Заняття з логоритміки для дітей з ТПМ 1-4кл. Музична логоритміка як одна з форм своєрідної терапії на основі використання зв`язку музики, слова й руху в комплексі методів навчання є стійким засобом впливу, що сприяє легкому навчанню, соціалізації, а також виправленню мовленнєвих порушень у дітей.
Тема : Весна. Перші квіти.
Мета: Навчати отримувати задоволення від власних музичних дій; зміцненювати кістково-м'язового апарат дітей; розвивати дихання, моторні функції, мовлення , слух, чуття темпу та ритму; формувати правильну поставу, ходу, граційність рухів; виховувати особистісні якості; корегувати мовленнєві порушення .
Обладнення: синтезатор, музичний центр, діатонічні дзвіночки,проектор, ілюстрації за темою, стільці.
Хід заняття
(тр.01)
І. 1.Крокування (Маршування,перешикування,).
3.Привітання ( Під супровід учителя)
Гріє землю сонечко,ніжно примовляє:
- Прокидайтесь ,квіточки! День весну стрічає!
Просинайся,річечко,посміхнись,струмочку!
Затанцюй нам гопака,дощику-дзвіночку!
Розливайся радісно по землі,проміння,
Покривай сади й луги,весняне цвітіння!
ІІ. Музично-ритмічні рухи та вправи.
1. .Вправа на регулювання м’язового тонусу; самомасаж «Бджола»
Жук літає : «Жу-жу-жу! Усіх сьогодні розбуджу!
Прокидайтеся від сну—зустрічать ідем весну!
|
Провести пальцями обох рук по лобі,від середини до скронь-7разів Провести пальцями пощоках,згори донизу- 7разів
|
(тр.02)
2.Вправа на узгодження слів із рухами та музикою.
Музична руханка «Ми плещемо в долоньки» (Відеосупровід на екрані)
3.Дихальна вправа «Аромат квітів»
Учитель - Як чудово—настала весна! Малята,вдихнімо це свіже повітря!
Діти носом роблять спокійний вдих,затримують дихання і поволі видихають промовляючи : «Ах!Чим пахне весна? Квітами!» .
4. Пальчикова гімнастика « Сяє сонечко привітне»
-Сяє сонечко привітне-
Квітка з пуп’янки розквітне.
Разом квітку зростимо
І ми друзям віддамо.
(тр.03)
5.Слухання музики (Відеогра «Відгадай який інструмент?»)
ІІІ. Основна частина
(тр.04)
(Звучить весняна мелодія )
Учитель – Діти, чуєте цю мелодію? Це звуки весни.
( Входить Весна та розкладає на підлогу паперові квіти )
Весна – А ось і я. Весна – красна.
Куди ступаю я – сонце сяє,
Усе навколо оживає.
А ще пробуджую від сну,
Я нашу землю чарівну.
Учитель – Ой Весна, Весна, днем красна,
Що ти нам, Весно, принесла?
Весна – Принесла я вам літечко,
Щоб раділо житечко,
Ще й чарівніі квіточки,
Щоб світились діточки.
Учитель – Дітки, подивіться скільки гарних квіток принесла нам весна. А чи знаєте як вони називаються? Візьміть кожний по одній та розгадаємо назву весняних квітів.
-олісок-олісок-олісок
під снігом виріс ……. (пролісок);
-цис-цис-цис
в саду розцвів………(нарцис);
-алка-алка-алка
світить вічками……. (фіалка);
-абка-абка-абка
немов сонечко…...( кульбабка);
-пан-пан-пан
мов пан стоїть…….(тюльпан);
-рава-рава-рава
квітне в лісі ………..(сон -трава);
-ритка-ритка-ритка
Ясніє………………..( маргаритка).
(тр.05,06,07)
2. Розспівування (вокальні поспівки)
(тр.08)
3.Робота над піснею «Посмішка»
На моїй долонці сонечко червоне, Комашка маленька ла-ла-ла-ла. Відпущу комашку ,хай летить на небо, Їй бажаю щастя і добра. Подарую посмішку я тобі, Ти мені у відповідь посміхнись. І засяє сонечко навкруги якщо будемо посміхатися я і ти. |
Показуєм долоньки по черзі.
Підіймаємо руки вгору.
Приклали долоньки до грудей та відкрили до людей. Ритмічні рухи ногами вправо та вліво. |
(тр.09)
4. Гра на музичних інструментах
Відеопісня «Проліски».(Супровід на діатонічних двіночках).
(тр.10)
5.Танцювальна діяльність.
Вправа на розвиток чуття ритму та темпу «таночок з квітами».
Пісня «Квіточка маленька я »
1-ша частина музики—боковой галоп по колу. Пружинка з поворотом,покружляти. 2-га частина музики—зробити «човник» парами. Нахили праворуч,покружляти «човником»
(тр. 04)
6.Рухлива гра.
«Кульбабки»
Завдання: розвиток відчуття ритму, метру та простору, уваги.
Жовті квіточки дозріли Й насінинки полетіли. Спершу хлопчик-білий пух Полетів в зелений луг,
|
- тримаючи парашут двома руками,плавно підняти уверх - хлопчики перебігають на інший бік під парашутом
|
За ним дівчинка-пушинка Біла-біла пелеринка.
|
- дівчатка перебігають на інший бік під парашутом
|
Дружно сіли у траві Й знов кульбабки зацвіли.
|
- разом плавно опускають руки з парашутом до низу
|
|
|
(тр.11)
ІІІ Заключна частина.
Релаксація
П .І. Чайковський «Вальс квітів».
- Лягли на килимок та уявили кожний свою квіточку. Давайте кожен з вас намалює у повітрі ту весняну квіточку яка подобається найбільше
.
-олісок-олісок-олісок
під снігом виріс ……. (пролісок)
-цис-цис-цис
в саду розцвів………(нарцис)
-алка-алка-алка
світить вічками……. (фіалка)
-абка-абка-абка
немов сонечко…...( кульбабка)
-пан-пан-пан
мов пан стоїть…….(тюльпан)
-рава-рава-рава
квітне в лісі ………..(сон -трава)
-ритка-ритка-ритка
Ясніє………………..( маргаритка)
Весна – А ось і я. Весна – красна.
Куди ступаю я – сонце сяє,
Усе навколо оживає.
А ще пробуджую від сну,
Я нашу землю чарівну.
Учитель – Ой Весна, Весна, днем красна,
Що ти нам, Весно, принесла?
Весна – Принесла я вам літечко,
Щоб раділо житечко,
Ще й чарівніі квіточки,
Щоб світились діточки.