Діяльнісний підхід до викладання математики.
5 клас
Тема уроку: Звичайні дроби. Позначення звичайних дробів на числовому промені.
Мета уроку: Формувати:
1. Предметні компетентності: Повторити поняття правильних і неправильних дробів і основну властивість дробу. Навчити позначати звичайні дроби на числовому промені.
2. Ключові компетентності: Математичну, спілкування державною мовою, уміння вчитися впродовж життя.
3. Ціннісні ставлення: до себе, готовність працювати над самовдосконаленням.
Розвивати алгоритмічну культуру учнів як здатність діяти за заданим алгоритмом а також уміння самостійно конструювати нові алгоритми на основі аналізу й узагальнення послідовності виконуваних операцій і дій, що ведуть до шуканого результату. Виховувати уміння сконцентруватися, слухати інших, уміння працювати в колективі, співпереживати, формувати сприятливий моральний клімат.
Хід уроку
1. Організація класу.
Організація уваги учнів. Поділ класу на групи.
2. Перевірка домашнього завдання:
Пояснити розв’язування №951- як скорочували дроби?
3.Актуалізація і корекція знань учнів.
Завдання 3.1. Для дробів ;
;
;
знайти такі х, щоб дріб був -
І група — правильним, ІІ група — неправильним.
Яка група дасть найповніше пояснення?
Що в записі звичайного дробу означає чисельник, знаменник і риска дробу?
Завдання 3.2. Встановити відповідність.
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
;
.
Завдання 3.3. Відкласти на числовому промені числа: 4; 8; 40.
Завдання 3.4. Скласти алгоритм відкладання чисел на числовому промені:
а). Побудувати промінь.
б). Відмітити одиничний відрізок.
в). Відкласти потрібні числа.
Запитання до завдання 3.4. 1.В чому була складність при відкладанні чисел? (Як помістити число 40?)
2. Хто вибирає одиничний відрізок?
3. Який можна вибрати одиничний відрізок у цьому завданні?
4. Вивчення нового матеріалу.
Розмістимо на числовому промені елементи мозаїки таким чином:
Які елементи на числових променях повторюються? (Видно на наступному малюнку).
Тому уже можна проставити одиничні відрізки:
А скільки вартує у кожному випадку один елемент мозаїки?
4.1. Завдання групам: Позначити на числовому промені число. Для цього складемо алгоритм відкладання дробів на числовому промені:
а). Побудувати промінь.
б). Відмітити одиничний відрізок.
в). Розділити одиничний відрізок на кількість частин, рівних знаменнику дробу.
г). Відкласти стільки таких частин, яке число у чисельнику.
5. Звернемо увагу на те, що 1= =
=
.
Завдання: Представити одиницю у вигляді дробу із знаменником 7? 9? 33? 95? 500?
6. Закріплення вивченого матеріалу.
Розв’язання №941, №953, №957.
8. Домашнє завдання: Опрацювати п.26. Розв’язати №954, (Звертаю увагу на вибір одиничного відрізка при позначенні дробів на координатному промені.); №947 (Для кого важко перевести в міліметри, скористайтесь лінійкою.) №963.
9. Рефлексія: Що ми сьогодні навчилися?
Як позначити на числовому промені дробові числа?
Хто позначить на промені число 1000 , 33
?