Урок "Зима. Сезонні зміни у природі взимку."

Про матеріал
Мета уроку:формувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі, сезонні зміни, вміння орієнтуватися у різноманітності тваринного світу; розвивати пізнавальну активність, увагу, зв’язне мовлення, логічне мислення, уяву; корегувати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення, зв’язне мовлення та слухове сприймання; формувати навички контролю та самоконтролю: виховувати вміння працювати в колективі, прищеплювати любов до природи, Виховувати почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги.
Перегляд файлу

Спеціальна школа в м. Дубно

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ УРОКУ 

З КУРСУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ»

1 клас

             Тема: Зима. Сезонні зміни у природі взимку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала

 вчитель початкових класів

Міщеня І.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023

 

Формування компетентностей:

предметні :

а) знаннєва складова:

навчальна: формувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі, сезонні зміни, вміння орієнтуватися у різноманітності тваринного світу; збагачення словникового запасу;

б) діяльнісна складова :

розвиваюча: розвивати пізнавальну активність, увагу, зв’язне мовлення, логічне мислення, уяву;

корекційна: корегувати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення, зв’язне мовлення та слухове сприймання; формувати навички контролю та самоконтролю.

виховна: виховувати вміння працювати в колективі, прищеплювати любов до природи, позитивний настрій у дітей. Виховувати почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги.

ключові:

-         вільне володіння державною мовою;

-         математична компетентність;

-         екологічна компетентність;

-         навчання впродовж життя.

 

Тип уроку:  урок вивчення нового матеріалу.

Форма проведення уроку:  урок-подорож.

Обладнання: ілюстрації, макет потягу, розрізні картки, набі геометричних фігур з паперу для виготовлення сніговита,  мнемо таблиця.

Хід уроку

 

І. Загальнокорекційний етап

1. Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він чудовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І дружно промовимо: «Доброго ранку!»

 2. Нервово-психічна підготовка

Діти, відгадайте загадку:

Тільки до нас вона прийде,

 Сніг, морози приведе,

 І холодна сама,

Хто це, дітки?

(так, зима)

ІІ. Основний етап

Сьогодні у нас буде дуже цікавий і незвичайний урок, урок-подорож. Ми потрапимо на потязі у гості до зими, а вона для нас підготувала дуже-дуже багато сюрпризів, а яких саме дізнаєтесь згодом.

Дорога біла стелиться і краю їй нема.

Сніжок мете метелиця. Чекає нас зима.

Ми вирушимо потягом, зберемося на мить,

Але спочатку, діти, вагончики зберіть.

1.Дидактична гра «Логічний потяг»

У нас є потяг, а до нього треба причепити вагончики. Кожен вагончик має свою картинку. Потяг наш називається «Зима». А щоб правильно зібрати потяг і вирушити на ньому у подорож, потрібно уважно слухати мої запитання і давати на них правильні відповіді. Скажіть мені, будь ласка, а зима яка?

( Холодна! Морозна! Весела! Біла! Снігова!)

Перша зупинка «Снігова».

-         Діти, ми поговоримо з вами про ознаки зими. (розповідь вчителя)

А тепер за допомогою гри ми побачимо, як ви зрозуміли, про що я вам розповідала.

2. Дидактична гра «Зимові слова»

Діти плещуть у долоні, чуючи слово, пов’язане із зимою. ( Сніжинки, велосипед, Новий рік, листопад, санки, м’ячик, сніговик, квіти, лід, зелена трава, бурульки, квіти, рукавички)

3.Гра «Сніжинка»

 -Діти, що у вас лежить на парті? (сніжинки)

- Вони однакові?( звернути увагу на розмір, форму)

- Порахуйте скільки їх.

4. Гарно ми порозважались, але час вирушати далі.

-         Наступна зупинка

гра «Склади з частин ціле»

вчитель розділяє дітей на дві підгрупи. Кожній дитині першої підгрупи роздає розрізані картинки з зображенням тварин, а другій підгрупі – птахів.

  •     Хто це?

(Вовк, лисиця, заєць, олень)

  •     А як можна їх назвати одним словом?

(Тварини)

  •     А у вас хто?

(Горобець, синиця, снігур, ворона)

  •     А як можна їх назвати одним словом?

( Птахи)

  •     Чим відрізняються між собою птахи і тварини?

(Птахи літають, бо у них є крила. У тварин чотири лапи, а у пташок дві ніжки. У пташок є дзьоб. Тіло тварин вкрито хутром, а пташок – пір’ям)

Звернути увагу дітей, що це зимуючі птахи та тварини)

Фізкультхвилинка:

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали — сіли, встали — сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

Сіли, дітки, всі гарненько.

Спинки держимо рівненько.

Книги відкриваємо –

Знання здобуваємо!

5. Молодці, дітки. Але наша подорож на зимовому потязі на цьому не закінчується, так як сьогодні ми з вами побували в гостях у володарки зими, то потрібно виготовити їй подарунок. Тож давайте приступимо до роботи і зробимо сніговика.

-         З яких геометричних фігур складається наш сніговик?

(Коло, трикутник, квадрат)

Складіть кожний свого сніговичка.

6. Вивчення вірша за допомогою мнемо таблиці.

https://1.bp.blogspot.com/--FG0PGvheOE/X-m0yvaFp6I/AAAAAAAAV00/hrzMUiyKH8cxZ9hrp6T7Wg4qrGnHcHfUgCLcBGAsYHQ/s717/20201222_085146.jpg

ІІІ. Заключний етап

  1. Підведення підсумків уроку.

-         Про яку пору року ми говорили?

-         Які ознаки зими ви запам’ятали?

        - Які завдання найбільш сподобались?

2. Приведення організму у спокійний стан.

3. Приведення в порядок робочих місць.

4. Створення установки на відпочинок.

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
Інкл
Додано
11 березня
Переглядів
190
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку