Урок "Звуки [д], [д`], позначення їх буквою «де»

Про матеріал
Урок з української мови 2 клас. Ознайомлення із звуками [д], [д'], позначення їх буквою "де". Вивчення та закріплення вивчениних звуків. читання та написання слів з вивченою буквою.
Перегляд файлу

 

Тема. Звуки [д], [д`], позначення їх буквою «де»

 

Мета. Ознайомити учнів зі звуками [д], [д`].

Формувати вміння читати склади та речення з новою буквою.

Розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, увагу, критичне мислення. Виховувати любов до української мови, ціннісне ставлення до природи.

 

                       Хід уроку

 

І. Організація класу.

Вправа «Вітання».

              Бажаю (стукаються великими пальчиками)

               Успіху (вказівними)

               Великого (кулачками)

               У всьому і всюди ( об свої кулачки 2 рази)

                Вітаю! (дотик долонькою)

Вправа «Настрій».

 

На партах смайлики, піднесіть той смайлик, який показує ваш настрій на роботу.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 Робота з таблицею.

Зверніть увагу на таблицю, давайте її заповнимо

 

ЗНАЄМО      ХОЧЕМО               ДІЗНАЄМОСЯ

                     ДІЗНАТИСЯ

 

Які букви ми вже вивчили, прикріпимо.

Що ми хочемо дізнатися? (всі букви)

Що дізнаємося ми прикріпимо в кінці  уроку.

 

ІІІ. Основна частина уроку.

Вчитель. Зазвичай до нас на уроки приходять різні казкові  чи мультяшні герої, а сьогодні урок нам допоможе провести дерево, його плоди, птах.

Подивіться на дошку, чи впізнали яке це дерево?

Правильно, ДУБ. Промовимо всі разом це слово

Який перший звук ви чуєте? Приголосний. Чому. Коли ми вимовляємо нам допомагають зубки і язичок. Вимовте ще раз, то в слові ДУБ який звук ви почули? Твердий, як ми позначаємо твердий приголосний?

Подивіться, яка пташка прилетіла на наше дерево, ДЯТЕЛ

Промовте це слово всі разом.

Який звук в цьому слові? М’який

Отже, буква «де» може позначати і твердий, і м’який приголосний.

Гра «Впіймай слово зі звуком [д], [д`]

 

Дудка              Подарунок

Дід                  дорога

Дошка            подорож

Думка             дім

 

Подивіться на букву «Де»

На що вона схожа, чим схожа, а чим відрізняється?

Викладіть нашу букву КВАСОЛИНКАМИ

Проведіть по ній пальчиками, та запам’ятайте її.

 

Читання складової таблиці

- Тепер разом зі мною ми прочитаємо склади з вивченими буквами

 

ДА   ДИ   ДІ   ДУ   ДЕ   ДО

 

ЧИСТОМОВКА

Вчитель.  Я читаю, а ви промовляєте останні склади.

 

Розцвіла троянда – да-да-да

Човен на воді – ді-ді-ді

Я заграю на дуду –ду-ду-ду

Поженемо теляток до води – ди-ди -ди

Бджоли виробляють мед – ед-ед-ед

Достиг виноград – ад-ад-ад

Вкрився ягодами глід – ід-ід-ід

Відлетів у вирій одуд – уд-уд-уд

Раптом: бум, бум, бум!

 

Ой, що це?

Жолуді падають з дубочка, а я їх у кошик зібрала. Але вони незвичайні, на них записані склади з нашим звуком і ми їх прочитаємо.

Витягують жолуді і промовляють склади, а все разом промовляємо.

Склади ми прочитали, вони нам допоможуть швидко прочитати слова в Букварі ст.. 70

Читаємо разом, другий раз окремо учні.

 

А нам на допомогу прийшли наші цеглинки.

Подивіться на екран, прочитаємо слова в першому рядочку «луною»

Тепер відшукайте на цеглинці якого кольору записане це слово і поставте цеглинку такого кольору перед собою. Так всі слова

         Дерево         Дуб      Дім       Дудка

 

         Син.             Зел.       Черв.     Оранж.

 

Піднесіть свої вежі, перевірте чи правильно ви склали свою вежу (дивляться на цеглинки вчителя)

Всі гарно працювали, а тепер час відпочинку

 

                       РУХАНКА

 

Необережно зачепивши кошика, з нього висипаються справжні жолуді

Ой, а з нашого кошику ми не всі жолуді дістали. Так вони справжні

А знаєте ви, що жолуді – це насіння дуба. Подивіться за вікно, чи ростуть у нашому садку дубочки? Ні! З маленького жолудя може вирости справжній дуб.

Ось ми з вами опрацювавши текст «У саду», дізнаємося, що ж в саду?

Слухання тексту

Робота над текстом:

- Що зробили дід з онуками?Яку користь принесе їм дерево?

Читання тексту учнями

Буксиром

 Пошепки

«День-ніч»

Прочитавши текст, я хочу у вас запитати

Чи хотіли б ви бути схожими на хлопчиків7

Чому?

 Ось, сьогодні і ми приєднаємося до добрих справ. Адже сьогодні день доброти і наші справи залишать по собі слід. Давайте висадимо наші жолуді у стаканчики, а коли наступить весна ми їх висадимо у на ліс, щоб вони приносили радість і чисте повітря людям.

 

Працюємо в парах, один тримає стаканчик, а інший висаджує жолудь.

Молодці! Витерли свої ручки, відложили наші стаканчики.

 

ІV Підсумок уроку

 

Подивіться, у нас залишилася одна порожня колонка в таблиці, чи можемо ми відповісти на питання Чого ми дізналися на уроці?

Познайомилися і вивчили букву «де».

Дізналися, які звуки вона позначає

Вивчили багато слів в яких вживається буква «де»

 

Піднесіть свої смайлики, чи покращився у когось настрій, чи може став сумніший?

- На цьому наш урок закінчено

 

 

 

 

doc
Додано
23 серпня 2022
Переглядів
567
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку