Уроку "Ландшафтний дизайн Ознайомлення з матеріалами, інструментами та правилами безпечної праці. Колаж. Поняття про колаж. Комбінування різноманітних матеріалів для створення ком

Про матеріал
конспект уроку по темі "Ландшафтний дизайн Ознайомлення з матеріалами, інструментами та правилами безпечної праці. Колаж. Поняття про колаж. Комбінування різноманітних матеріалів для створення композиції-колажу. Гра-колаж «Пори року» "
Перегляд файлу

Тема. Ландшафтний дизайн

Ознайомлення з матеріалами, інструментами та правилами безпечної праці. Колаж. Поняття про колаж. Комбінування різноманітних матеріалів для створення композиції-колажу. Гра-колаж «Пори року»

Мета: ознайомити учнів з правилами організації робочого місця, правилами безпеки життя; ознайомити з поняттям «колаж»; навчити комбінувати різні матеріали; закріпити навички роботи з папером; розвивати творчі здібності, уяву, фантазію; вихову­вати охайність, терплячість, відчуття прекрасного,любов до природи, бережливе ставлення до всього , що нас оточує..

Обладнання: сухоцвіти, різнокольоровий папір, глянцеві журнали, рекламні буклети, картон, тканина, ножиці, клей, ілюстрації різних квітів, зразки виробів

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу

 

1.    Привітання

Що ж, починаймо рік навчальний!

Я рада привітати вас.

Нехай натхнення та бажання

Заходять разом з вами в клас!

2.    Перевірка готовності до уроку

3.    Упорядкування робочих місць

II. Актуалізація знань

 Бесіда

ЧАРІВНИЧКА

Василинка вирощує квіти різні:

Ранні — весняні, осінні — пізні,

Її жартома чарівничкою звуть.

Зате, коли квіти багряно цвітуть

Отут, біляв ікон, при білій хатинці,

То щедро завдячують всі Василинці.

З поля вертають, було, трактористи,

Квітку попросять палку та іскристу.

А як у вересні дзвоник задзвонить,

В кожному класі жаріють вазони.

Квітне, всміхається Василинка,

Наче трояндова пелюстинка.

                                                 Г. Кулеба

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми ознайомимося з поняттям «колаж». Комбінуватимемо різно­манітні матеріали для створення композиції, виготовимо гру-колаж «Пори року».

— Ми влітку збирали квіти. Сьогодні на уроці бу­демо використовувати квіти і травичку, що ви принесли.

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу

1.  Повторення правил безпечної роботи

— Пам’ятайте, що кожен учень зобов’язаний знати правила безпечної праці на уроках трудового навчання та дотримувати їх.

1. Підготувати своє робоче місце.

2. Коли вчитель звертається до всіх учнів, вони маютьприпинити роботу й уважнослухатиінструктаж.

3. Перевірити справність інструментів, наявність матеріалів.

4. Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя.

5. Не можна працювати тупим та несправним інструментом.

6. Використовувати інструменти лише за призначенням.

7. Користуватися прийомами роботи з інструментами за зразком учителя.

2. Розповідь учителя

— Що таке колаж?

Колаж — це прийом в образотворчому мистецтві, коли цілестворюють з фрагментарного. Фрагментами можуть бути фотографії, глянцеві журнали, різнокольоровий папір різних фактур, тканина та фольга, квіти тощо.

До речі, може здатися, що колаж — це відносно новомодне віяння. Аж ніяк! Ще в Стародавньому Китаї були поширені композиції з кольорового па­перу, сухого листя і квітів.

У 20-ті роки ХХ століття техніка коллажу набула популярності й досягла свого розквіту. Багато художників (починаючи з Пікассо) використовували га­зетні аркуші, етикетки і т. ін. для більшої виразності та достовірності компо­зицій.

— Хто використовує колажі? Художники-ілюстратори; художники-дизай­нери; мультиплікатори; фотографи та ретушери; поліграфісти; web-дизайнери; будь-яка людина — вільний художник, із безліччю творчих ідей та потенціалу.

C:\Users\Boss\Desktop\Без названия.jpg                  C:\Users\Boss\Desktop\images.jpg

 

                                  C:\Users\Boss\Desktop\images (1).jpg

— Які матеріали нам сьогодні стануть у пригоді, видізнаєтеся, відгадавши загадки.


1. Щоб жили всі дружно в мирі:

    Скло, пластмаса, гума, шкіра,—

    Всіх здружу я, крім людей.

    Здогадались, хто я?.. (Клей).

2. Вона натуральна та штучна,

    Яскраво прикрасить життя.

    В клітинку буває і в цятку,

    І одяг із неї, й взуття. (Тканина)

3. Завжди ми радуємо вас,

    До свят дарують нас підчас. (Квіти)

4. Він кольоровий або білий,

    В клітинку  він або цупкий,

    Гладкий, пом’ятий та м’який.

    В житті є кожної людини.

     Відгадай, хто він такий? (Папір)

5. Літом виростає, а взимку опадає.   (Листя)

6. Два пани наділи одні штани.   (Ножиці)

  7. Всяк школяр його шанує,
Бо він пише ще й малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це звичайно … (олівець)

8. Щоб було ЗДОРОВ"Я, була СИЛА, Цвіт її не в’яне, бронзовіє. Серед квітів справжній характерник. У вінок вплітається…(безсмертник).


Фізкультхвилинка

Дружно в ліс ми всі пішли,

Скільки тут грибів знайшли!

В кошики ми їх збирали,

Доки повними не стали.

Ще й побігали там трішки.

Натомили свої ніжки.

Поверталися бадьорі,

А про це вже знали в школі.

  1.      Демонстрування та аналіз зразка
  2.      Інструктаж учителя.

Робота за підручником (с. 12)

1. Розгляньте зразок на дошці.

2. Виконайте олівцем ескізні малюнки різних пір року.

3. З цупкого аркушу паперу виріжте круг діаметром 20 см.

4. Виріжте другий круг діаметром 10 см.

5. Усередині більшого круга зробіть коло з діаметром 10 см.

6. Розділіть на 4 рівні частини більший круг (пори року).

7. Менший круг розділіть на 12 частин (місяці). Спочатку розділіть на 6 частин: накресліть  дві дуги, ставлячи ніжку циркуля у місця дотику кінців вертикального діаметра з колом. Проведіть щедві дуги з кінців го­ризонтального діаметра, так з’являться 12 частин.

8. Виріжте 12 секторів з меншого круга.

9. Напишіть на кожному з 12 частин назву місяця.

10. На великому крузі на кожній з чотирьох частин створіть ознаки пір року за власним ажанням. Використовуйте різні матеріали.

5.  Правила безпеки під час роботи.

Правила користування ножицями

1. Користуйтеся ножицями із заокругленими кінцями.

2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.

3. Не працюйте притупленими ножицями або ножицями з послабленим шар­нірним з’єднанням.

4. Не тримайте ножиці лезом угору.

5. Не користуйтеся ножиця ми під час ходьби класом.

6. Не заважайте товаришам, коли вони працюють.

7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.

8. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не по­ранити руку.

Правила роботи з папером

1. Розкладіть зручно всі матеріали та інструменти на робочому місці.

2. Якщо працюєте за малюнками, розмістіть їх перед очима.

3. Перш ніж прогладити лінію згину, переконайтеся, що куточки і краї па­перу збігаються один з одним.

4. Спочатку натисніть пальцями на середині лінії згину, а потім розгладжуйте її від середини до країв.

V.  Узагальнення і систематизація знань.

 1. Практична робота учнів

2. Фізкультхвилинка

Сірий зайчик скік та скік,

По капусту він прибіг.

Нахиливсь, зірвав головку,

Але й мав собі мороку.

Поки в ліс її приніс,

Мокрий став у нього ніс.

 

3. Виставка та оцінювання робіт

Учитель демонструє роботи учнів та допомагає проаналізувати їх.

— Яка робота сподобалася найбільше?

— Чия робота найохайніша?

— Хто припустився помилки?

 

Збіг урок наш, як коротка мить,

Дуже швидко час біжить.

Та попереду у нас багато кроків,

І веселих, і сумних уроків.

Тож намагайтесь вправно все вивчати,

Щоб все про всіх у житті знати.

VI. Підсумок уроку

— Над чим ми працювали сьогодні на уроці?

— Чи сподобався вам урок?

— Який коллаж ви виготовляли?

 

Ось закінчено урок,

І дзвенить для вас дзвінок!

Працювали добре, друзі,

Відпочиньте по заслузі!

 

docx
Додано
22 березня 2020
Переглядів
684
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку