1
Відкритий урок для 7 класу
Тема: Тиск рідин і газів. Манометри. Закон Паскаля. Сполучені посудини. Насоси
Мета:
1. Пояснити тиск в рідинах і газах на основі молекулярно-кінетичних уявлень. Познайомити з приладом для вимірювання тиску рідин. Пояснити закон Паскаля. З'ясувати закономірність встановлення рівня рідин у сполучених посудинах. Пояснити принцип дії водопроводу, шлюзів, гідравлічного пресу, насосів.
2. Розвивати вміння учнів застосовувати знання на практиці.
3. Виховувати інтерес до вивчення фізики.
Тип уроку: комбінований урок
Обладнання: Мультимедійна установка
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
Повідомлення теми і мети уроку.
II. Перевірка домашнього завдання
Фронтальне опитування учнів за питаннями.
III. Актуалізація опорних знань та умінь
Запитання для фронтального опитування
• Наведіть приклади шлюзів. Для чого їх будують?
• Який принцип дії фонтанів?
Перегляд фрагменту фільму о фонтані
IV. Вивчення нового матеріалу
План вивчення нової теми
• Пояснення тиску газів.
• Залежність тиску даної маси газу від густини газу та його температури.
• Залежність тиску рідини від густини рідини та глибини.
• Формула гідростатичного тиску рідини.
• Закон Паскаля.
• Сполучені посудини. Застосування сполучених посудин.
• Відкритий рідинний манометр. Металевий манометр.
• Гідравлічні машини. Насоси.
Принцип дії:
|
Гідравлічна машина – це прилад, що працює за допомогою якої – небудь рідини |
|
Формула: F1 = S1 F2 F2 Чим більше відношення площ поршнів, тим більше виграш у силі. |
Застосування: 1. Гідравлічний прес 2. Гідравлічний підйомник |
V. Закріплення нових знань та умінь
• Яка причина виникнення тиску газів та рідин?
• Від яких величин та як залежить тиск даної маси газу?
• Від яких величин та як залежить тиск рідини на дно посудини?
• Як розташовується однорідна рідина в сполучних посудинах?
• Що можна сказати про розташування рівнів у сполучених посудинах для неоднорідних рідин?
• Наведіть приклади застосування сполучених посудин у побуті.
• Розв'язання задач.
VI. Підбиття підсумків уроку
VII. Домашнє завдання