Урок "Звук і буква - л -. Правильна та чітка вимова звука. Співвіднесення звука і букви."

Про матеріал
Урок з предмету "Формування навичок читання та письма" для дітей з ООП з інтелектуальними порушеннями помірного ступеню.
Перегляд файлу

Клас: 2

Тема: Звук і буква - л -. Правильна та чітка вимова звука. Співвіднесення звука і  букви.   

Мета:  Ознайомити зі звуком та буквою – л -; вчити сприймати та розпізнавати мовленнєві звуки;  чітко і правильно вимовляти звук; слухати та повторювати; співвідносити графічний образ букви з її звучанням; вчитися виконувати інструкцію вчителя та виконувати завдання за зразком. Розвивати артикуляційну моторику, фонематичний слух. Формувати та корегувати звуковимову,  сприймання, пам’ять, мислення,  увагу. Розвивати дрібну моторику. Виховувати ініціативність, прагнення до кращого виконання завдання.

 

Обладнання: картки з буквами і словами, предметні картинки, мнемотаблиця, пластилін.

                                               Хід уроку

І. Організаційна частина.

1. Підготовка до уроку. Організація робочого місця.

 

2.Нервово-психологічне налаштування.

Погляньте у віконечко (показують на вікно)

Чому сховалось сонечко? (знизують плечима)

А ми засвітим сонечко (показують на себе)

Таке веселе сонечко!  (посміхаються один одному)

Я – сонечко! (показують на себе)

Ми – сонечка! (беруться за руки)

Ми світимося всі! (посміхаються)

 

ІІ. Основна частина.

1.Повторення вивченого матеріалу.

Повторення вивчених букв, чітка вимова голосних і приголосних звуків:

а, у, о, и

 м с, х, ш, р, п, н.

Прочитати слова та знайти відповідні малюнки:

оси  муха  сом  сир суп  миша

2. Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні ми познайомимося з новим звуком і буквою.

- Щоб дізнатися, яка це буква -  послухайте слова.

- З якого звука вони починаються?

Зачитування слів з показом малюнків: 

  лимон  лев  лампа  лопата  ложка  листя   лялька  луна

-Всі слова починаються на звук  [л ].

- А зараз всі разом повторимо ці слова.

Л – лимон, л – лев, …

 

3. Вивчення нової теми.

4.Артикуляція звука [ л ].


- Давайте ще раз вимовимо звук [л].  Легко чи важко він вимовляється?
- Який він? Голосний чи приголосний?

5.Робота над звуковимовою.

-Подивіться, яка буква – л – гарна.

Завдання: доторкаємося пальчиком до букви і чітко  вимовляємо «л л л…».

 

6. Фізкульхвилинка.

https://www.youtube.com/watch?v=tiYUGC8jOvw

 

 

7.Робота над чистомовкою.

Чистомовка

Ла – ла-ла  - Лана молока пила.

Ло-ло-ло – землю снігом замело.

Лу-лу-лу – їде трактор по селу.

Лі-лі-лі – полетіли  журавлі.

 

8. Ознайомлення з графічним образом букви.

- Звук [л] позначається буквою – л -.

- Подивіться на неї.

-Як її звуть?

- Це буква – л -, велика і маленька.

Люди • Arzamas

 

- Розглянемо її уважно.

- На що вона схожа?

9. Будова букви.

- А ще вона схожа на гірку з якої можна спуститися.

- З яких елементів складається буква – л -?

Вказівним пальчиком ліземо на гірку і спускаємося.(малювання в повітрі, обведення по контуру на папері).

Складання букви з паличок.

 

10.Ліплення букви з пластиліну (викладання по контуру на папері).

 

11.Зарядка для пальчиків.

Руками імітуємо відповідні рухи:

- Ми капусту шаткували!

- Солі в неї ми поклали!

- Ми капусту м’яли, дерли!

- Смачну моркву туди терли!

 

12.Робота над скоромовкою. Вивчення скоромовки з допомогою мнемотаблиці.

Лис малий і більший лис.

По гриби ходили в ліс.  

Гриб лисичка Съедобный гриб Аспен, гриб, еда, осиновый гриб, руссула png |  PNGWing

 

 

13.Закріплення вивченого матеріалу.

Розпізнавання букви – л -. Знайти букви, обвести кружечком, вимовляючи звук.

Назвати слова за малюнками.

 

Буква «Л» українського алфавіту – прописи для дітей – Розвиток дитини         C:\Users\User\Pictures\изображение_viber_2024-10-09_10-27-22-013.jpg

 

ІІІ. Заключна частина.

Рефлексія. Продовжити речення.

-Я правильно вимовляю звук …

-Я впізнаю букву – л - …. (знайти букву)

-Я знаю слово на букву – л - …..


 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Косяк Олена
Додано
10 жовтня
Переглядів
127
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку