Тема: «Комп’ютерне моделювання в житті людини»
Мета:
Тип уроку : перевірка набутих знань та навичок;
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернеті, проектор, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: офісні програми.
Хід уроку
І. Організаційний етап
· привітання
· перевірка присутніх
· перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Повідомлення теми
(Слайд 1)Тема нашого уроку це «Комп’ютерне моделювання в житті людини».
ІІІ. Актуалізація опорних знань
(Слайд 2)Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь що таке комп’ютерна модель та які її особливості; чим відрізняються між собою комп’ютерні моделі та навчимося комбінувати комп’ютерні моделі з програмними засобами для складних обчислень, аналізу даних та фінансових розрахунків.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Перегляд презентації
(Слайд 3 ) Людина у будь-якій діяльності постійно використовує моделі. Діти граються іграшками — зменшеними копіями реальних об'єктів. Для гри використовують не лише готові моделі, а й створені власними руками з пластиліну, деталей конструктора. У школі дітей ознайомлюють з іншими моделями: аплікацією, рисунком, кресленням, глобусом, моделями технічних пристроїв тощо.
(Слайд 4) Слово «модель» походить від латинського «modulus», що означає «міра», «взірець», «норма».
(Слайд 5)
(Слайд 6) Комп’ютерна модель — це інформаційна модель, реалізована з допомогою комп’ютера.
(Слайд 7)
(Слайд 8)
(Слайд 9)
( Слайд 10)
(Слайд 11)
(Слайд 12)
Відеоперегляд «Моделювання »
(Слайд 13) Корисне моделювання
(Слайд 14) Корисне моделювання
ІV. Перевірка набутих знань та навичок
По горизонталі
3. Як по іншому називається метод імітаційного моделювання?
4. Яка модель допомагає зрозуміти, чому відбуваються ті чи інші явища?
6. Один із способів побудови моделей?
По вертикалі
5. Якщо стан системи змінюється з часом, то моделі називають ....
7. Один з основних етапів комп'ютерного моделювання
¹ |
|
|
² |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
³ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кросворд
¹з |
н |
а |
²к |
о |
в |
и |
м |
и |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
о |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
³м |
о |
н |
т |
е |
- |
к |
а |
р |
л |
о |
|
|
|
|
|
|
п |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ю |
|
|
5д |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4с |
т |
а |
т |
и |
ч |
н |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
е |
|
|
н |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
р |
|
|
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
н |
|
|
м |
|
|
|
|
|
|
|
7 а |
|
|
|
|
|
е |
|
|
6і |
н |
д |
у |
к |
т |
и |
в |
н |
и |
й |
|
|
|
|
|
|
ч |
|
|
|
|
|
|
|
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
н |
|
|
|
|
|
|
|
л |
|
|
|
|
|
|
|
|
и |
|
|
|
|
|
|
|
і |
|
|
|
|
|
|
|
|
м |
|
|
|
|
|
|
|
з |
|
|
|
|
|
|
|
|
и |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
V. Практична робота
(Слайд 15) З яких етапів складається комп’ютерне моделювання?
(Слайд 16) Працюємо самостійно!
VI. Домашнє завдання
(Слайд 17)Проаналізувати
§ 2.5, ст. 64-68
VII. Підсумки уроку
(Слайд 18)Моделювання є потужним методом пізнання дійсності. Модель дає спрощене відтворення об’єкта, проте її можна досліджувати й у такий спосіб вивчати об’єкт-прототип. Комп’ютері моделі дають змогу досліджувати різні явища, не витрачаючи матеріальних ресурсів, без загрози для здоров’я людини, встановлювати причини минулих подій, прогнозувати майбутні. Комп’ютерне моделювання відбувається в декілька етапів, на кожному з них вирішуються певні завдання. Останнім етапом є проведення комп’ютерного експерименту, за результатами якого одержують нову інформація про об’єкт дослідження.
VIII. Рефлексія
(Слайд 19)