Узагальнення та систематизація знань учнів за розділом «Осінні барви, осінній настрій

Про матеріал
Розробка уроку з літературного читання в 2 класі . Узагальнення навчального матеріалу з теми "Осінні барви, осінній настрій" за підручником "Українська мова та читання" О. Вашуленко.
Перегляд файлу

 

 Літературне читання: 2 клас                                                               Дата:_______

Тема: Узагальнення та систематизація знань учнів за розділом «Осінні барви, осінній настрій»

Мета: Систематизувати знання учнів з розділу «Осінні барви, осінній настрій»:

- вчити  учнів читати правильно, виразно, цілими словами;  розігрувати в особах невеликі вірші, використовувати доречно силу голосу, темп мовлення, жести; розповідати про власні почуття, які викликали вивчені твори;

- розвивати вміння розповідати про свої спостереження, загальні враження, почуття від прочитаного; розвивати образне і логічне мислення, інтелектуальний та творчий потенціал учнів, емоційне сприйняття;

- формувати комунікативну компетентність, уміння дотримуватися правил спілкування, мовленнєвого етикету;  брати участь у колективному обговоренні прочитаних творів;

  •    виховувати любов до природи.

Тип уроку: узагальнення навчального матеріалу.

Обладнання:  презентація до уроку; сюжетні картинки , карточки для роботи в парах; полотно для створення картини, відео «Осінь»,  сходинки зростання для рефлексії.

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний момент

Стали діти, повернулись, з гостями привітались і щиро посміхнулись один одному.

На урок старання не забутьте взяти

Сіли всі рівненько починаєм працювати

ІІ. Налаштування

  • Діти погляньте, що я сьогодні на урок літературного читання принесла (парасольку).
  • Як ви гадаєте навіщо вона мені?
  • Осіння погода мінлива то сонце, а то дощ. Я принесла її, щоб ніяка погода не зіпсувала вам чудового настрою. А ще парасолька знає, чого я чекаю від вас на уроці. (Активності, співпраці, уважності, гарних відповідей, творчості).

ІІ. Визначення завдань  уроку

1. Бесіда.

- Над яким розділом ми працювали на уроках літературного читання ? (Осінні барви, осінній настрій)

 -  Ми сьогодні на уроці підведемо підсумок вивченого розділу. Згадаємо які твори вивчали, удосконалюватимемо виразність читання, розширюватимемо свої знання та вміння, ще раз подякуємо осені за її щедрі подарунки, чудову красу, яку вона нам дарує.

2. «На гостини до картини»

(Відео «Осінь»)

Талановиті люди своє милування красою осені передають у творах мистецтва. (Репродукції картин)

Ми з вами сьогодні створимо свою картину осені. Але для цього нам треба гарно попрацювати. Щоб отримати частинки картини необхідно виконати певне завдання, яке нам приготувала Осінь. Ну то що ж до роботи!

ІІІ. Робота над узагальненням навчального матеріалу.

 

1 завдання. «Асоціація»

- Необхідно створити асоціативний кущ до слова «Осінь». Що спадає на думку, коли чуєте слово осінь?

 

                                     2                  3

 

 

      ОСІНЬ

                      1                                                  4                      

                                                                                                    

 

                             7                                      5

                                                6

 

Давайте згадаємо нашу екскурсію у природу та ваші роздуми «За що я люблю осінь» (Відеосюжет). (Підбираємо ілюстрацію до картини).

 

2 завдання.  «Кубик Блума»

- Опиши, які ознаки осені ви помітили?

- Проаналізуй, які періоди осені бувають?

- Порівняй ранню та пізню осінь.

- Поміркуй, чи заходить літо до осені в гості?

- Застосуй, чи пішов би ти зараз купатися та засмагати?

- Поміркуй, чому саме так називаються осінні місяці?

- Проаналізуй, щоб було, якби перелітні птахи не відлітали в теплі краї?

- Порівняй, у чому різниця між підготовкою до зими білочки і їжачка?

(Підбираємо ілюстрацію до картини).

 

3 завдання.  «Розчитування»

Підготуємо язичок до читання.

  1. Читання чистомовки

Ала, ала,ала – осінь завітала.

Ало, ало, ало – холодно настало.

Ають, ають, ають –птахи відлітають.

Ає,ає,ає – дощик накрапає.

  1. Читання  за заданою інтонацією.

(Підбираємо ілюстрацію до картини).

 

4 завдання. Конкурс «Я прочитаю вірш найкраще»

-Осінь і поезія, як рідні сестри. Талановиті поети вміло перенесли разом із барвами осені свої сприйняття і душу в рядки поезії. На уроках ми знайомилися з творами багатьох поетів. Ми проведемо конкурс «Я прочитаю вірш найкраще».

І пара – знайти вірш, який ілюструє ранню осінь, прочитати його з відповідною інтонацією

ІІ пара - знайти вірш, який ілюструє середню осінь, прочитати його з відповідною інтонацією

ІІ пара – знайти вірш, який ілюструє пізню осінь, прочитати його з відповідною інтонацією

(Кожна пара підбирає малюнки та розміщує їх на полотні)

 

5 завдання. Хвилинка поезії  «Перли та перлинки з поетичної торбинки»

- Я показую зображення , а вам необхідно згадати до якого твору це відноситься.

1. Грибочки (Тамара Коломієць «На галяві»)

2. Калюжі (Катерина Перелісна «Недалеко до зими»)

3. Горобчик (Аркадій Музичук «Горобці»)

4. Гніздечко (Вадим Скомаровський «Лісова колиска»)

   (Підбираємо ілюстрацію до картини).

6 завдання.  «Ми актори»

Лялькова інсценізація  вірша Наталі Остапенко «Господиня осінь»

(Підбираємо ілюстрацію до картини).

Фізхвилинка

     -Коли  опиняєтесь серед чарівної природи, що вам найбільше хочеться?

- Підкидати листя! (Так підкидайте!)

-Постояти під золотим дощем!  (Покажіть як!)

-Побігати  по листю!  (Так бігайте!)

- Послухати, як воно шурхотить під ногами!

(Давайте походимо по ньому, слухаючи шурхіт. Звучать звуки.)

-Зібрати листя у букет! (Зберіть і покажіть один одному.)

 

7 завдання.  Інтерактивна вправа “Добре- погано”

 Дмухнув вітерець, падає листя з дерев.

 Добре чи погано, що опадає листя? (Фішбоун)

 Поміркуйте!

 

8 завдання. Робота в групах «Складаємо вірш Осінь»

 

Голі поля, мокне ...,

дощ рясно …..

Сонце вже не ….,

Жовте листячко ….,

під ногами …

Слова для довідки: припікає, земля, летить, поливає, шелестить.

 

Голі поля, мокне земля,

дощ рясно поливає.

Сонце вже не припікає,

Жовте листячко летить,

під ногами шелестить

 

 VІ. Підсумок .

Тож давайте поглянемо яка картина осені утворилася у нас на уроці. Яку назву ми дамо їй.

(Діти дають назву та пояснюють свою думку)

 

Рефлексія. «Сходи зростання»

Самооцінка рівня знань та умінь, результату роботи на уроці.

Я умію…., я навчилася…..

Я умію….., але ще треба…..

Мені ще потрібно…..

 

Осінь:

 Я – Осінь славна, золота!

У мене вдача не проста.

Я в лісі побувала

На городах все зібрала.

У садочках походила,

Листя все позолотила.

Гарні яблучка зривала

 І у кошик їх складала.

А тепер прийшла я в клас,

Щоб почастувати вас!

Пригощайтеся мої любі!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пов’язане зображенняПов’язане зображення  Результат пошуку зображень за запитом "грибочки картинки"Пов’язане зображенняПов’язане зображенняРезультат пошуку зображень за запитом "горобчик"Результат пошуку зображень за запитом "калюжі малюнок"Результат пошуку зображень за запитом "малюнок каштани"Пов’язане зображенняПов’язане зображенняПов’язане зображенняРезультат пошуку зображень за запитом "грушки"Результат пошуку зображень за запитом "грушки"Результат пошуку зображень за запитом "кущ калини малюнок"

Результат пошуку зображень за запитом "їжачок"Пов’язане зображенняРезультат пошуку зображень за запитом "малюнок дятел"Пов’язане зображення

 

      Результат пошуку зображень за запитом "малюнок мураха"Результат пошуку зображень за запитом "малюнок мураха"Результат пошуку зображень за запитом "малюнок мураха"

Результат пошуку зображень за запитом "малюнок лисичка"Результат пошуку зображень за запитом "малюнок соняшник восени"     

Результат пошуку зображень за запитом "зайчик малюнок"Пов’язане зображення

 

 

Опиши ознаки ранньої осені.

 

Підбери асоціацію -  пізня осінь.

 

Застосуй, чи пішов би ти зараз купатися та засмагати?

 

Поміркуй, чому саме так називаються осінні місяці?

 

Проаналізуй, щоб було, якби перелітні птахи не відлітали в теплі краї?

 

Порівняй підготовку до зими білочки та їжака?

 

 

 

Згадаємо  твори, які вивчали в розділі

«Осінні барви, осінній настрій».

 

 

Читати правильно, виразно,

цілими словами.

 

 

Розігрувати в особах невеликі вірші, використовувати доречно силу голосу, темп мовлення, жести.

 

 

Дотримуватися правил спілкування.

 

Розповідати про свої спостереження, загальні враження

 

 

 

 

 

 

 

Голі поля, мокне ...,

дощ рясно …..

Сонце вже не ….,

Жовте листячко ….,

під ногами …

 

 

Голі поля, мокне ...,

дощ рясно …..

Сонце вже не ….,

Жовте листячко ….,

під ногами …

припікає        земля летить     поливає шелестить.

припікає        земля летить     поливає шелестить.

припікає        земля летить     поливає шелестить.

припікає        земля летить     поливає шелестить.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Москалюк Оксана Павлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Олійник Дарина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
10 березня 2020
Переглядів
3890
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку