»:
Органи виділення |
Особливості будови |
Функції |
Нирки |
|
|
Легені |
|
|
Шкіра |
|
|
Печінка |
|
|
ІY. Узагальнення знань.
Самостійна робота учнів
Дати відповіді на запитання:
1. Порівняйте видільні системи риб, амфібій, рептилій, птахів і ссавців.
2. Яке значення має подвійна капілярна мережа в нирках?
Y. Домашнє завдання.
Параграф 53, відповіді на запитання на ст. 170
* Повідомлення «Камені у нирках».