Відкритий урок з математики для 3 класу на тему: «Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Задачі з буквеними даними.»
Підготувала:
КЗ «Добровеличківське НВО»
вчитель початкових класів
Чоботар Таміла ЮріївнаВідкритий урок з математики для 3 класу на тему: «Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Задачі з буквеними даними.»
Підготувала:
КЗ «Добровеличківське НВО»
вчитель початкових класів
Чоботар Таміла Юріївна
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Задачі з буквеними даними.
Мета: продовжити ознайомлення з задачами з буквеними даними; вправляти у записі таких задач; закріплювати знання таблиць множення і ділення чисел від 2 до 7; домогтися засвоєння таблиці напам’ять; вдосконалювати уміння розв’язувати рівняння, повторити геометричні фігури; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, навички усного рахунку; сприяти вихованню наполегливості, самостійності, взаємодопомоги; виховувати інтерес до предмету, пізнання навколишнього світу.
Обладнання: таблиці для усних обчислень, таблиці множення, геометричні фігури, предметні малюнки (корова, горобець, павук, муха, миша), презентація.
Форми навчання: робота в групах, парах, фронтальна робота, диференційована робота, індивідуальна по карточках, самостійна робота, творча.
Використані технології: розвивальне навчання (засноване на теорії Л.Виготського), ігрові технології, методи наочного навчання, інтерактивні технології.
Тип уроку: комбінований урок.
Структура уроку
І Організація класу до уроку.
ІІ Актуализація опорних знань.
ІІІ Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІV Розвиток математичних умінь.
1.Розв’язування задач.
V Підсумок уроку.
1.Виставлення та мотивація оцінок.
2. Домашнє завдання.
Хід уроку
Девіз уроку:
«Ні кроку без думки!
Наші помічники - увага, пам'ять, мислення»
І. Організація класу до уроку
1.Привітання
Починать урок пора.
Всім бажаю я добра.
Знову дзвоник продзвенить,
хоче нас всього навчить.
2.Формування позитивного мікроклімату у класі
Очі дивляться… Та все бачать,
Вуха слухають… Та все чують,
Розум… Працює!
Яким буде урок? Найцікавішим!
Які у мене діти? Найкращі!
3.Вправа «Очікування»
- Що ви очікуєте від уроку?( що буде цікаво, дізнаємося щось нове…)
ІІ Актуалізація опорних знань
1.Бесіда
-Яка зараз пора року?
-Який місяць?
-Подивіться у вікно, які зміни там відбуваються?
2.Уявна подорож в осінній ліс (слайд2)
Діти, зараз ми з вами уявно помандруємо до осінього лісу. Зустрінемо мешканців лісу, які теж завітають до нас на урок.
Ось у нас в класі є частинка лісу -- дерево. Ми теж прикрасимо його різнокольоровими листочками, але спочатку нам потрібно виконати завдання.
3.Математична розминка (повторення табличок множення і ділення)
4.Геометрична розминка
-Яка зараз погода?
-Чи відбулися зміни з сонечком?
-З яких геометричних фігур складається наше сонечко?
5.Гра-змагання «Хто швидше?»
(65-58)*4=28 (84-42):7= 6 58-7*8=2
28+28=56 6 *6=36 2*6=12
56 :7=8 36 +24=60 12+10=22
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
1.Бесіда
Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання вивчених таблиць множення і ділення при розв’язані виразів. Продовжимо роботу над задачами з буквеними даними. Розв’язуватимемо рівняння.
А працювати будемо під девізом:
« Міркуємо – швидко!
Відповідаємо –правильно!
Лічимо –точно!
Пишемо –гарно!»(слайд3)
2.Хвилинка каліграфії. (слайд4)
-Яке сьогодні число?(17)
Тому на каліграфічній хвилині ми запишемо число (17).
Складіть два приклади з цим числом.
3.Рівняння.(слайд5)
х:8=24 7*х=63 40+х=67
х=2:8 х=63:7 х=67-40
х=3 х=9 х=27
3*8=24 7*9=63 40+27=67
4.Фізкультхвилинка. (слайд6)
ІV Розвиток математичних умінь.
1.Робота над задачею з буквеними даними.(слайд7)
Ік. – а л
ІІк. -?, на 3 л більше?
Відповідь: а+(а+3) літрів молока разом.
2.Робота за підручником (вправа 227, 228)(слайд8)
Відповідь: на (а*8)-а більше.
Відповідь: у 3рази більше.
3.Робота в групах (слайд8)
Гра «Розвідник»
5*9+15=60 м
20+7*9=83 о
80-7*7=31 л
(18-12)*7=42 о
7*8+7=63 д
40-5*4=20 ц
7*5-30=5 і
V Підсумок уроку. (слайд9)
-Отже, що ми робили на уроці?
-Що найбільше запам’яталося вам?
1.Виставлення та мотивація оцінок.
2. Домашнє завдання.(слайд10)
С.34 №231, №232.
-На цьому урок закінчено. До побачення.
Джерела:
1.Інтернет-ресурси;
2.Підручник «Математика 3 клас» М.В. Богданович, Г.П. Лишенко;
3.«Розробки уроків математики в 3 класі» (ІІ семестр) М.О. Володарська;
4.«Розвивальне навчання (засноване на теорії Л.Виготського)».
Додаток до уроку:
5.9+15=
20+7.9=
80-7.7=
(18-12).7=
7.8+7=
40-5.4=
7.5-30=
83 |
5 |
60 |
42 |
31 |
20 |
63 |
о |
і |
м |
о |
л |
ц |
д |
5.9+15=
20+7.9=
80-7.7=
(18-12).7=
7.8+7=
40-5.4=
7.5-30=
83 |
5 |
60 |
42 |
31 |
20 |
63 |
о |
і |
м |
о |
л |
ц |
д |
5.9+15=
20+7.9=
80-7.7=
(18-12).7=
7.8+7=
40-5.4=
7.5-30=
83 |
5 |
60 |
42 |
31 |
20 |
63 |
о |
і |
м |
о |
л |
ц |
д |