Відкритий виховний захід: «З Україною у серці» з самоаналізом

Про матеріал
Відкритий виховний захід: «З Україною у серці» Мета: формувати ключові компетентності: спілкування державною мовою, уміння навчатися впродовж життя, громадянську та соціальну компетентності, донести до учнів необхідність збереження культурної спадщини Батьківщини, важливість збереження патріотичного духу у кожного громадянина; Збагачувати знання учнів про нашу державу, державні символи України, виховувати бажання спілкуватися рідною мовою, почуття любові та гордості за неї, виховувати повагу до традицій і звичаїв, виховувати любов до рідного краю, своєї держави, бажання оберігати природу Батьківщини та примножувати її багатства.
Перегляд файлу

2024 рік

Відкритий виховний захід: «З Україною у серці»

Мета: формувати ключові компетентності: спілкування державною мовою, уміння навчатися впродовж  життя, громадянську та соціальну компетентності, донести до учнів необхідність збереження культурної

спадщини Батьківщини, важливість збереження патріотичного духу у

кожного громадянина;  Збагачувати  знання учнів про нашу державу, державні символи України, виховувати бажання спілкуватися рідною мовою, почуття любові та гордості за неї, виховувати повагу до традицій і звичаїв, виховувати любов до рідного краю, своєї держави, бажання оберігати природу Батьківщини та примножувати її багатства.

Форма проведення: квест - подорож

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Лиш дзвінок на урок продзвенить,

Стане кожний серйозним в ту мить.

Бо роботи багато у нас,

І дружно працює наш клас.

Уже дзвінок сигнал нам дав,

І на урок він нас покликав.

А отже, часу не втрачаймо,

Роботу швидше починаймо.

Сядьте діти всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть,

Свої плечі розведіть.

Всі, дітки,  посміхніться,

Веселіше подивіться.

А девіз нашого заходу: «Я в серці маю те, що не вмирає», - а що ж ми маємо те, найголовніше в нашому серці, - ми дізнаємось, пройшовши нашу квест – подорож. (слайд 1)

І до нас сьогодні завітали казкові герої з мультфільму «Мавка» - Мавка і Лукаш. Тож, вирушаймо у подорож!  ( слайд 2, 3 )

З давніх давен український народ дбав про природу, прагнув миру та проявляв волелюбність. Але, нажаль, на нашу землю прийшли загарбники, вони знищують все на своєму шляху: природу, людей, тварин.

Але ми, українці, вистоїмо і покажемо ворогу, що ми козацького роду діти, в нас чисте та добре серце. А добро завжди перемагає зло!

Наші воїни світла захищають нашу країну. Слава Україні!

Героям слава! (слайд 4 )

Дякуємо нашим захисникам за відвагу, мужність та за кожен новий день!

(слайд 5 )

Діти співають гімн України ( слайд 6)

Отже, і ми будемо допомагати нашій державі своїми знаннями про неї . Вперед виконувати цікаві завдання разом з нашими друзями Мавкою та Лукашом і лісовими мешканцями!!! Захищати нашу країну! ( слайд 7)

Гра «Анаграми». Перестав букви і утвори слова – назви квіток символів України. ( слайд 8)

Червоний мак — символ пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті.

Мальви вважають символом любові, любові до Батьківщини, її народу, родини. Без мальви не було б села, а без села – України.

Соняшник – один із символів України, бо він символізує собою Батьківщину. Як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Соняшник – символ сили, енергії та краси. Це також символ Сонця, праці та благополуччя.

Барвінок — символ радісної життєвої сили, вічності усталеного буття, провісника весни.

ВОЛОШКИ – символ ніжної і тонкої душевної краси, праведності і святості, душевної чистоти, скромності і привітності.

Ромашка – символ дівочої чистоти і вірності.

Знайди пару. Слово-малюнок.

Щоб не помилятись, запам'ятовуй розташування слів і малюнків. ( слайд 8)

Держа́вний Герб Украї́ни — національний символ України у вигляді золотого тризуба на синьому щиті.

Український прапор – сьогодні це справжній символ боротьби і незламності країни, національної єдності, честі та гідності! Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

Конститу́ція Украї́ни — Основний Закон України.Конституція – це не лише закон, це ще й символ національної єдності.

Християни вважали, що цей птах є символом Святого Духа, що голуб приносить у дім щастя, лад і спокій. У кожній хаті обов'язковим був тотем — оберіг, вирізаний із деревини.

Софіївський собор – найголовніша християнська святиня всієї Східної Європи, головний храм України.

Золота пектораль — прикраса скіфського аристократа, яку було поховано разом з ним у IV ст. до н. е. На сьогодні це одна з візитівок України у світі, зазначають у Скарбниці Національного музею історії України, де зберігається експонат. Пектора́ль (лат. pectoralis, від pectus — «груди») — шийна прикраса, що закривала груди, часом і плечі.

Дихальна вправа. ( слайд 10)

Збери слово з розсипаних літер. Народні символи України – обереги. ( слайд 11- 15)

Вінок — традиційний український головний убір. Також це символ слави, перемоги, святості, щастя, успіху, могутності, миру, сонця, влади; молодості, дівоцтва.

Український рушник Вишиваний рушник - це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

Пи́санка — український різновид великодніх яєць; яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску й барвників. Розпис яєць поширений у багатьох народів світу. Писанка, як і яйце взагалі, символізує початок, народження життя.

Калина – це символ рідної землі, отчого краю, батькової хати, що пам’ять людську береже, нагадуючи про милі краї, це символ безсмертя, невіддільний від життя.

Верба — це жіночий символ, уособлення таємничої сили жінки, плодючості й материнства. Це дерево пов'язане з водою, отже, символізує здоров'я і життя.

«Без верби та калини нема України, її душі та історії. Верба символізує вічність та життя, а калина — кров і відвагу.

 

 

Впізнай квітку, які вплітають в український віночок.  ( слайд 16)

Мак – символ пишної краси, свободи, гордості, сну, оберегу від нечистої сили

Мальва -— символи віри, надії, любові

Чорнобривці – символ любові, привабливості, вірності.

Хміль — гнучкість і розум

Барвінок — символ життя та безсмертя душі людської, оберіг від злих, зілля кохання та дівочої краси, чистого шлюбу. Казали, що варто лише дівчині та юнакові з'їсти листочок барвінку, як між ними спалахне кохання.

Волошка – відданості, вірності та краси.

Ромашка — символ кохання, ніжності та вірності

Впізнай птаха, перевір себе, натискаючи на тінь. Птахи –символи України.

 ( слайд 17)

Птахи – символи

Совасимвол мудрості та далекоглядності.

Лебідь і лебідка - символ безмежного кохання і непорушної вірності.

Лелека - символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це - й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, Батьківщини.

Журавель – символ України і любові до рідної землі.

Зозуля – символ суму і вдівства, весни і, водночас, нещастя, туги за минулим і страждань нерозважливої матері.

Голуб – символ духовності, щирої любові, злагоди, ніжності

СОРОКА - символ лихого

Чайка -  символ волі, вільного польоту

Розшифруй слова-риси характеру  українців та збери пазл. ( слайд 18)

Розгадай ребуси, щоб перевірити натисни на завдання. ( слайд 19-23)

Київ — столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи.

ДНІПРО́ – найбільша ріка в Україні

Гове́рла (пол. Howerla, рум. Hovârla, угор. Hóvár) — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, її висота становить 2 061 м над рівнем моря

"Мрія" – український літак-рекордсмен"

Збери українські прислів'я. ( слайд 24)

Прислів’я:

  1. Життя прожити не поле перейти. Це давня народна мудрість, яка переходить із покоління в покоління. Адже людина проходить по життю не завжди по прямій дорозі. Трапляються і круті повороти, і підйоми в гору, і перешкоди. Зважити все і підбити підсумки людина здатна лише в зрілому віці.
  2. Іік живи вік учись. Народна мудрість закликає вчитися все своє життя, ніколи не відмовлятися від навчання чогось нового. І стосується це не тільки тих, хто ще недовчився як слід. Мудрість ця наставляє усіх людей без винятку.
  3. Цей вислів означає, що ми самі створюємо собі проблеми!
  4. День довгий, а вік короткий - значення цього прислів'я дуже просте в ньому йдеться про важливість кожного дня, тому-що кожну справу яку ми відкладаємо на завтра ми можемо не встигнути зробити

 

Розшифруй слово, це українські національні страви. ( слайд 25-27)

Розгадай кросворд, знайди сопілку. Перевіряй себе, натискаючи на завдання в хмаринці. ( слайд 28)

 

Мавка – це символ кохання і вічно молодої весни.

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» знятий за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», проте він досить далеко відійшов від літературного джерела, зберігши лише імена головних героїв. ( слайд 29)

 

«Єдина магія, яку ми, люди, маємо, — це любов» — завершує Лукаш. Між світом людей і світом міфічних лісових створінь встановлюється мир.

Танок «Ми українці»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Самоаналіз заходу

Тематика заходу відповідає плану виховної роботи з дітьми на 2023-2024 навчальний рік.

Я врахувала вікові особливості вихованців та їх інтереси, тому під час мого відкритого заходу були проведені такі види діяльності:

-гра;

-розповідь;

-бесіда;

-вправа;

-фізкультхвилинка.

На заході мною були використані методи навчання:

-діалогічний;

-демонстративний;

- монологічний;

-ігровий.

Добре був підібраний матеріал, яким зацікавилися діти.

  Висновок. Всі цілі та мета були досягнуті. Були дотримані правила педагогічного такту, етики, норми стосунків педагога й вихованців.

Атмосфера заняття сприяла вихованцям повністю показати свої знання, вміння і навички.

Вважаю, мета досягнута.

 

 

 

docx
Додано
1 листопада 2024
Переглядів
86
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку