Урок – подорож з інформатики 6 клас
«___»__________ 20___ року
Урок №13.
Тема: Відкриття, створення та збереження презентацій. Практична робота №4. Розробка слайдової презентації.
Мета:
Тип уроку: перевірки та оцінювання знань, умінь і навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор, інструктивні картки, карта подорожі, емблеми для нагородження
Програмне забезпечення: Microsoft PowerPoint
Хід уроку
І. Організаційний етап
Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
А урок наш незвичайний,
«Інформатикою» - його всі звуть.
Щоб урок цей був цікавим,
Ти активним мусиш буть.
ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.
Але кожен подорожуючий, повинен виконувати такі правила.
1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.
2. Без дозволу - нічого не вмикай.
3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.
4. Будь уважним і старанним.
Білет
Діти розгадують головоломку перший хто розгадує озвучує назву міста
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Отже, ми з вами відправляємося у місто «Редактор презентацій». Після придбання білетів, люди планують маршрут подорожі. І в цьому нам допоможе чарівна карта.
Але щоб подорожувати нам потрібно зібрати багаж
Розгадування кросворда
Ну що, багаж знань ми зібрали і ми прямуємо далі нашим містом "Редактор презентацій.".
Оскільки наше місто відноситься до країни Інформатика
То давайте ми зараз вами трішки поміркуємо. Діти ми знаємо з вами що кожна країна має свого президента.
В країні інформатика,також є президент ? Як ви думаєте хто це?
Але щоб працювати нам за комп’ютером ми повинні бути не тільки слухняними а ще й дотримуватись правил поведінки .
Тому ми переходимо з вами до
Проспект безпеки
(Тут ми повинні пригадати правила поведінки в кабінеті та за комп’ютером)
Повторення правил поведінки в кабінеті інформатика та при роботі з ПК
(Діти називають правила поведінки в кабінеті)
Вправа «Незакінчене речення»
Вчитель: Молодці! Весь багаж знань ви пригадали. І ми з вами можемо вирушати далі.
ІІІ. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку.
Наступна станція , на яку ми потрапили називається
Мікрорайон Навчальний «Відкриття, створення та збереження презентацій», метою якої є навчитися створювати слайдові презентації та додавати до них різні обєкти
Але вона вам поки що ще не знайома і тому саме я познайомлю вас з нею, що і є темою сьогоднішнього нашого уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Розповідь учителя
Слайд3. При запуску середовища Microsoft PowerPoint відразу в презентації наявний слайд. Це не дуже зручно для розташування наступних потрібних елементів. Тому рекомендованим є його видалення шляхом наведення вказівника миші на слайд, натиснення ПКМ та обрання команди «Удалить слайд»
Слайд4-5. Для створення нових слайдів у вкладці «Главная» оберемо пункт «Создать слайд» та для зручності створимо пустий.
Слайд6. Не задувайте про дизайн власної презентацій. Намагайтесь відразу обрати потрібний дизайн, щоб в подальшому правильно розташувати елементи.
Слайд7-9. Для додавання тексту на слайд тиснемо «Вставка» - «Надпись» та на слайді зображуємо прямокутну область методом затиснення ЛКМ та перетягування вказівника миші.
Слайд10. Після додавання області введення тексту пишемо потрібний текст або вставляємо з інших документів.
Слайд11. Для додавання зображення знову переходимо у вкладку «Вставка» та оберемо пункт «Рисунок».
Слайд12. В діалоговому вікні оберемо зображення на натиснемо «Вставить».
Слайд13-14. Коли об’єкт додано зображення можна збільшувати, зменшувати, повертати та переміщувати так, як ми це робили у текстовому процесорі.
Слайд15-16. Для збереження презентації потрібно перейти в головне меню натиснувши на кнопку «Office» - «Созранить как» - «Презентация PowerPoint». Оберемо місце збереження й назвемо файл.
Слайд17. Для відкриття презентації знову використовуємо клавішу «Office» - «Открыть»
А зараз ми переходимо до проспекту під назвою:
«Здоровя ». На якому ми виконаємо фізкультхвилинку
VІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
А тепер підійшов час побувати у гостях у президента країни «Інформатики» - компʼютера.
вулиця «Практична!» А завданням вашим на цій вулиці буде розробити презентацію згідно інструктивних карток
VІІ. Підбиття підсумків уроку
1.Хто вже виконав практичне завдання? І може його нам продемонструвати? Молодці!
2.А нас чекає вже остання станція у нашій подорожі яка знаходиться у кварталі «Мої успіхи!». Вашим завдання на у даному проспекті буде наступним. Ви повинні оцінити свої знання з комп’ютерних презентацій. А допоможе вам це зробити програма
Тестування учнів
Гімнастика для очей
3. Отже, кожен з вас перевірив свої можливості при виконанні практичної роботи та оцінив свої знання виконуючи тестування, а на завершення я хочу подякувати вам за активність на уроці та хороших мандрівників по місту редактор презентацій нагородити такими емблемами.
Кожен з вас знає, що комп’ютер складається з системного блоку, монітору, мишки та клавіатури.
Сьогодні на уроці:
VIІI. Домашнє завдання
1.Повторити раніше вивчений матеріал
2. Підібрати матеріал для створення презентації мій улюблений вид спорту