Урок – рольова гра
Підготувала вчитель інформатики та математики
Кондратюк Н.А.
Урок у 6 класі на тему:»Вчимося робити обчислення в
Мета
Навчальна: вивчити головні можливості Escel:обчислення;
Розвивальна: розвиток творчого мислення в поєднанні з іншими
предметами, показати практичне застосування формул у математиці;
Виховна: виховувати любов до математики через інформатику,логічне
мислення,вміння проводити аналіз вже накопичених учнями знань і ро
бити на основі цього аналізу висновки та узагальнення.
Тип уроку: урок-рольова гра.
Обладнання: підручник,зошит,комп’ютер, програма
Електронний посібник «Інфомандри- 6»
Хід уроку
І. Організація класу.
Подивіться на мене щирими очима . Подивіться в очі один одному. Посміхніться. Подаруйте розумний, доброзичливий погляд.
ІІ. Почнемо без зупинки з каліграфічної хвилинки (кілька правил техніки безпеки в кабінеті інформатики . Інструктаж).
ІІІ. Мотивація вивчення теми.
Ви напевно зрозуміли які цікаві речі можна робити в даній програмі, сьогодні ми їх вдосконалимо і будемо застосовувати на практиці для обчислення виразів повторивши теорію.
ІV. Гра «Закінчи речення»
Сподіваюсь вам сподобалась програма Excel . Тож козаки і козачки час
братися до вивчення її головних можливостей, а саме до обчислень.
Потрібно запам’ятати ,коли ми щось пишемо на папері, то пишемо навпаки:спочатку математичний вираз, а потім знак =.
Знаки основних математичних операцій:
+ додавання
- віднімання
* множення
/ ділення
^ піднесення до степеня.
V. Робота з підручником.
Запустити Excel. Вправа 27(ст.45) підручник
VІ. Рольова гра в групах (2чол)
Вправа 28 потім 29 (ст..46,47) підручник
Зверніть увагу:що це не змагання ,а творче суперництво!
VІІ. Фізкультхвилинка (вправи для очей,для м’язів)
Рахували ви на славу.
Вам хвала і користь справі.
VІІІ. Практична робота 10 (ст. 48) підручника.
Збережіть у папку практичні роботи 6 класу.
ІХ. Підсумки уроку.
Який настрій після уроку?
Чого нового навчилися на уроці?
Х. Виконайте тест на оцінювання . (електронний практикум, папка3).
Пам’ятайте завжди ,любі діти.
У житті всім потрібні знання
А ще завжди слід добро творити
Щохвилини та щодня.