План-конспект інтегрованого уроку з математики та природознавства для 1 класу
(за програмою розвивального навчання Ельконіна-Давидова)
Тема: Зрівнювання величин різними способами.
Подорож містами України.
Автор: Комісар Олена Аскольдівна, учитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 м. Києва, спеціаліст вищої категорії, «старший вчитель».
Мета: вдосконалювати навички зрівнювання величин, усного рахування, орієнтування на аркуші зошита;
залучати школярів до міркування, розв’язання проблемної ситуації;
формувати вміння презентувати свою роботу;
розвивати вміння працювати, групі;
показати міста України, розкрити походження їх назв;
розвивати зоров’язбережувальні навички;
виховувати любов, повагу до Батьківщини, патріотизм, потребу вивчати історію України.
Обладнання: карта України, надписи назв міст, картинка повітряної кулі, картки прикладів з буквами, схема задачі, картинки казкових героїв Мальвіна, Незнайко, Буратіно, склянки з водою, маркери, планшетки для презентації групової роботи, лист Лева, схема самооцінки, стікери-сердечка, музика: українська пісня, мелодія польоту, пісня «Ми Вкраїни діти», відео «Повість минулих літ», електронна презентація «Подорож містами України».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Діти, виходьте до мене(стають півколом).
- Подивіться на наших гостей і привітайтеся.
Треба дружно привітатись.
Добрий день!
Емоційне налаштування.
(Діти стають у коло.)
ІІ. Мотивація.
Музика.(слайд 1)
ІІІ. Актуалізація.
1. - А на чому можна подорожувати?
( слайд 3)
Я із гуми, надувна,
Як повітря я легка,
Міцно мотузок тримай
Та мене не відпускай!
(Повітряна куля) (слайд 4)
Для цього її треба надути.
Дихальна вправа.
Всі пальчики обох рук складені в «пучку» й дотикаються кінчиками. В цьому положенні дитина диме на пальчики і вони приймають форму кульки. Надути щоки. Повільно, плавно випускати повітря через губи, витягнуті вперед. Вдихаємо через ніс, видихаємо ротиком.
2. - Куля надута. Щоб вона піднялася у повітря, робимо відлік:
від 1 до 10 – підготовка;
і від 10 до 1 - піднімаємось.
Молодці! Ми у повітрі.
Музика. Заплющіть очі, уявіть, як ми піднялися на нашій чарівній кулі у небо і полетіли.
ІV. Місто Дніпро.
3 |
Д |
5 |
Н |
2 |
І |
6 |
П |
7 |
Р |
10 |
О |
2+1 5+1
3+2 8-1
1+1 9+1
V. Місто Львів.
- Наша куля відправляється в наступне місто.
- Під час подорожі Мальвіна вирішила пригостити Буратіно і Незнайку соком. Вона налила сік, але об’єми вийшли нерівні.
В одній склянці об’єм соку А, а в другій Б.
А>Б. Схема 1.
Як зробити так, щоб об’єми сока в склянках стали рівними? (слайд 9)
А ≠ Б
А Б А > Б
У групах накресліть схему і запишіть формули(на картонних листах)
Кожна група отримує 2 склянки з водою.
1 група – на збільшення (долити)
А>Б, Б<А,
А= Б+В
2 група – на зменшення (відлити)
А>Б, Б<А,
Б= А – Л
3 група – 3 спосіб на збільшення однієї і зменшення другої величин
А>Б, Б<А,
А-К=Б+К
Презентація роботи:
як зрівняти, показати (долити, відлити, перелити)
схема,
формули
Показати: +; -
Енергетична вправа.
До вітерця іду.
Силу я беру.
Все погане матінці-Землі несу.
Джерельною водою вмиваюся –
Сильним і здоровим становлюся.
Сонечко, сонечко, дай своїм промінчикам сонячну одежину.
VI. Місто Київ.
VII. Підсумок
Передаємо серце (іграшка)
Пісня «Ми Вкраїни діти»
Додаток 1
Схема 2
Пр. Ох.
Схема 1
1