План – конспект уроку № 14
до підручника Фізика 7 за редакцією В.Г. Бар’яхтара, С.О. Довгого
Тема: Рівномірний рух. Швидкість руху. Розв’язування задач.
Мета: осмислення учнями понять « рівномірний рух», «швидкість рівномірного
руху» , навчити учнів визначати шлях і час за умов рівномірного
прямолінійного руху, формування вмінь та навичок застосовувати
отриманні знання під час розв’язування задач, перевірка засвоєння
учнями навичок та вмінь розв’язування задач на обчислення швидкості
руху, шляху та часу руху. Навчити учнів виготовляти та складати 3D
моделі, розвивати уяву учнів у баченні об’ємного кінцевого продукту
моделювання, залучити до вивчення інженерії . Сприяти розвитку
важливих властивостей і навичок дітей у здобутті майбутньої професії .
Тип уроку: нестандартний комбінований урок з використанням 3D моделювання
як елементу STREAM-освіти.
Обладнання: підручник, схеми автомобілей для створення 3D моделей , зошит,
мобільний телефон зі встановленою програмою зчитування QR кодів та
браузером. 3аготовки з пластику та паперу для відтворювання копій
3D моделей.
Хід уроку.
Навчання мистецтву розв’язувати задачі – це виховання волі.
Д. Пойя.
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.
Учні класу діляться на 5 груп за кількістю 3D моделей автомобілей. В кожній
групі є учні , які конструюють моделі, шукають потрібну інформацію про моделі в
інтернеті, розв’язують задачі на обчислення швидкості руху, шляху та часу руху.Учні
заздалегідь приготували і принесли папір та пластик для моделей , дерев’яні
заготовки готує вчитель.
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Вчитель на початку роботи ,показавши фото машинок, які можуть вони скласти до кінця 2-х спарених уроків , пропонує учням розв’язати проблемне питання: запропонувати визначити яка з 5-ти моделей ( в реальних масштабах) найшвидше подолає відстаннь 100 км. До вирішення
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Бесіда за запитаннями:
ІV. ЗАСВОЄННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ, ВМІНЬ ТА НАВИЧОК.
Учні отримують дерев’яні та паперові заготовки моделей, використовуючи ножиці вирізають їх, складають за схемами для отримання об’ємних моделей. Одночасно декілька учнів шукають інформацію про прототипи реальних моделей автомобілей – максимальну швидкість, яку вони можуть розвинути і за який час; особливості кожної з моделей, ким і коли створені та ін. Для здобуття інформації учні розшифровують QR коди та переходять за гіперпосиланнями на певні сторінки в інтернеті.
Учням пропонується скласти 5 моделей: перший самохідний автомобіль, бронетранспортер, кабріолет, ролсройс, гоночний болід. Декілька учнів по черзі використовуючи отримані знання розв’язують задачі на дошці. Задачі фіксуються в робочих зошитах.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
Повертаємося до вирішення проблемного питання, просимо проаналізувати результати отримані при розв’язуванні задач та визначити яка з моделей найшвидше подолає відстань 100 км. Кожна з груп демонструє виготовлену ними 3D модель та розповідає цікаві факти про прототип автомобіля своєї моделі.
Ще раз повторюємо основні поняття з даної теми, що обговорювались в актуалізації знань.
VІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.
Параграф №8 – повторити, параграф № 9 – розібрати алгоритм розв’язування
фізичних задач . Вправа № 9.
Даний урок проведений в 7 класі та в 10 класі з розв’язуванням задач більш високого рівня складності. Створений невеличкий відеокліп та презентація «STEM і STEAM і STREAM– додайте трохи творчості до науки!» про работу на уроці та створення 3D моделей.