Узагальнюючий урок - змагання по темі: «Атмосфера »

Про матеріал
узагальнити, систематизувати та скоригувати знання учнів з теми «Атмосфера»; розвивати допитливість, кмітливість, логічне мислення, творчі здібності, практичні вміння й навички роботи з мультимедійною дошкою, атласами, картою; продовжувати розвивати увагу, пам’ять, пізнавальний інтерес; формувати системність знань
Перегляд файлу

Тема: Узагальнюючий урок - змагання по темі: «Атмосфера »

Мета : узагальнити, систематизувати та скоригувати знання учнів з теми «Атмосфера»; розвивати допитливість, кмітливість, логічне мислення, творчі здібності, практичні вміння й навички роботи з мультимедійною дошкою, атласами, картою; продовжувати розвивати увагу, пам’ять, пізнавальний інтерес; формувати системність знань,  вміння розуміти причинно-наслідкові зв’язки, працювати в колективі, використовуючи  ігрову форму навчання для активізації розумової діяльності; виховувати зосередженість, розуміння, уважність, дбайливе ставлення до повітряної  оболонки нашої планети, виявляти основні джерела забруднення та знаходити шляхи їх ліквідації; підвищувати інтерес до поглибленого вивчення географії, вводячи в урок інтерактивні форми роботи, цікавість до пізнання світу. 

Тип уроку: урок узагальнення знань.

Обладнання: маршрутні картки, атласи, фізична карта світу, фізична карта України,  комп’ютер .

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Щойно пролунав дзвінок,

Запросивши на урок.

Друзі мої, всі зберіться,

Настав час уже трудиться.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

 Прийом «Приваблива мета »

Вчитель.               

Добрий день вам, дітвора!-

Нині в класі у нас – гра.

Докажіть знання, уміння,

Покажіть своє терпіння,

Заняття у нас незвичне,

Скажу прямо: тематичне.

«Атмосфера »  - вам знайоме,

Чи, можливо, невідоме?

Може,  втрачено всі дні      

На ці ребуси трудні ?

Вдома, знаю, працювали

І нові знання пізнали!

Приготуйте книги, карти,

В путь! – щасливого вам старту.

Девізом нашого уроку буде китайська мудрість: «Не бійся, що не знаєш – бійся, що не навчишся!» Тому, не бійтесь помилитися!

Учні отримують індивідуальні картки, де підкреслюють речення, які характеризують роботу учня на уроці по трьох напрямках

Урок                                   Я на уроці                           Підсумок

 1. Цікаво.                      1. Працював.                       1. Зрозумів.

 2. Нецікаво.             2. Відпочивав.                          2 Пізнав більше, ніж знав                 

 3.Байдуже.                    3. Допомагав іншим.               3.Не зрозумів.

 - Розум – це не тільки знання, а й вміння використовувати їх у потрібній справі, – так сказав Арістотель. Тож давайте докажемо це під час нашого  уроку.

 Соціальна компетентність. Клас об’єднано  в дві команди.

ІІІ. Узагальнення знань, умінь та навичок.

Сьогодні ми з вами помандруємо повітряним океаном  « Атмосфери» і підкоримо глибини знань. Вивчаючи повітряну оболонку , ми з вами ознайомились зі значенням, будовою, змінами в атмосфері, з тим, як її досліджують люди. Побували в різних кліматичних поясах, ознайомились з різними вітрами  та повітряними масами, були метеорологами, та синоптиками , а сьогодні ви повинні показати як ви можете використати знання на практиці.  Яка команда проявить себе краще.

І так, сьогодні на вас чекає гра-змагання з теми: «Атмосфера »

  Тож влаштуємось зручненько і розпочинаємо

1. Ключова компетентність. Вільне володіння українською мовою та іноземними мовами .  Прийом «Асоціації».

 Вивчаючи тему «Атмосфера» », ми познайомилися з багатьма новими термінами. Потрібно підібрати до кожної букви слово, пов’язане з темою «Атмосфера»:

А – зот

Т- ропосфера

М - усон

О – пади

С – тратосфера

Ф – люгер

Е- екзосфера

Р- рівнодення

А - немометр

Поясніть походження слова атмосфера. (від грец. ἀτμός – пара і σφαῖρα – куля, м'яч) Повітряна оболонка

2.   Іноваційна компетентність.   Цифровий диктант  «Складники   атмосфери.»

На компютері   1. Атмосферний тиск

                            2. Температура повітря

                            3. Опади

                            4. Хмари

                            5. Вітер

Запитання:

1 Величина залежить від температури повітря

2. Термометр

3. Сніг

4. Перисті

5. Мусон

6. Барометр

7. – 89, 2

8. Опадомір

9. Купчасті

10. Флюгер

11. Туман

12. Анемометр

Ключ

           1. 1, 6.

           2. 2, 7

             3. 3, 8, 11.

             4. 4, 9.

             5. 5, 10, 12.

3.    Інформаційна компетентність.   Бліц – турнір «Терміни».

Вітер – це…

Абсолютна вологість – це…

Атмосферний тиск - це…

Бриз – це …

Повітряна маса - це …

Хмари – це …

Атмосферні опади – це…

Клімат – це …

4. Картографічна мозаїка  ( знання географічної номенклатури).

         (Якщо карту добре знаєш – ти ніде  не заблукаєш).

 По три учасники від кожної команди виходять до карти «Кліматичні пояси            світу» і по черзі задають один одному запитання на знання І команда основних кліматичних поясів, ІІ команда перехідних.   І показують їх на карті.(Ти – мені, я – тобі).

5. Математична компетентність. Практичний тур.

Командам дається задача. Хто швидше розв’яже   

Визначити тиск повітря на висоті 500 м, якщо на рівні моря він становить 740 мм рт. ст.
Розв’язок: 

          1) Визначаємо, на скільки знизиться тиск із підняттям на висоту 500 м:
           500м : 10м × 1 мм рт. ст. = 50 мм рт. ст.
           2) Потім визначаємо, яким буде атмосферний тиск на висоті 500 м:
          740 мм рт. ст. – 50 мм рт. ст. = 690 мм рт. ст.
          Відповідь: атмосферний тиск на висоті 500 м становитиме 690 мм рт. ст.

         6. Предметна компетентність. «Географічне лото»  

          «Хто швидше складе синоптичну  карту України».  ( Щоб в похід ти можеш йти – синоптичну карту ти склади)

Учні отримують конверти-загадки. Завдання: якнайшвидше відновити розрізану   синоптичну карту  України в її початковому вигляді.

7. Предметна компетентність Відгадай явище природи:

А) Я кажу братові:

- Ох, з неба сиплеться горох!                  

 -  От дивак, - сміється брат,

- Твій горох адже це...

                    Град на Кубани повредил 160 домов - Происшествия - Новости NEWS.rin.ru

б) Вночі спить на землі, а вранці втікає.    Обои рабочего стола // Компьютеры // Windows 7 // Windows 7 - Dew Drops Бесплатные фотообои 1600x1200

8. Предметна компетентність. Гра «Знайди зайве слово». 

   (Загадкове нам знайоме, в ньому є щось невідоме).

В кожному рядочку поданих географічних слів знайдіть зайве слово, яке не відповідає даній темі:

Барометр, гігрометр, флюгер, анемометр, термометр, сейсмограф

Екваторіальний, тропічний, арктичний, помірний, субтропічний

         9. Підприємливість. «Юний дослідник»

На екрані комп’ютера з’являється малюнок на якому зображено вітрова і сонячні електростанції. Учні відгадують, що зображено на малюнках і відповідають на запитання, як використовують в господарській діяльності цей прилад?

Результат пошуку зображень за запитом "малюнок вітрової електростанції"Прицеп для солнечной электростанции G0-2319

10. Предметна компетентність. Гра Географічний крос». 

   (Якщо й цей підйом здолаєш, у висотах  побуваєш!)

Ваше завдання: швидко і вірно дати  відповіді на запитання, а саме:

1. Яка товщина тропосфери над екватором?

2. Де знаходиться озоновий шар?

3. Як визначити середньодобову температуру?

4. Коли сонце буває в зеніті над екватором?

5. У якому тепловому поясі розташована територія нашого селища?

6. Як розподіляється атмосферний тиск на землі?

7. Під впливом яких постійних вітрів перебуває територія України?

8. Чому кажуть, що хмари народжуються і закінчують своє «життя» на землі?

9. Як вимірюється кількість атмосферних опадів?

10. Що таке погода?

11. Де і чому випадає більша кількість опадів – на західних чи східних схилах Карпат?

12. У чому виявляється вплив клімату на умови життя людини?

11.  Екологічна компетентність. Домашня заготовка.

Кожній команді потрібно було,  використовуючи Інтернет,  підготувати відповідь на запитання: Як потрібно охороняти атмосферу?

ІV Підведення підсумків уроку.

Гра добігає кінця. І закінчити урок хочу такими словами:

                                       Зібратися разом – це початок,

                                       Триматися разом – це прогрес,

                                       Працювати разом – це успіх!

                                                                            (Генрі Форд)

                                      За участь у грі спасибі, вам, діти,

                                      Урок наш пора  завершити.

                                     Як підсумок, можу  сказати:

                                     Знання по цій темі будете мати.

Рефлексія:  аналіз індивідуальних карток.  

Оцінювання знань учнів,

 V. Домашнє завдання: Повторити тему «Атмосфера».

Скласти чайнворд по даній темі.

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Копиця Вера
Додано
16 лютого 2023
Переглядів
584
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку