6 клас
Тема . Узагальнюючий урок в 6 класі по темі: «Гідросфера»
Мета:
«Гідросфера».
поглибити знання.
додатковою літературою.
Девіз уроку: «найбільший капітал» - наші знання.
Обладнання уроку: фізична карта півкуль, атласи, музичне оформлення,
використання матеріалів інтернету, картки завдання.
Хід уроку
Девіз уроку: «Найбільший капітал - наші знання.»
І. Початок уроку . Повідомлення теми і мети уроку
Звучить тиха музика.
Слово вчителя: «Давно це було. І сказав Бог: «Нехай
збереться вода з-попід неба до місця одного, і нехай суходіл стане водний».
назвав Бог суходіл - «землею», а місце збирання води - «морем». Іпобачив Бог,що добре воно. Сьогодні на уроці ми проведемо узагальнення знань з теми «Гідросфера», виявимо наш рівень освоєння матеріалу, наш інтерес до водної оболонки Землі, її значення для людей,
«Немає земної речовини, яка б не містила воду» - так писав видатний вчений, Вернадський.
1.«Продовжіть думку»
2. Як в літературі описують гідросферу (домашнє завдання)
Пам’ятайте люди назавжди ;
Неможливо жити без води
Це - життя-колиска, це - дощі
Це - роса і квітка на межі
Це - тумани, ріки і моря.
Порятунок в спеку – це життя!
Це кришталь озер і джерело,
Це хмаринки в небі, це - село.
У тополях й вербах над ставком,
Зелень трав, веселки кольори.
Нитки рік, у сутінках бори.
Пам’ятайте люди назавжди ;
Неможливо жити без води
3.Наменклатура.
Гра «Пошта»
4 конверти на дошці «Назви океанів»
Об’єднайтесь в групи, отримайте конверт з завданням (розкласти назви об’єктів по приналежності до океанів,)
Робоча картка (додаток 1)
Завдання № Географічний диктант.
Завдання № 2 Географічна гра «Третій зайвий»
Кросворд (додаток 2)
Фізкультхвилинка
і уявіть себе на березі океану.( музика)
Трішки відпочили и можемо продовжити мандрівку
Якщо ви не смітите на вулиці - потріть руки.
Трішки відпочили и можемо продовжити мандрівку
Виступ представників туристичних фірм, які представляють маршрути
до різних об’єктів(презентації)
а) Вас вітає туристичне агентство «Босфор-тур», не треба їхати за кордон,
щоб побачити дивовижні природні створення, Україна багата! своїми
дивами природи. Я пропоную Вам відвідати найповноводніший водоспад
України Учан-су, який знаходиться в Кримських горах, на річці ^Учан-су,
на висоті 390 м. над рівнем моря, на південному схилі гори А^-Петрі.
Висота водоспаду 98,5 м. Я запрошую Вас відпочити на Чорному морі і
відвідати цей водоспад всього за 2500 грн, мандрівка 3 дні залишить у Вас
незабутні враження на все життя.
б) Я представник туристичного агентства «Магнолія». Хочу Вам
запропонувати захоплюючу мандрівку печерами України. Ви ^можете
опинитися у казковому світі, який створили підземні води. Заглянути в
очі підземних озер. ‘
Така мандрівка буде коштувати 3 тисячі гривень, але це не остання ціна,
якщо ви будете мандрувати сім’єю, то ваша дитина віком 14 років
отримує путівку безкоштовно.
в) Я представник туристичного агентства «Соколов & Ко» пропоную
Вам незабутню мандрівку на Філіппіни. Ви зможете не тільки відмочити,
але і відвідати дивовижний океанічний Маріанський жолоб.
Що таке гроші? Цікаві враження не можна відрахувати грошима, тому
5000 гривень за незабутні враження . Запрошую Вас в наше туристичне агентство , щоб ознайомитись з найкращими пропозиціями.
V Підведення підсумків.
Наша мандрівка гідросферою підійшла до кінця . дякую за співпрацю .
(оцінювання вербальне, бали за роботу на уроці індивідуально в щоденники, а також кожен отримує бал за роботу в робочих картках. Д/з на розсуд вчителя.
Додаток 1
Робоча картка
Географічний диктант
1. Річка з усіма своїми притоками -
2. Природне заглиблення на поверхні суходолу -
3. Солоність води вимірюється в
4. Місце, куди річка впадає називається
5. Територія, з якої річка збирає поверхневі і підземні води
називається……
6. За географічними координатами знайти об’єкт:
Географічна гра «Третій зайвий»
1. Ніл, Говерла, Єнісей (річки)
2. Вікторія, Амазонка, Ні агарський (водоспади)
3. Чорне, Червоне, Баренцове (внутрішні моря)
4. Баскунчак, Дніпро, Байкал (озера)
Босфор, Середземне, Дрейка (протоки)
Додаток 2
Кросворд
1 |
Г |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
2 |
|
|
І |
|
|
|
|||||||
|
3 |
Д |
|
|
|
|
|
|
|
||||
|
4 |
|
Р |
|
|
|
|
||||||
5 |
|
О |
|
|
|||||||||
6 |
|
|
|
С |
|
|
|
|
|||||
7 |
|
|
|
Ф |
|
|
|
|
|
|
|||
|
8 |
Е |
|
|
|
|
|
||||||
|
9 |
Р |
|
|
|
|
|
||||||
10 |
А |
|
|
|
|
|
|||||||
Запитання та відповіді до кросворду: