Конспект уроку
англійської мови в 3 класі
на тему:
Нестандартний урок з використанням віршованого та пісенного матеріалу, а також розвиваючими іграми
Підготувала та провела
Дзвоник Марія Зіновіївна
Вчитель англійської мови
Малопідлісківської ЗОШ І ст.
2020
Тема: My Daily Routine
Мета уроку:активізувати вивчені ЛО з тем "Мій день", "Котра година?", закріплення навичок використання граматичної часової форми Present Simple, розвивати навички говоріння, роботи в групах та парах, навчати налагоджувати контакти в групах, розвивати навички сприймання іншомовного тексту на слух, розвивати пам'ять та увагу, мовну здогадку та логіку, виховувати повагу один до одного, виховувати культуру поведінки, уміння адекватно оцінювати себе та один одного.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання:тематичні малюнки (флешкартки), картки із завданнями, комп'ютер, мультимедійна система.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1. Привітання, підготовка до сприйняття іншомовного матеріалу.
T.: Good morning, children. I’m glad to see you. How are you? Who’s absent today? What day (date) is it today? Are you ready for the lesson?
P.:Good morning teacher!
We are all in our places
With sunshiny faces,
We are glad to see you!
Everybody is present. Today is Friday, the fourteenth of February. We are ready for the lesson!
Our motto is –
We are hardworking,
We learn English hard.
Without any doubt
We’ll achieve the result!
2. Повідомлення теми та мети уроку
T.: At what time do you get up? What do you usually do in the morning?
Відповіді учнів.
T.: Can you guess what the theme of our lesson is? - Відповіді учнів. - Great! Today we speak about our daily routing. We'll work in teams. Every day is special and unique. Of course we can say that every day we do common things such as having breakfast, washing our faces, getting dressed. But every day we do something new and interesting. Today's lesson is one of the unusual part of your day. Are you ready to start it? So, let's start!
ІІ. Введення в іншомовну атмосферу.
Warm up. Робота з флеш картами. ( Додаток 1).
3. Фонетична розминка.
На дошці записані слова, але в них деякі літери пропущенні, замість них транскрипційні знаки. Учням потрібно обрати потрібне яблучко з літерою,вставити та прочитати правильно слово:
wa[tʃ] - watch wa[ʃ] - wash ma[tʃ] - match ma [ʃ] - mash ca [tʃ] - catch ca [ʃ] - cash |
[ʃ]oes - shoes [tʃ]oose - choose [ʃ]eep - sheep [tʃ]eap - cheap [ʃ]ake - shake [tʃ]ick - chick |
ІII. Перевірка домашнього завдання
Check on homework. What was your home task for today? Let’s have a look!
IV. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
Let’s revise our active vocabulary:
2. TPR Хвилинка відпочинку
T.: And now let’s sing the funny song ‘ In the morning ’
Учні дивляться відео, повторюють рухи та співають
3.Подання нового граматичного матеріалу.
T.: What tense do we use to talk about daily routines or repeated actions?
P.: When we talk about daily routines we always use Present Simple Tense.
T.: That’s correct. So, let’s watch a video about it.
And now I want you to read a fairy tale about “Present Simple Tense.”
Граматична казка «Present Simple»
DO жило саме у лісі, друзів мало на узліссі.
DO дружило з I та You , We та They – прийшли в сім’ю.
DO + I you we they
Та знайшовся братик в DO,
DOES покликали в сім’ю, де жили і He, і She, It – лежало на печі.
DOES із DO дружить не хотіло і собі окремо жило.
DOES +
She He It
DO та DOES усе питають на початок виступають:
Та й перечить всім й завжди слову not допомагали, DO та DOES перед ним вставали, don’t та doesn’t всім казали.
Перевірка та повторення граматичного матеріалу.
Ділимо клас на три групи: morning, afternoon, evening.
Роздаємо командам сигнальну картку. Це має бути зелений кружечок. Учитель показує флешкартку та запитує: When do you usually do this? Та команда, яка відповідає за ту чи іншу частину дня, має підняти сигнальну карту та сказати: We ….. in the …
Наприклад, учитель показує картку "to go to school", учитель запитує: When do you usually do this?, учні команди "ранок" відповідають: We go to school in the morning.
Продовжуємо повторювати граматику. Команда "in the morning" має побудувати речення з флешкарткою, що показує учитель, команда "in the afternoon" має побудувати питання, відповідно команда "in the evening" - будує заперечення. Наприклад, учитель показує картку "to go to school":
- команда "in the morning" - I go to school in the morning.
- команда "in the afternoon" - Do you go to school in the morning?
- команда "in the evening" - I don't go to school in the morning.
Writing. Розвиток навичок письма.
T.: Please, have a look at these sentences. Each sentence has a mistake. Your task is to read them and correct the mistakes. Let’s start.
Racing Game “ Tell the Time”
На дошці намальовано три годинники без годинних стрілок. Команди вишукуються у колони по одному в чергу. Учитель називає час, команди мають намалювати час.
T.: We always plan our activities and must be everywhere in time. The following task is to put the time written with letters on your “clock” in correct order.
Учні поділяються на три команди. Кожна з команд повинна до речення підібрати відповідну флешкартку та знайти вказаний час на годиннику. Має вийти логічна картинка ( годинник +флеш карта+речення).
Jigsaw Time
Команди отримують по 2 речення, які потрібно скласти з пазлів. В результаті вони отримають повноцінний текст про дівчинку Аню. Етапи виконання завдання:
- кожне речення - окремий колір.
- учні складають по 2 речення
- звуть учителя для перевірки
- якщо вірно йдуть до дошки та обирають відповідну флешкартку за інформацією.
- коли склали всі команди речення, вони всі разом мають розкласти хронологічно ці речення, щоб отримати текст.
Текст окремо запишіть на звороті дошки, щоб звіритись, або на великому листі А3.
Ann wakes up at 6 o'clock in the morning. She drinks tea and eats bread and butter for breakfast, Ann goes to school at 7:30 and has 4 lessons every day. Ann doesn't do her homework after school. She watches TV and reads book after school. At 5 o'clock Ann helps her mother to clean the table in the kitchen.
3. Розвиток навичок говоріння
Speaking Activity
Учні отримують картки з короткою інформацією про робочий день школярів. Даємо час учням для того, щоб підготуватися та розповісти про робочий день даного персонажа біля дошки.
V. ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП УРОКУ
1. Рефлексія
- Which task was the most difficult?
- Which task was the most interesting?
- Do you like the lesson?
Для того щоб учні оцінили урок, роздаємо їм наліпки сердечка та "мотиваційні браслети". Учні мають прикріпити свій значок або показати його.
T:. And now let’s sing “Good-bye song”.
2. Домашнє завдання
Your hometask will be to write about Andy’s working day. The lesson is over. You are free. Thank you for attention. Have a nice day!