Дана розробка відповідає чинній програмі. Уроки розроблені у вигляді презентацій до теми " Добувна промисловість України та світу" Географія 9 клас.
Україна посідає 12 місце у світі за вартістю підтверджених видобувних запасів корисних копалин у своїх надрах. В Україні зосереджені світового значення родовища залізної (1-е), марганцевої (2-е) і титанової руд (4-е за рутилом і 7-е за ільменітом), брому (5-е), калію (9-е), урану (10-е місце у світі)
Кам’яновугільні басейни світу: Аппалацький (США) Тунгуський та Кузнецький (росія) Північно-Східний (Китай) Верхньосилезький (Польща) Донецький (Україна) Карагандинський (Казахстан) Східний (Індія) Південно-Східний (Австралія)Максимальної потужності вони досягають у вугільному басейні Латроб-Валлі (Австралія 340 м), родовищі Хат-Крік (Канада 450 м).
У своїй книзі «Путешественные заметки Василия Зуева от Санкт-Петербурга до Херсона в 1781 и 1782 году» він пише про наявність у районі злиття рік Інгулець і Саксагань залізної руди, яку він називає «залізним шифером». Це перша в науковій літературі згадка про поклади криворізьких залізних руд.
Нині Україна за запасами і ресурсами марганцевих руд займає 1 місце у Європі і 2 у світі (після Південно-Африканської Республіки). Головні запаси (близько 2,28 млрд тонн) зосереджені у Нікопольському басейні (33 %) та Велико-Токмацькому родовищі (67 %). Визначити ресурсозабезпеченість України марганцевою рудою (дані на 2014 р.)
CUУ 2000 р. загальні світові запаси міді оцінювали у 894,98 млн т. Більшою частиною запасів володіють три країни: Чилі, США, Перу,Конго,Замбія. Значні поклади мають Австралія, Китай, Казахстан Індонезія. Загалом видобування мідних руд здійснюється в 45 країнах світу.«Мідний пояс Землі»