Урок. Звуки [к], [к'], позначення їх буквою "ка".

Про матеріал

Тема: Звуки [к], [к']; позначення їх буквою «ка». Читання складів, слів. Словниково – логічні вправи.

Мета: закріпити вимову звуків [к], [к']; ознайомити учнів із буквою К к; удосконалювати вміння читати злиття, склади та слова з новою літерою; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до тварин.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Весела пісенька дзвіночка

Покликала нас всіх на урок,

Я бачу ваші милі личка

І очі з безліччю думок.

Ми помандруємо в світ чудовий,

Що гордо мовою зовуть.

Та лиш кмітливість і увагу

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Які букви ми вже вивчили?

1.Читання прямих і обернених складів із вивченими літерами.

2.Гра «Яка буква загубилась?» (На дошці складені слова, пропущена в них одна буква).

Со… на (сосна), мали…а (малина), н..с (ніс), во..а (Вова).

3.Читання тексту у Букварі с.69

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Загадка

До нас на урок завітав…. А хто саме відгадайте.

Величезний цей хижак

На людей наводить жах.

Проживає в річці Ніл

Небезпечний … (Крокодил)

По чому ви здогадалися?

1.Складання звуко-складової моделі слова крокодил .

Що ви можете сказати про перший звук у цьому слові? Назвіть його.

Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Артикуляція звуків [к], [к']. Вимовте звук [к], спробуйте чітко вимовити його (перешкода створюється глибоко в горлі задньою частиною язика). Виділення звуків [к], [к'] зі слів. Гра « Оплески»

Кіт котові каже: “Коте,

до комори кадуб вкотили.

В кадуб вкинеш капустину,

Кілька китичок калини”.

2.Вивчення скоромовки з звуко [к] (з елементами ейдетики)

Крокодил до крокодила

Припливав просити мила,

Бо набридло крокодилу

Умиватися без мила.

Фізкультхвилинка (музична).

1.Ознайомлення з буквою К к. Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних

Не така вона й важка

Всім відома буква Кк

Та як букву цю не знаєш

Книжку ти не прочитаєш!

1.Спробуйте виготовити букву «ка» з кубиків, з олівців.

Утворіть букву У з олівців, «перетворіть» У на букву К.

-Який звук позначає буква «ка»?

2 Аналітико-синтетичні вправи

1) Гра «Утвори склад»

— Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].

2) Гра «Назви звуки»

— Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утво­рили.

3) Гра «передай далі»

Учні добирають свої слова з новим звуком.

4) Робота з чистомовкою.

Ко-ко-ко – вип'єм молоко.

Ок-ок-ок – маленький жучок.

Ки-ки-ки – смішні малюки.

Ик-ик-ик – засміявся Петрик.

Юк-юк-юк – великий дрюк.

Ку-ку-ку – витягни цю нитку.

На що схожа буква Кк? (відповіді учнів)

1.Заучування вірша.

Буква к, буква к,

Ой, яка вона швидка!

Наче хлопчик, знявши руки,

Витинає гопака.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. 2. Читання стовпчиків слів (за Букварем) с. 70

Фізкультхвилинка (вправи для очей)

Очі щільно ми закрили –

це один, два, три, чотири.

Потім ширше розкриваєм,

Вдалині щось роглядаєм.

І поки ми розглядали

До шести порахували.

Щоб очі наші відпочили,

Робим це разів чотири.

2.Робота з Букварем с. 71

1.Прочитайте слова. Назви букву, якою вони відрізняються.

2.Утворіть слова зі складів на кульках клоуна.

3.Розгадайте ребуси.

VІ. Підсумок уроку.

Яку нову букву ми вивчили сьогодні?

Які звуки вона позначає?

Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.

Оцініть свою роботу оплесками.

Перегляд файлу

Урок читання в 1 класі

Тема: Звуки [к], [к']; позначення їх буквою «ка». Читання складів, слів. Словниково – логічні вправи.

Мета: закріпити вимову звуків [к], [к']; ознайомити учнів із буквою К к; удосконалювати вміння читати злиття, склади та слова з новою літерою; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до тварин.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Весела пісенька дзвіночка

Покликала нас всіх на урок,

Я бачу ваші милі личка

І очі з безліччю думок.

Ми  помандруємо в світ чудовий,

Що гордо мовою зовуть.

Та лиш кмітливість і увагу

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Які букви ми вже вивчили?
  1. Читання прямих і обернених складів із вивченими літерами.
  2. Гра «Яка буква загубилась?» (На дошці складені слова, пропущена в них одна буква).

Со… на (сосна), мали…а (малина), н..с (ніс), во..а (Вова).

  1. Читання тексту у Букварі с.69

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Загадка
  • До нас на урок завітав…. А хто саме відгадайте.

Величезний цей хижак

На людей наводить жах.

Проживає в річці Ніл

Небезпечний … (Крокодил)

По чому ви здогадалися?

  1. Складання звуко-складової моделі слова крокодил .
  • Що ви можете сказати про перший  звук у цьому слові? Назвіть його.
  • Як ви гадаєте, який звук будемо вивчати на уроці?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Артикуляція звуків [к], [к']. Вимовте звук [к], спробуйте чітко вимовити його (перешкода створюється глибоко в горлі задньою частиною язика). Виділення звуків [к], [к'] зі слів. Гра « Оплески»

Кіт котові каже: “Коте,

до комори кадуб вкотили.

В кадуб вкинеш капустину,

Кілька китичок калини”.

  1. Вивчення скоромовки з звуко [к] (з елементами ейдетики)

Крокодил до крокодила

Припливав просити мила,

Бо набридло крокодилу

Умиватися без мила.

Фізкультхвилинка (музична).

  1. Ознайомлення з буквою К к.  Артикуляція звука [к], віднесення його до приголосних

Не така вона й важка

Всім відома буква Кк

Та як букву цю не знаєш

Книжку ти не прочитаєш!

  1. Спробуйте виготовити  букву «ка» з кубиків, з олівців.

Утворіть букву У з олівців, «перетворіть» У на букву К.

  • Який звук позначає буква «ка»?

2 Аналітико-синтетичні вправи

1) Гра «Утвори склад»

— Утворіть всі можливі склади зі звуком [к].

2) Гра «Назви звуки»

— Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утво­рили.

3) Гра «передай далі»

Учні добирають свої слова з новим звуком.

4) Робота з  чистомовкою.

Ко-ко-ко – вип’єм  молоко.

Ок-ок-ок – маленький жучок.

Ки-ки-ки – смішні малюки.

Ик-ик-ик – засміявся Петрик.

Юк-юк-юк – великий дрюк.

Ку-ку-ку – витягни цю нитку.

  • На що схожа буква Кк? (відповіді учнів)
  1. Заучування вірша.

Буква к, буква к,

Ой, яка вона швидка!

Наче хлопчик, знявши руки,

Витинає гопака.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. 2. Читання стовпчиків слів (за Букварем) с. 70

Фізкультхвилинка (вправи для очей)

Очі щільно ми закрили –

це один, два, три, чотири.

Потім ширше розкриваєм,

Вдалині щось роглядаєм.

І поки ми розглядали

До шести порахували.

Щоб очі наші відпочили,

Робим це разів чотири.

  1. Робота з Букварем с. 71
  1. Прочитайте слова. Назви букву, якою вони відрізняються.
  2. Утворіть слова зі складів на кульках клоуна.
  3. Розгадайте ребуси.

VІ. Підсумок уроку.

  • Яку нову букву ми вивчили сьогодні?
  • Які звуки вона позначає?
  • Пригадайте скоромовку, яку вивчили на уроці.
  • Оцініть свою роботу оплесками.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бойко Анжеліка Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
19 листопада 2018
Переглядів
5665
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку