Природознавство 1 клас
Урок 41
Тема. Узагальнення знань за темою «Світ живої природи»
Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про світ живої
природи, формувати інтерес до вивчення природознавства;
розширювати світогляд, розвивати логічне мислення,
мовлення учнів; виховувати ціннісне ставлення до природи.
Тип уроку: узагальнюючий.
Обладнання: картки для роботи в парах, пазли для роботи в групах, мультимедійна презентація.
Очікувані результати:
Хід уроку
І. Організація класу ( Слайд 1)
Встаньте, діти, всі скоріше!
Посміхніться всім миліше.
Привітайтесь: «Добрий день!»
Продзвенів дзвінок - «дзелень».
- Який у нас зараз урок?
- Як називають людей, котрі вивчають природу?
- Як називають дітей, які люблять і бережуть природу?
- Подивіться, хто знову сьогодні прийшов до нас на урок. Маша з нами вивчала природознавство, а сьогодні, так як і ви, хоче продемонструвати свої знання.
ІІ. Довідка синоптика (Слайд 2)
- Як називають людей, котрі спостерігають за погодою?
- Допоможемо Маші розказати про погоду?
- Чи правильно підібрала Маша фотографії про зиму? ( Слайд 3)
- Зображення на якій фотографії вам знайоме?
ІІІ. Хвилинка духовності ( Слайд 4)
- 12 лютого- свято Трьох Святих.
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку , мотивація навчальної діяльності. ( Слайд 5)
V. Узагальнення і систематизація знань учнів
1. Гра «Злови організми» ( Слайди 6-13)
- Як називаються тіла живої природи?
- Назвати ознаки організмів.
- Що потрібно організмам для життя?
2. Поділ організмів на групи (рослини і тварини) ( Слайд 14)
3. Гра «Що зайве?» ( Слайди 15-17)
- Яка рослина/тварина, на вашу думку, зайва? Чому?
VІ. Релаксаційна пауза. Мандрівка в природу (Слайди 18-19)
- Що ви уявили? Який пейзаж відповідає почутим звукам?
4. Повторення вивченого про птахів ( Слайд 20)
- До якої групи належать ці тварини? Чому? Назвіть свійських птахів. Який птах є символом України? Які птахи не літають? Який птах найбільший? Чи істинне твердження, що лелеки і ластівки – перелітні птахи? Чому вони відлітають у вирій?
- Кого ви впізнали на фотографії? Що ми робили під час екскурсії? Чому потрібно підгодовувати птахів взимку? ( Слайд 21)
5. Повторення вивченого про звірів ( Слайд 22)
- До якої групи належать тварини? Кого не можна побачити в зимовому лісі? Чому? А як називають тварин, які живуть в лісі?
6. Повторення вивченого про свійських тварин. Робота в парах.
- Обведіть свійську тварину. Для чого люди її вирощують?
- Обведіть домашніх тварин. Хто відповідає за здоров’я і життя домашнього улюбленця?
7. Робота в группах.
( Слайди 23-31)
8. Природа і мистецтво. ( Слайд 32)
9. Українські народні казки про тварин. ( Слайд33)
10. Гра «Склади порівняння» ( Слайд 34)
VІІ. Підсумок уроку ( Слайд 35)
Гра «Закінчіть речення»
……………………………………………………………………
……………………………………………………………………
Природознавство 1 клас
Урок 41 Дата: 12.02.2013р
Тема. Узагальнення знань за темою «Світ живої природи»
Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про світ живої
природи, формувати інтерес до вивчення природознавства;
розширювати світогляд, розвивати логічне мислення,
мовлення учнів; виховувати ціннісне ставлення до природи.
Тип уроку: узагальнюючий.
Обладнання: картки для роботи в парах, пазли для роботи в групах, мультимедійна презентація.
Очікувані результати: