1
Тарасюк Раїса Миколаївна.
Веб- квест на тему: Вітаміни.
Мета: Освітня: сформувати поняття про вітаміни, вивчити практичні поради щодо збереження вітамінів у їжі.
Розвиваюча: розвивати вміння аналізувати й узагальнювати навчальний матеріал; застосовувати на практиці отримані знання; розвивати навички біологічно-наукового мислення.
Виховна: виховувати розуміння єдності всіх біологічних процесів для існування життя, навички спілкування у групі.
Компетентісна: формування здоров’я- зберігаючих компетентностей.
Тип уроку: урок закріплення знань.
Форма уроку: урок-квест.
Обладнання:ноотбук,проектор,картки-завдання,капсули-загадки,чорна скринька, листи.
Основні поняття: вітаміни, авітаміноз, хвороби, що викликаються надлишком або нестачею вітамінів (цинга, бері-бері, анемія, куряча сліпота).
Міжпредметні зв’язки: історія, географія, основи медичних знань, математика.
Хід уроку.
Привітання, перевірка присутніх. (1хв.)
Вступне слово викладача: Сьогодні на уроці ми з вами повторимо все вивчене про речовини необхідні для життя, про вітаміни. Урок пройде у формі веб-квесту. За кожне правильне виконання завдання команда буде отримувати капсулу-загадку, а наприкінці квесту, ви дізнаєтесь, що в цих капсулах.
Оголошення правил квесту та вручення карт (див.додаток1).
Вправа «Вітамінний потяг» (5хв.) Для того, щоб відправитись у подорож нам необхідний транспортний засіб, тому пропоную капітанам команд виготовити символічні засоби пересування «вітамінні потяги» із болгарського перцю.
Станція «Рейтингова». Розмістіть представлені продукти за вмістом вітаміну С від найбільшого до найменшого: апельсин, Лимон, Болгарський перець, Смородина, Квашена капуста, Шипшина. А чи правильно ви виконали завдання, ми дізнаємося із сюжету ранкового шоу, увага на екран. Для відтворення відео переходьте за посиланням https://www. You tube .com/ watch? v=jCbEYWwWzI.
Станція «Загадкове листування», кожна команда отримує по 2 листи із завданнями та дає відповідь на запитання.(Загадкові листи див. додаток 2).
Станція «Чорна скриня»
Завдання для 1 команди. Продукт, що міститься у скриньці є на кожній кухні не тільки в української господині. Він може викликати захворювання «бері-бері», що спричиняється дефіцитом вітамінів групи В. Що це за продукт? (Відповідь: рис)
Завдання для 2 команди. У цій скрині речовина, яка бере участь у процесах кровотворення, а її нестача викликає анемію. Що це за речовина?(Відповідь: вітамін В12).
Станція «Кулінарно-математична»
Завдання 1 Капуста,яку засолили втрачає 20% своєї ваги. чи достатньо буде 12 кг капусти, щоб отримати 10 кг квашеної капусти?
Завдання 2. Господині необхідно спекти 6 пиріжків. Як їй впоратися за 15 хв., якщо на сковороді поміщається 4 пиріжки. а з кожного боку пиріжок повинен пектися 5 хвилин?
Станція «Народна мудрість» Команди презентують дом. завдання, прислів’я, приказки. Хто більше ,перемагає та команда.
Станція «Зберігаюча» Команди отримують свої зароблені капсули, зачитують по черзі.
Рекомендації для збереження вітамінів у продуктах під час приготування їжі.
Заключне слово вчителя.
Додаток 1.Правила квесту. Усі учасники об’єднуються у команди. Усім членам потрібно пройти усі «зупинки» виконуючи завдання можна допомагати усім членам команди. За правильне виконання завдання квесту команда отримує капсулу-загадку.
Додаток 2. «Загадкове листування» Лист1. Лікар.Я спорігав хворобу, яка мала всі ознаки звичайної анемії(нестачею гемоглобіну)Але аналізи показали, що гемоглобіну достатньо. Хворобу вдалося подолати витяжкою з сирої печінки. Про дефіцит якого вітаміну йдеться? Мисливець. Довелося якось мені жити у лісі. Зима. Жив у землянці, їв, що вполював. Овочів не було. По вечорах почав сліпнути. Шкіра стала суха. Поки світло бачу, а як стемніє нічого не бачу. Як мені одужати швидше, що це зі мною?
Додаток 3 «Рекомендації для збереження вітамінів у продуктах харчування під час приготування»1.Овочі потрібно мити. Готувати їх у емальованому посуді. 3.Каструлі під час варіння закривати кришкою. Заморожені продукти не можна мити. Для збереження вітаміну С-продукти слід готувати у невеликій кількості води.
Список літератури.
1.Матяш Н.Ю [-та інші ]Видавництво: «Генеза»,2016-57с.Біологія:підручник для загальноосвітніх навч.закл. 8 кл.
2.Барна М.,Гірний О.Оцінювання навченості учня:термінологія та методологія //Рідна школа.-1999.-№12-С.34-38.
3.Моніторинг якості навчання-необхідна умовастановлення творчої особистості й розвитку освітньої інституції/За ред.Р,Б,Шияна.Ч,І,ЛЬВІВ:ЛОНМІО,2000=122с.
4.ПідласийІ,П..Діагностиката експертиза педагогічних проєктів.-К.:Україна,1998.-343с.
https// www google com/searchg=%D1%88%Do%BB%DO%B5%DO%B9%
Ресурсні матеріали.
Інтелектуальні розваги та дидактичні ігри з екології «Убивці мікробів»,с. 109.