КЗ Солоницівська гімназія «Перлина»»
Відкритий захід
Інтегроване заняття
«Осінь золота пора»
різновікова група № 6 «Світлячок»
вихователь:
Загорулько Валентина Михайлівна
2019
Блок «Осінь золота пора»
Тема дня: «Що нам осінь принесла»
Інтегроване заняття: ознайомлення з природним довкіллям, логіко-математичний розвиток, ХПД (малювання).
Мета:
Матеріали: коробка з овочами та фруктами; макети городу, саду; овочі та фрукти – роздатковий матеріал; загадки, вірш, привітання; дуга, доріжка з тканини.
Хід заняття.
Привітання: Добрий день, ми Вам сказали
Добрий день, сказали Ви.
І від цього засіяло
Сонечко тепла і доброти.
Дрібненько дощик накрапає,
І листячко жовтогаряче
З дерев поволі опадає.
Наділяє всіх дарами:
Сипле зерна і плоди
Добрим людям за труди.
Ходить … по землі.
Запитання: Яка зараз пора року? Як називається місяць? Чому? Що буває восени?
УСКЛАДНЕННЯ: Яка сьогодні погода – прикметники у мові. Складання речень про осінні явища. Що змінилося з приходом осені?
Розглядаємо коробку, називаючи кольори листочків.
УСКЛАДНЕННЯ: з якого дерева, величина, колір, кількість.
На листочках загадки про предмети, що знаходяться в коробці.
Круглий, червоненький, немов світлофор,Дуже смачненький вродив … (помідор)
Сидить дівчина в коморі,а коса її надворі (морква)
Плакала ридала Юля, коли чистила …(цибулю)
Соковите, червоненьке, круглобоке, солоденьке (яблуко)
Червоний , хвостатий, солодкий на смак – всі знають, що зветься цей овоч … (буряк)
УСКЛАДНЕННЯ: детальніше про об’єкт (форма, колір, що можна приготувати).
Фізхвилинка + пальчикова гра:
В сад осінні ми прийшли (ходьба, підлізання під дугу-кущ малини)
Праву руку підняли,
Ліву руку догори
Вишеньки зірвали («щипаємо» повітря)
Ми помили (ворушимо пальцями, ніби у воді)
Перебрали ((«вибираємо» гладимо кожний пальчик на руках)
Варення з них зварили (стиснутим кулачком тримаємо «ложку», імітуємо помішування варення).
Друзів пригостили («пригощаємо» один одного)
Прокласти «доріжку» з тканини
До городу ми прийшли (ходимо приставним кроком один за одним)
Овочів багато знайшли
Кошики наповнили
І до групи пішли.
У кожної дитини прямокутник (сад/город), дві полоски зеленого та коричневого кольору, тарілочки з овочами та фруктами: овочів – 2, фруктів – 1.
УСКЛАДНЕННЯ: на тарілочці по два фрукта та овоча.
Д/гра «Що де росте?» - викладаємо правою рукою, зліва направо предмети, пояснюємо чого скільки.
Робота біля дошки – фланелеграф; кількість овочів та фруктів, що росте «в» землі; «над» землею; « в саду», «на городі». «Більше на один»; «менше на один»; «порівну»
УСКЛАДНЕННЯ: декілька кольорів та відтінків в роботі та більша кількість мішечків.
Підсумок:
Назвіть одним словом, що росте в саду, на городі.
Щоб бути здоровим, що треба вживати?
Кому будемо допомагати, щоб було більше овочів та фруктів?
Що кому найбільше сподобалось робити?
Чи задоволена Осінь вашими стараннями? Як ви думаєте?