Математика 5 клас (автор О.Істер)
Тема Звичайні дроби.
Мета: закріпити й узагальнити знання і вміння учнів розв’язувати вправи по темі: «Звичайні дроби»; підготуватися до контрольної роботи; розвивати пам'ять , критичне мислення, увагу при виконанні завдань; виховувати інтерес до математики.
Тип уроку: урок узагальнення знань
Обладнання:дошка, таблиці,роздатковий матеріал
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Сьогодні в нас буде узагальнюючий урок . Повторимо все, що
вивчили про «звичайні дроби»
На дошці закритий математичний вислів. Виконаємо завдання, відкриємо вислів і прочитаємо.
Психологічний прийом «Посміхніться один одному»
2.Перевірка домашнього завдання.
Учні- консультанти перевіряють домашнє завдання.
3.Актуалізація знань і вмінь.
Теоретичні питання.
4.Як знайти дріб від числа?
5.Як знайти число за значенням його дробу?
6.Як додати (відняти) дроби з однаковими знаменниками ?
7.Як додати (відняти) мішані числа ?
4.Розвязування вправ.
Роботи в нас дуже багато і тому пропоную:
-не просто дивитись, а бачити,
-не просто відповідати, а міркувати,
-дружно і плідно працювати.
№1. (на дошці)
1 ряд – вибрати правильні дроби (означення)
2 ряд – вибрати неправильні дроби (означення)
№2. Розмістити дроби в порядку зростання:
№3. Порівняти дроби:
Кожну відповідь обґрунтувати.
№ 4. Математичний квест
1.Записати дріб із чисельником 3 і знаменником 8.Результат підставте в друге завдання замість Х.
2.Виконати додавання:
Х + 3
.
Значення виразу підставте в третє завдання замість b.
3.Знайти значення виразу:
b - 2
+10
А тепер відпочинемо.
Розгадаємо ребуси (дошка):
7я , 40а, 3мати, пі2л, ві3на.
Фізкульт- хвилинка.
№5. Записати найбільший (найменший) правильний дріб зі знаменником 200.
№6. Записати найменший (найбільший) неправильний дріб з чисельником 1000.
№7. Записати число 5 у вигляді дробу зі знаменником: 10; 2; 3; 11;100.
№8.Прочитати мішане число:
.
№9. Знайти неправильний дріб (усно):
1
№10. Чому дорівнює градусна міра кута, що становить:
Робота з підручником. Вправи: 1256;1265 (Розв’язати рівняння за допомогою гри «Хто швидше»)
5.Рефлексія. Оцінювання.
- Чи сподобався вам урок?
-Яке завдання було найцікавіше?
-Сьогодні на уроці ми підсумували наші знання і вміння по темі «Звичайні дроби».
6.Домашнє завдання.
Повторити п.33-39.Розв’язати вправи: 1257,1264,1266.