Презентація «Ваговимірювальне обладнання» дозволить удосконалити урок виробничого навчання й викликати зацікавленість здобувачів освіти в освітній діяльності
Ваговимірювальне обладнання поділяють: За місцем і способом установлення ваги бувають: настільні, пересувні,стаціонарні.
Номер слайду 3
До настільних належать циферблатні, гирьові, електронні ваги, які встановлюють на прилавку.
Номер слайду 4
Пересувні платформові ваги призначені для зважування великогабаратних вантажів.
Номер слайду 5
Ваговимірювальне обладнання поділяють: За видом відлікового пристрою ваги бувають: гирьові, шкальні, шкально-гирьові, циферблатні, циферблатно-гирьові, оптичні й електронно-індикаторні.
Номер слайду 6
На гирьових вагах під час рівноваги підраховують масу гир, які врівноважують масу зваженого товару.
Номер слайду 7
На шкальних вагах масу товару встановлюють по шкалах під час рівноваги за допомогою переміщення по шкалі пересувної гирі.
Номер слайду 8
На циферблатних вагах масу товару визначають за круговою шкалою циферблата, а на циферблатно-гирьових — до показників циферблата додають масу гир.
Номер слайду 9
На оптичних та електронно-індикаторних вагах масу визначають за індикацією.
Номер слайду 10
За видом відліку і способом зняття показань зважування розрізняють ваги з візуальнимвідліком, коли показання зчитуються з циферблата, екрана, табло чи підраховується значення мір маси - гир, і ваги з документальною реєстрацією показань зважування, коли значення маси, а на деяких вагах і вартості товару, друкується на чеках і стрічках.
Номер слайду 11
Основними метрологічними вимогами до ваг є : Стійкість ваг — це властивість ваг, виведених зі стану рівноваги, які самостійно після кількох коливань можуть повернутися в початковий стан рівноваги. Чутливість ваг — це їхня здатність реагувати на мінімальні відхилення від маси товару. Сталість показників зважування — це властивість ваг за однакових умов під час багаторазового зважування одного й того ж вантажу відтворювати однакові показники. Точність зважування — це властивість ваг відтворювати точні показники вимірювання маси з відхиленням від істинного значення в межах допустимої стандартом норми похибки.
Номер слайду 12
Основними торговельно-експлуатаційними вимогами до ваг є: наочність показників; максимальна швидкість зважувань;нейтральність матеріалу, з якого виготовлені ваги; зручність догляду за вагами; міцність ваг.
Номер слайду 13
ГИРІ (важки) — міри маси, які застосовують при відважуванні, для градуювання і перевірки вагів. Торгові гирі випускаються масою 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 г та 1, 2, 5, 10 кг.
Номер слайду 14
До мір довжини та об’єму відносяться:дерев'яні або металеві метри,мірні кружки,мензурки
Номер слайду 15
Металеві кухлі з харчового алюмінію циліндричної форми місткістю 0,25; 0,5:1 та 2 л використовують при відпуску молока, а кухлі з лудженої сталі — квасу. Ручка кухля може бути дугоподібною або видовженою з гаком для підвішування на кромці тари. На кухлі ставиться позначка його місткості, марки виробника і тавро.
Номер слайду 16
Мензурки являють собою скляні стакани конічної або циліндричної форми місткістю 0,1 і 0,2 л; їх застосовують для відпуску соків і винно-горілчаних виробів.
Номер слайду 17
Перевірку гир здійснюють один раз на рік органи державної метрологічної служби. Скляні міри об'єму тавруються при випуску їх із виробництва. Міри довжини та об'єму (крім скляних мір об'єму) повіряються не рідше 1 разу на 2 роки,
Номер слайду 18
До користування в торговельній діяльності допускаються засоби вимірювальної техніки, які мають нормовані метрологічні характеристики згідно з технічними умовами та експлуатаційною документацією підприємств-виробників. Забороняється застосування ваговимірювальних приладів побутового призначення.