На уроці ви дізнаєтесь про різні хімічні явища і навчитесь за певними ознаками їх впізнавати навколо себе. Давайте навчатися разом. За підручником Т. Коршевнюк, О. Ярошенко "Пізнаємо природу", 6 клас НУШ (2023).
Пізнаємо природу6 клас. Урок 12 Хімічні явища й ознаки, що їх супроводжуютьrrrrr
Номер слайду 2
Розгляньте колаж й усно опишіть, яких змін зазнають зображені на ньому тіла й речовини. Висловіть припущення, чи утворюються нові речовини у кожному випадку.
Номер слайду 3
Для хімічних явищ більш поширеною є назва хімічні реакції. В результаті хімічних явищ/хімічних реакцій відбувається перетворення одних речовин на інші. Нові речовини будуть складатися лише з тих атомів, що містились у взятих для реакції речовинах. Атоми інших хімічних елементів не утворюються.
Номер слайду 4
Як видно з малюнку, структурними частинками, наприклад, графіту є атоми Карбону, кисню молекули, які утворені з двох атомів Оксигену. Під час хімічної реакції зв’язки між атомами Оксигену у молекулі кисню зруйнувались. Натомість атоми Оксигену встановили нові зв’язки з атомом Карбону. Відбулось утворення нової речовини — вуглекислого газу. ООСОСОВуглець. Кисень. Вуглекислий газ
Номер слайду 5
1. Виділення газу. Якщо до харчової соди долити оцет, відразу ж починається активне виділення вугле-кислого газу. Він не підтримує горіння, тому запалений сірник гасне.