Технологічна карта дистанційного уроку
з математики, 5 клас
учителя Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 70 Харківської міської ради Харківської області
Філюнкіної Галини Володимирівни
Тема уроку: Знаходження дробу від числа.
Технологічна карта уроку
Зміст діяльності |
Завдання учням |
|
|
Вивчення нового матеріалу
|
(7 хв.51сек)
|
|
Відповісти на питання Слайд № 7 Розв’язати вправи письмово № 1-3: № 1. Знайти від розгорнутого кута. № 2. Знайти від прямого кута. № 3. У класі 30 учнів. відвідує гурток з математики, а від тих учнів, що не відвідують гурток з математики, відвідує гурток з малювання, а решта - танцювальний гурток. Скільки учнів відвідує танцювальний гурток? (Слайд № 8) Розв’язати вправи з підручника № 710, № 712.
|
Завдання № 4 «Перевір себе» в тестовій формі Домашнє завдання |
Виконати тестові вправи з підручника с. 187-188. Виконати завдання з підручника: № 711, № 713.
|
Мета уроку: формування в учнів здібностей до самостійної діяльності при вивченні теми «Знаходження дробу від числа», розширення знань учнів з теми «Звичайний дріб»;
Виховання комунікативних здібностей учнів, толерантного ставлення одне до одного, уміння висловлювати власну думку.
Задачі уроку: створити алгоритм знаходження дробу від числа, розглянути приклади його застосування
Технологія, що застосовується:технологія діяльнісного методу.
Методи організації роботи: словесні методи (бесіда ), наочні (демонстрація, відео презентація), проблемно-пошуковий, метод рефлексивної самоорганізації (діяльнісний метод).
Форми організації роботи: колективна (фронтальна), індивідуальна.
Очікувані результати діяльності: учні повинні вміти знаходити дріб від числа; грамотно висловлювати свої думки в усній та в письмовій формі, здійснювати пошук, систематизувати, аналізувати та класифікувати інформацію, використовувати джерела інформації, навчальну літературу.
Необхідне обладнання: комп’ютер.
Дидактичне забезпечення уроку: комп’ютерна презентація.
ХІД УРОКУ
-Вітаю вас, мої любі учні! Пролунав веселий дзвоник. Час розпочати урок.
Джон фон Нейман говорив: «Якщо люди відмовляються вірити в простоту математики, то це тільки тому, що вони не розуміють всієї складності життя».
Джон фон Нейман (1903-1957)
Після кожного уроку невизначеності у світі математики для нас стає все менше, а здобувати знання – це прекрасно.
2. Актуалізація теоретичних знань
Розпочнемо з питань на повторення:
1. Що означає дробова риска у звичайному дробі?
2. Що означає знаменник дробу?
3. Що означає чисельник дробу?
4. Який дріб правильний?
5. Який дріб неправильний?
6. Порівняти правильний дріб з одиницею.
Відповіді:
1- ділення; 2 - на скільки рівних частин поділили дане число; 3- скільки однакових части взяли; 4- якщо чисельник менше знаменника; 5- якщо чисельник більше або дорівнює знаменнику; 6 – правильний дріб менше одиниці.
3. Перевірка домашньої роботи.
Виконати тестову роботу
А |
Б |
В |
|
|
|
А |
Б |
В |
|
|
|
А |
Б |
В |
|
|
|
А |
Б |
В |
|
|
|
А |
Б |
В |
|
|
|
Відповіді: 1- В; 2- А; 3-Б; 4 – Б; 5-А, Б
4. Постановка навчальної задачі
Переглянути відео
https://www.youtube.com/watch?v=imwVDApdVVo (7 хв.51сек)
Які у вас виникли питання?
Учитель узагальнює:
якщо ми маємо деяке число, тоді, щоб знайти його частину, виражену дробом, треба:
число : знаменник · чисельник
Учитель: зверніть увагу, якщо в результаті знаходження дробу від числа ми отримали значення менше даного числа, тоді дріб правильний, якщо значення більше або дорівнює даному числу, то дріб неправильний.
Правильність сформульованого правила перевіримо на розв’язанні прикладу 2 за підручником с. 158.
Відповісти на питання:
№ 1
Знайти від розгорнутого кута.
Розгорнутий кут має градусну міру 1800, отже
180:18*5=500.
Відповідь: 500
№ 2
Знайти від прямого кута.
Прямий кут має градусну міру 900, отже
90:18*5=250.
Відповідь: 250
№ 3
У класі 30 учнів. відвідує гурток з математики, а від тих учнів, що не відвідують гурток з математики, відвідує гурток з малювання, а решта - танцювальний гурток. Скільки учнів відвідує танцювальний гурток?
Відповідь: 4 учні займаються в танцювальному гуртку.
№ 710
Відповідь: 189 тон ячменю дісталося Тарасу
№ 712
Відповідь: для дитячого санаторію привезли 133 кілограми апельсинів і мандаринів разом.
Вчитель: повернімося до мети уроку.
- Чи досягли ми мети уроку?
- Який результат нашої діяльності на уроці?
- Сформулюйте правило знаходження дробу від числа.
- Де використовується це правило?
Домашнє завдання. Виконати завдання з підручника: № 711, № 713.
За бажанням: розв’язати задачу від Мудрої Сови № 722 підручника з математики.