Розробка відкритого уроку для 8 класу з теми "Засоби перетворення аудіо та відео форматів. Захоплення аудіо та відео, створення аудіо, відео фрагментів".
8 клас
Тема уроку: Засоби перетворення аудіо та відео форматів. Захоплення аудіо та відео, створення аудіо, відео фрагментів.
Мета уроку:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: підручник, комп’ютери з підключенням до Інтернету, проектор, роздавальний матеріал, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, онлайн-конвертори
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
Привітання. Перевірка присутніх.
Вправа « Самоналаштування»
Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте:
Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.
Я особистість творча.
Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
Вправа «Світлофор»
Зараз ми з Вами повторимо правила поведінки в комп’ютерному класі та пограємо у «Світлофор». Я буду читати Вам ствердження, а ви повинні підіймати картки. Якщо ствердження правильне – підіймайте зелену картку, а якщо хибне – червону. Всім зрозуміло що потрібно робити? (чекаю відповіді)
Запитання:
Молодці! Всі пам’ятаєте про правила поведінки. Тепер ми можемо почати наш урок. Зараз ми з Вами повторимо матеріал попереднього уроку. На екрані проектора Ви бачите типи мультимедійних файлів та їх опис. Давайте встановимо відповідність.
Перевірка домашнього завдання.
Вправа «Знайди пару, знайди відповідність»
|
Тип формату |
|
Опис |
1 |
WAV або WAVE (англ. waveform audio format - аудіоформат типу хвиля) |
c |
Формат звукових файлів, що використовується як основний для не-стиснутих аудіоданих в операційних системах сімейства Windows |
2 |
MIDI (англ. Musical Instrument Digital Interface - цифровий інтерфейс музичних інструментів) |
f |
Формат файлів, що містять команди для відтворення звуку спеціальним пристроєм або програмою -синтезатором |
3 |
FLAC (англ. Free Lossless Audio Codec - вільний аудіо-кодек без втрат) |
d |
Формат для стиснення аудіоданих без втрат, що розповсюджується за ліцензією вільного програмного забезпечення |
4 |
МРЗ, точніше MPEG-1/2/2.5 Layer 3 (англ. Motion Picture Experts Group - експертна група з питань рухомих зображень, Layer 3 - третій рівень) |
a |
Один з найрозповсюдженіших форматів аудіофайлів. Використовується для передавання звукових даних у глобальних мережах, у файлообмінних системах |
5 |
МР4 або MPEG-4 Part 14 |
g |
Файли цього формату зазвичай використовуються для цифрового телебачення, зберігання відеофільмів тощо або програмою-синтезатором |
6 |
WMA/WMV (англ. Windows Media Audio/Video) |
b |
Формат файлів для зберігання і відтворення аудіо/відеоданих, розроблений корпорацією Microsoft і стандартно використовується в ОС Windows |
7 |
QuickTime (англ. Quick Time швидкий час) |
h |
Формат файлів, що базується на технології збереження і відтворення відео- та звукових даних, яку було розроблено корпорацією Apple |
8 |
Flash відео |
e |
Формат файлів, що використовуються зазвичай для розповсюдження відео в Інтернеті. Характеризується високим ступенем стиснення даних |
Відповіді: 1с,2f, 3d, 4a, 5g, 6b, 7h, 8e
(В презентації після кожної відповіді з’являється стрілка).
Молодці! Гарно (або непогано) попрацювали. (якщо погано відповідали - Вдома ще раз уважно перечитайте відомості про формати відео та аудіо).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Порушення проблемного питання
В сучасному житті ми бачимо та використовуємо відео та аудіо файли майже на кожному кроці. А працюючи за комп’ютером уникнути роботи з ними просто неможливо. Скажіть, Ви колись стикалися з ситуацією, коли не могли відкрити відео файл, наприклад, вставивши флешку у телевізор? (чекаю відповіді так) (Якщо відповідь ні : А от я стикався.) Вставляєш флешку з записаним фільмом у телевізор, а на екрані з’являється напис «Файл не розпізнано, не можу відтворити відео». Чому з’явився цей напис? (чекаю відповіді «Телевізор не може відтворювати файли певного формату). А фільм подивитися дуже хочеться. Тут нам на допомогу приходять спеціальні програми для обробки відео та аудіо файлів. А як створюються фото та відео файли? Теж за допомогою спеціальних програм. З цими програмами ми зараз познайомимося ближче.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь вчителя з елементами презентації
Програми опрацювання мультимедійних даних за своїм призначенням поділяються на види:
V. Закріплення вивченого матеріалу. Робота за комп’ютером.
Прийом «Інформатичний практикум»
Зараз ми з вами попрацюємо в творчій лабораторії. На уроках основ здоров’я ви вивчаєте тему «Безпека харчування». Це дуже важлива та цікава тема. Проблему безпечного харчування порушено не тільки в підручниках та журналах, а і у жартівливих мультфільмах. Сьогодні ми з Вами спробуємо змінити формат відеофайлу під назвою «Якби тварини харчувалися фаст-фудом». Сідаємо за комп’ютери, не забуваємо про правильну осанку та відстань від очей до екрану. На екранах ваших комп’ютерів відкрито браузер з вкладкою онлайн-конвертора. Для конвертування потрібно відкрити наш файл з мультфільмом, який знаходиться на робочому столі у папці 8 клас. Вам потрібно конвертувати цей файл у формат MP4 та зберегти його у цій же папці, назвавши Вашим ім’ям. (Відкривають файл. Конвертують. Зберігають). (Перевіряю, що у кого вийшло.)
Конвертор, в якому Ви працювали, універсальний, тут можна конвертувати як відео так і аудіо файли. В папці «8 клас» на робочому столі є файл під назвою «Вівальді. Пори року.». Вам треба конвертувати його у формат waw та зберегти під Вашим ім’ям у ту саму папку. Починаємо. Хто перший виконає це завдання отримає додатковий бал. Вперед! (Виконують завдання).
VI. Релаксація
Молодці! Гарно попрацювали. А нашим очам треба відпочити. Давайте зробимо гімнастику для очей.
VII. Підсумки уроку.
Прийом «Умовні знаки»
Запитую учнів: «Як би ти оцінив свої здобутки на уроці?» (відповіді учнів)
Пропоную підняти руку, якщо висловлювання Вам підходить.
- «Я зрозумів матеріал, я все роблю правильно»
- «Мені була зрозуміла більша частина матеріалу, але я ще іноді припускаюся помилок»
- « Я майже нічого не розумію, новий матеріал для мене складний»
1. Які види програм для опрацювання мультимедійних даних Ви знаєте?
(плеєри, грабери, конвертори, редактори, студії)
2. Яка послідовність дій під час конвертації аудіо та відео файлів?
(відкрити конвертор, вибрати та завантажити потрібний файл, обрати формат у який треба конвертувати, натиснути кнопку ОК, зберегти отриманий файл).
VII. Домашнє завдання.
Прийом «Дуже корисне домашнє завдання»
Домашнє завдання, яке я Вам зараз дам, буде трохи незвичним. Бо вчителя, навпаки, завжди сварять за такі речі. Вдома Вам необхідно підготувати шпаргалку з вивченої теми. Чия шпаргалка буде найкращою, той отримає додатковий бал на наступному уроці.
VIІI. Рефлексія.
Прийом «Підіб'ємо підсумки»
А зараз підіб’ємо підсумки роботи кожного з Вас. Я буду говорити початок речення, а Ви його продовжувати.
На уроці я...
ІХ. Оцінювання учнів.
Зараз кожен сам собі виставе оцінку за сьогоднішній урок. Будь ласка чесно враховуйте свою роботу на уроці. Олена не забудь про додатковий бал.
(Учні швидко оцінюють себе)
Дуже добре!
Наш урок добігає кінця. Дякую Вам за роботу. Бажаю успіхів! Акуратно зберіть свої речі у портфелі, пам’ятайте про техніку безпеки.
До побачення!