Урок Звук [ ж ]. Позначення його буквами «Ж», «ж» (же).

Про матеріал

Ознайомити учнів з буквами «Ж», «ж», їх назвою та звуковим значенням; формувати літературну вимову слів зі звуком [ ж ] в кінці слова та в кінці складу перед наступним глухим; вчити свідомого, правильного виразного читання вголос.

Розвивати розумову діяльність і пам'ять, мовленнєві уміння.

Збагачувати словниковий запас учнів.

Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Формувати соціальну компетентність.


Перегляд файлу

Тема: Звук [ ж ]. Позначення його буквами «Ж», «ж» (же).

Мета: Ознайомити учнів з буквами «Ж», «ж», їх назвою та звуковим значенням; формувати літературну вимову слів зі звуком [ ж ] в кінці слова та в кінці складу перед наступним глухим; вчити свідомого, правильного виразного читання вголос.

Розвивати розумову діяльність і пам'ять, мовленнєві уміння.

Збагачувати словниковий запас учнів.

Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Формувати соціальну компетентність.

Обладнання: розрізна азбука, індивідуальні картки з звуками і буквами, складові таблиці, малюнки казок, набірне полотно.

ТСН: комп'ютер.

Тип уроку: урок-гра.

 

                                                  Хід уроку

 

І. Організаційний момент

- Подивіться мені в очі. Поглянемо один на одного, посміхнемося. Сьогодні на уроці ви повинні:

 

Не просто слухати, я чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

II. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  • Діти, сьогодні на уроці ми вивчимо нову букву. Навчимося читати з цією буквою склади, слова. А допоможуть нам герої казок.

 

Казок країна чарівна.

У гості вас чека вона.

- Що це? (На дошці висять малюнки казок, а в них випали пазли.)

- Що ж нам робити?

-А це хто? (Жабка з листом).

- Діти, допоможемо жабці скласти картини?

 

III. Повторення та закріплення вивченого.

1. Гра «День і ніч».

На команду «ніч» учні заплющують очі і слухають. Вчитель називає звуки, а вони з'єднують їх у слова. На команду «день» називають ці слова.

[л', а, л', к, а ], [й, а, к', і, р ], [Л, е, с', а ], [м, а, л', а, т, а ].

Лялька, якір, Леся, малята.

 

 

 

 

 

2. Гра «Модельєри».

E:\Мама\Мої розробки уроків, заходів\Іра\img013 - копия.jpg- Вибрати серед записаних слів те, що підходить до даної схеми.

 

 

 

 

3. Гра «Зірви яблуко»

- Хто складе слово, той зірве яблучко.

E:\Мама\Мої розробки уроків, заходів\Іра\img013 - копия (2).jpg 

 

 

 

 

Ярина, ясен, яма, якір, маяк, Зоя.

 

III. Вивчення нового матеріалу.

  1. Виділити найчастіше вживаний звук.

Жив жучок між бур'янами,

Жив без тата і без мами.

Жовтим листом ворушив.

Жив і жив, і не тужив.

Жаба квакнула: «Попався!»

Жук завмер - так налякався.

 

2. Артикуляція звука, спостереження за вимовою. Віднесення його до групи приголосних.

- Як гуде жучок?

 

3. Гра «Впіймай звук», (оплесками)

Жуки дзижчать в садочку літом,

По стежці жаба плиг та плиг.

Жоржини квітнуть жовтим цвітом,

Кружляють бджоли біля них.

 

 

 

4. Гра «Мовчанка». Звуковий аналіз слів-відгадок.

У зеленому жакеті

Галасує в очереті.

Хоч і плавати мастак,

А не риба і не рак. (Жаба)

                                                 Довгоногий і дзьобатий,

                                                 Сірий красень цей пернатий,

                                                 Борщику він наварив

                                                 І Лисичку пригостив. (Журавель)

- Як називають людей, коли вони взимку купаються в річці. (Моржі)

(Один учень біля набірного полотна виставляє, дивлячись на клас. Учні класу показують мовчки картки зі звуками. Потім всі разом читають схеми.)

 

IV. Ознайомлення з буквою «ж» (же).

Порівняння великої і малої літери «же». Визначення місця літери «же» в касі букв.

1. В гостях у тітоньки Сови.(перегляд кінофільму).

- Лісова професорка Сова запрошує вас до себе в гості.

-Назвіть слова з буквою «же».(Робота над картинкою, де буква «же».)

2. «Дитяча майстерня» - робота в парах.

 Я взяла нитки чарівні,

 І зв'язала дві букви «К»

 Вмить з'явилась на долоні,

 Буква схожа на жука. (Діти зв'язують дві букви «К»).

3. Перегляд мультфільму про жука.

Буква «Де» сказала «Ве».

- Поміж нами жук живе!

- Нісенітниця! Невже?

Не впізнали букву «Же».

 

V. Фізкульхвилинка.

Гра «Відлуння».

Сів жучок на кропиву,

Дуже на жалку траву.

 Пожалився: «же-же-же!»

Полетів, як буква «же».

 

4. Робота в зошиті.

 

а) Написання великої і малої букви «же».

б) Малюнковий диктант.

( На екрані комп'ютера малюнки. Діти записують слова. Перевіряють, дивлячись на екран.)

 

Кажан, жук, журавель, жираф.

 

в) Гра «Букви знайомляться».

Читання прямих та обернених складів на «Веселій абетці». Самостійний запис та читання складів у таблиці.

г) «Читаночки-з'єдналочки».

Читання аналітико-синтетичним способом.

д) Гра «Мовленнєва зарядка»

Жатка в полі жито жне,

Жатку женчик дожене.

Промовляють один одному у повільному, а потім швидкому темпі.

5. Робота з підручником.

а) Словникова робота.

Вуж, жнива, діжка, корж, стриж, женчик.

б) Бесіда вчителя про жнива.

в) Читання вголос учнями «жужанням»

 

6. «Юні поети» - складання вірша.

Строчки вірша перемішані.

Біля озера   одна

Бавить жаба жабеня.

Обіймає лапкою,

Називає  жабкою .

VI. Підсумок уроку

  1. Гра «Карусель».

 

Робота в групах.

І завдання:

Скласти слова , протилежні за значенням.

Низька - висока.    Молодість - старість.      Солодкі - кислі.

 

II завдання:

Дібрати порівняння.

Хитрий , як ... лисиця. Боязкий, як ... заєць. Німий, як ..  риба.

Неповороткий, як ... ведмідь.      Голодний, як ... вовк.

 

III завдання:

Підібрати речення до схеми.

Сів жучок на кропиву.

Жайворонок заспівав пісню.

Ми дружимо з книжками!

Жабка стрибає.

Де ти, журавлику?

 

IV. завдання: 

Відредагувати текст. Вставити слова замість малюнків.

 

V завдання:

Дібрати слова до казки.

Ой ви, дітоньки, козеняточка,

Відімкнітеся, відчинітеся!

Ваша матінка прийшла,

Молочка вам принесла. «Вовк та семеро козенят»

                         Гуси, гуси, гусенята,

                         Візьміть мене на крилята,

                         Та понесіть до матінки і тата. «Івасик-Телесик»

Хто кругленький і смачненький

Із віконця скік та скік,

Втік від Баби і від Діда

До Лисички на язик?   «Колобок»

А хто, хто в рукавичці живе?

- Мишка - шкряботушка. А ти хто?

- Жабка - скрекотушка. «Рукавичка»

 

Виросла вона велика,

Не під силу чоловіку,

Ще коли він старий дід.

Тут покликать бабу слід.

Потім внучку, Жучку, кішку, мишку.

Пройшов день, настала ніч,

А вони все тягнуть річ. «Ріпка».

 

2. Побажання тітоньки Сови.

3. Гра «Мікрофон»

Мишки, які з'їли пазли з'явились і хочуть висловити свою думку по уроку, але вони не вміють говорити. Мишка-хлопчик хоче сказати, що йому щось не сподобалося на уроці. Мишка-дівчинка те, що їй сподобалося. Діти надівають їх на руку і говорять за них свої враження від уроку.

 

 

 

 

docx
Додано
4 квітня 2018
Переглядів
1113
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку