Вибіркова інсценізація п’єси-казки. Світлана Конощук «Обережно, Незнайомець!» (продовження)

Про матеріал

Конспект уроку для підручника з літературного читання, автори О.Савченко, І.Красуцька, 4 клас - опрацювання третьої дії п'єси-казки Світлани Конощук «Обережно, Незнайомець!».

Перегляд файлу

Тема. Вибіркова інсценізація п’єси-казки. Світлана Конощук «Обережно, Незнайомець!» (продовження).

Мета: продовжувати знайомити учнів з творами сучасних українських письменників, поетів, драматургів; досліджувати та аналізувати прочитане; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів; виховувати любов до рідного слова.

Використані електронні освітні ресурси:

  1. Освітній портал «Всім pptx»  (Презентація «Світлана Конощук. Обережно, Незнайомець! (продовження)»)
  2. Відеохостинг YouTube (Відео «Весняні скоромовки», відео «Обережно, Незнайомець! П’єса-казка на три дії (Скорочено) Світлана Конощук», руханка «Весняночка - Весна»)
  3. Інтерактивний сервіс вправ Learningapps (Інтерактивне завдання «Лана Ра. П'єса-казка»)
  4. Навчальний ресурс Wordwall (Інтерактивне завдання «Лана Ра "Обережно, незнайомець!"»)
  5. Освітній проєкт «На урок» (П`єса-казка "Обережно,Незнайомець!" Лана Ра)

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (8 хв)

1. Емоційне налаштування.

Кожну казку придумують люди
Й вірять в неї з дитячих літ…
А яким світ без казки буде?
Ну, яким стане білий світ?
Зникнуть чари, погаснуть мрії,
Що вели у ясні світи.

То ж повірте у казку, люди,
Хай вона оживе в серцях.
Жити ж вам цікавіше буде,
І мине вас зневіра й страх.

2. Психологічна настанова на урок. Вправа «До успіху».

А для того, щоб наш урок був успішним і продуктивним, нам потрібно:

  •     Не просто слухати, а чути.
  •     Не просто дивитися, а бачити.
  •     Не просто відповідати, а міркувати.

3. Перевірка домашнього завдання.

Читати за ролями ІІ частину п'єси-казки «Обережно, незнайомець!» на С. 128-131.

1 група – створити оригамі одного з персонажів п'єси-казки;

2 група – виліпити з пластиліну героя п’яси-казки.

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (5 хв)

  1. Вправи на постановку дихання та розвиток артикуляції.
  2. Відео «Весняні скоромовки»

https://www.youtube.com/watch?v=prJk7pIcifk&authuser=0

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ (1 хв)

  •        Сьогодні на уроці ми продовжимо читати п'єсу-казку Лани Ра (Світлани Конощук) «Обережно, незнайомець!».

ІV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (24 хв)

Опрацювання  третьої дії п’єси-казки Світлани Конощук «Обережно, Незнайомець!». Робота з підручником (с. 131-133)

  1. Бесіда.
  •        Згадайте дійових осіб казки.
  •        Преегляньте початок третьої дії п’єси-казки. Де будуть відбуватися події?
  •        Передивіться сторінки, на яких розміщено третю дію п’єси. Назвіть героїв, яких буде задіяно в ній. Чи змінився склад дійових осіб порівняно з другою дією.
  1. Перегляд відео «Обережно, Незнайомець! П’єса-казка на три дії (Скорочено) Світлана Конощук»
  •         Прослухайте третю дію п’єси-казки.
  1. Словникова робота.

Прочитайте слова, правильно ставте наголос. Назвіть орфограми, які є в словах. Знайдіть дієслова, іменники, прикметники.

  1. Самостійне читання тексту учнями.
  2. Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.
  •         До кого просилися Борчик та Горох? Які слова при цьому використовували?
  •         Де хотів Незнайомець залишити наших героїв?
  •         Як і хто врятував Борчика та Гороха?
  •         Про що розповіла Камелія друзям під час зустрічі?
  •         Які висновки зробили друзі?
  •         Чи повинні цих правил дотримуватися звичайні діти? Чому?

Вибіркове читання.

  •         Знайдіть і прочитайте правила безпечної поведінки з незнайомцями, яких треба дотримуватися дітям.
  1. Читання за ролями третьої дії.
  2. Вислови свою думку. Аргументуй. (Робота в групах)
  •         Поміркуйте та з’ясуйте, чому в дійових осіб різне ставлення до Незнайомця.
  1. Стратегія критичного мислення «Займи позицію».

Чиї вчинки ви схвалюєте, а чиї – ні? (Камелії, Горошка, Борчика)

  1. Розгадай кросворд за текстом п'єси-казки «Обережно, Незнайомець!».
  2. Інтерактивна вправа «Лана Ра. П'єса-казка».
  •         Підтвердіть або спростуйте твердження.

https://learningapps.org/view30074920

  1. Інтерактивне завдання «Лана Ра "Обережно, незнайомець!"».
  •         Розташуйте слова в правильному порядку і прочитайте речення.

https://wordwall.net/uk/resource/68666341

  1.  Групова робота

1 група. Пройти тест «П`єса-казка "Обережно, Незнайомець!" Лана Ра»

https://naurok.com.ua/test/start/1548676

2 група. Продовжити пропущені пункти плану.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ (2 хв)

  1. Бесіда
  •        Чи сподобалась вам п’єса-казка?
  •        Які почуття викликає п’єса?
  •        Чи доводилось вам потрапляти в подібні ситуації?
  •        Якби ви зустрілися з авторкою п’єси, про що б ви її запитали?
  1. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».
  2.  Пояснення домашнього завдання.

Прочитати п'єсу-казку на С. 128-133.

1 група - підготуватися до читання п'єси вголос за ролями;

2 група - за змістом твору скласти і записати пам'ятку «Правила безпечної поведінки з незнайомими людьми».

 

docx
Додав(-ла)
Залуцька Аліна
Пов’язані теми
Людина і світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
13 квітня
Переглядів
189
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку