Узагальнюю знання про іменник.
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Іменник»; вдосконалювати вміння знаходити іменники синоніми і антоніми, визначати рід і число іменників, змінювати іменники за числами, визначати відмінок іменника в реченні, вживати правильні відмінкові закінчення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне та писемне мовлення, пам’ять, увагу, здатність співпрацювати з іншими учнями, виконувати розумові операції й практичні дії;
Обладнання: мультимедійний комплект, підручник Українська мова та читання частина 1 (М.Вашуленко), цеглинки Лего, картки із загадками, інтерактивна вправа https://learningapps.org/display?v=pw2z9qam322
Хід уроку
Організація класу
Створення позитивного настрою.
Мотивація навчальної діяльності
-На уроках мови я вчуся…
Актуалізація опорних знань
*Словниковий диктант
Книга, день, промінь, пісня, молоко, країни, сонце, поля.
-До якої мови належать ці слова? (Іменник)
-Що ми знаємо про іменник?
Повідомлення теми уроку.
-Сьогодні ми будемо будемо «досліджувати» іменники, визначати рід, число, відмінки, пригадувати вивчені орфограми.
Робота над матеріалом уроку
* Інтерактивна вправа
https://learningapps.org/watch?v=pw2z9qam322
*Робота в групах
-Об’єднайтеся у 4 групи за кольором цеглинок Лего
-Давайте повернемося до нашого словникового диктанту.
І група виписує іменники жіночого роду
ІІ група- іменники чоловічого роду
ІІІ група- іменники середнього роду
ІV група- іменники, що вжиті у множині
Завдання групам:
Змінити іменники за відмінками, визначити закінчення, пояснити вивчені орфограми, скласти речення зі словами.
*Презентація та перевірка робіт
*Робота в парах (синій колір цеглинки та зелений, жовтий та червоний)
- Прочитайте та відгадайте загадку. Визначте рід, число відгадки. Поставте слово відгадку у формі М.в. множини із прийменником по.
1. Скатертина біла все навкруги накрила.
2. Біла латка, чорна латка по березі скаче.
3. Узимку чорний, навесні і влітку зелений, а восени жовтий.
4. Ростуть у лузі сестрички, золотенькі очі, а білі вії.
5. Воно безкрає, синє і кораблі красиві по водній гладі йдуть.
6. Влітку має снігову шапку.
7. Взимку спить, а влітку шумить.
8. Дихає, росте, гарно цвіте.
-Яку орфограму ми повторили? (Закінчення іменників у М.в. множини із прийменником по.)
*Самостійна робота
Складання ментальної карти «Іменник»
Підсумок
-Давайте пригадаємо:
- Що ми знаємо про іменник??
-Що нового дізналися сьогодні на уроці?
Рефлексія
-Продовжіть речення:
-Я знаю, що …
-Я зможу…
Самооцінювання
-Проаналізуйте свою роботу на уроці. Подумайте, чи все вам було зрозуміло, чи всі завдання ви змогли зробити? Оберіть цеглинку відповідного кольору, складемо «Вежу успіху»
*Обговорення запитань.
Домашнє завдання
Індивідуальне завдання на картках