Види велосипедів. Стилі їзди.

Про матеріал
В презентації представлені види велосипедів, та стилі їзди. Для вивчення модулю "Велоспорт" у НУШ.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку:«Види велосипеда. Стилі їзди»

Номер слайду 2

Велосипед — це транспортний засіб, що приводиться в рух мускольною силою людини, яка знаходиться на ньому. Велосипедист – це особа, яка керує велосипедом, і є повноцінним учасником дорожнього руху.

Номер слайду 3

Основні типи велосипедів: Одне з найбільш корисних, екологічних, економних і мобільних засобів пересування вважають велосипед. Основні типи велосипедів виділяються в залежності від віку, статі, уподобань людини, мети або умов пересування. Отже, розглянемо категорії велосипедів: Швидкісний велосипед: Гірський велосипед. Шосейний велосипед. Фетбайк. Комфортний велосипед. BMXСкладаний велосипед. Жіночий велосипед. Підлітковий велосипед. Дитячий велосипед

Номер слайду 4

Швидкісний велосипед. Віддати перевагу цьому типу велосипеда варто, якщо ви плануєте далеку поїздку по трасі, ґрунтовій дорозі, бездоріжжю. Швидкісний велосипед повинен бути стійким та економити сили, щоб зробити поїздку більш комфортною. Швидкісні велобайки бувають декількох видів

Номер слайду 5

Гірський велосипед. Повну свободу пересування подарує вам гірський велосипед. Він - для найактивніших велосипедистів, любителів підкорювати перешкоди і забиратися у важкодоступні місця. ШОСЕЙНИЙ ВЕЛОСИПЕДА ось для любителів швидкісної їзди по шосейній дорозі найкраще підійде шосейний велосипед. Він здатний розвивати високу швидкість руху, чому сприяє особлива геометрія рами, незвичайне кермо «баран», гладкі і вузькі колеса, відсутність підвіски. На хорошому дорожньому покритті такий велобайк швидше гірського. Рама, вилка та інші матеріали такого велика виготовляються з карбону, що робить його легким і маневреним. Він ідеально підійде для велопрогулянок, гонок, швидкої їзди по трасі.

Номер слайду 6

Фетбайк. Вид гірського велосипеда, оснащеного товстими покришками. Там, де інший велик пасує, пройде фетбайк. Його характеризує висока прохідність - велосипед фетбайк може проїхати по снігу, піску, дуже високій траві. Широкий тип покришки і низький тиск в камері - основні відмінні риси цього типу велосипеда. Фетбайк дуже стійкий, легко долає перешкоди, не провалюється на вузьких поверхнях.

Номер слайду 7

Комфортний велосипед. Модель дорожнього велика, який дарує максимально комфортне пересування велосипедисту. Його передня вилка кілька вдосконалена - вона оснащена амортизатором. У деяких випадках амортизатор знаходиться в підсідельній трубі. Його зазвичай використовують в походах, на складних, нерівних дорогах.

Номер слайду 8

BMX«Велосипедний мотокросс» –назва цієї категорії велосипедів. Для любителів екстриму, для тих, хто бажає освоїти трюкове або гоночне катання - велосипеди BMX. Ці велосипеди невеликого розміру, вони легкі і маневрені, позбавлені амортизаторів і дозволяють виконувати різні трюки. Велосипеди BMX відрізняє міцність, що дуже важливо при освоєнні екстремальної та трюкової їзди. Вони компактні, міцні і невибагливі,

Номер слайду 9

Також вирізняють: Складаний велосипед; Жіночий велосипед; Підлітковий велосипед; Дитячій велосипед.

Номер слайду 10

Стилі їзди на велосипеді: Даунхілл;Фрірайд;Дьорт;Байкер-крос; Тріал;BMX;Крос-кантрі; Велотуризм.

Номер слайду 11

ДАУНХІЛ (Швидкісний спуск) Даунхіл - один з найнебезпечніших і в той же час вражаючих видів їзди на велосипеді. ШВИДКІСТЬ, ШВИДКІСТЬ І ЩЕ РАЗ ШВИДКІСТЬ – найважливіше у цьому стилі їзди. Даунхіл - екстремальна гоночна дисципліна гірського велосипеда, суть якої полягає в проходженні траси по природному рельєфу схилу гори на час.

Номер слайду 12

Фрірайд. Стиль катання на велосипеді (а також дисципліна велоспорту), що передбачає під собою їзду на велосипеді по складних, іноді штучно споруджених трасах, що використовують природні і штучні перешкоди. Як правило, для фрірайда, використовуються гірські велосипеди з міцною рамою, передньою та задньою підвісками великого ходу, потужними дисковими гальмами.

Номер слайду 13

Дьорт. Це стиль катання, головною особливістю якого є трюки, що виробляються в повітрі під час польоту. Для зльоту використовуються земляні насипи-трампліни. Найчастіше дьорт є серією трамплінів, які розташовані таким чином, що велосипедист, після приземлення з одного трампліну, потрапляє до місця вильоту з наступного, і так далі. Для катання у стилі дьорт необхідний BMX велосипед, або спеціалізований гірський велосипед для дьорт-джампінга.

Номер слайду 14

БАЙКЕР-КРОС Це сугубо спортивна дисципліна – гонка учасників четвірками на вибуття, по трасі, майже для даунхіла. Велосипеди, що використовуються в дисципліні, байкер-крос неймовірно міцні. Передній амортизатор є обов'язковим, задній – ні.

Номер слайду 15

Тріал. Велотріал - дисципліна маунтинбайка, що полягає в подоланні перешкод на велосипеді. Перешкоди можуть бути різними, природними або штучними: парапети, каміння, колоди, дошки і т. д. Головною метою є подолання серії перешкод, не спираючись ногами, руками та іншими частинами тіла.

Номер слайду 16

Крос-кантріКрос-кантрі - одна зі спортивних дисциплін в маунтинбайку, гонки по пересіченій місцевості зі спусками, затяжними підйомами, швидкісними і технічними ділянками. Траса включає як природні, так і штучні перешкоди. Крос-кантрі – найпоширеніша дисципліна гірських велосипедів. Для цієї дисципліни потрібен легкий велосипед із серії крос-кантрі. Сама дисципліна крос кантрі, як спортивна дисципліна пішла далеко вперед у напрямку екстриму. Велосипед має бути з переднім амортизатором, а також (бажано) із заднім для того, щоб залишатися в сідлі без неприємних відчуттів.

Номер слайду 17

ВЕЛОТУРИЗМВЕЛОТУРИЗМ - можна виділити окремо як у спосіб проведення часу на велосипеді. Для туризму підійде будь-який крос-кантрійний велосипед початкового рівня.

Номер слайду 18

Дякую за увагу!!!

pptx
Додано
18 березня 2023
Переглядів
1172
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку