Віднімання від 17 одноцифрових чисел із переходом через десяток. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач. Поділ трикутника відрізком на частини.

Про матеріал
Вдосконалювати навички віднімання одноцифрових чисел із переходом через десяток; вдосконалити навички роботи з іменованими числами; навчити ділити трикутники відрізком; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Перегляд файлу

 

 

«1 7»жовтня 2024 року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «Н.П. Листопад»

Урок №28. Віднімання від 17 одноцифрових чисел із переходом через десяток. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач. Поділ трикутника відрізком на частини.

Мета: вдосконалювати навички віднімання одноцифрових чисел із переходом через десяток; вдосконалити навички роботи з іменованими числами; навчити ділити трикутники відрізком; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

1.Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Дружно, весело працюймо, про математику міркуймо

Візьміть в дорогу гарний настрій і будемо мандрувати.

 2.Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні  нас чекає мандрівка до Лісової школи.Тому будемо:

УВАЖНИМИ

РОЗУМНИМИ

ОРГАНІЗОВАНИМИ

КМІТЛИВИМИ

Девіз:

А тепер девіз згадаймо

І урок наш починаймо!

А девіз нашого уроку:

Міркуємо - швидко!

Відповідаємо - правильно!

Лічимо - точно!

Пишемо - гарно!

 

Зійшли хмарки і небо засиніло

А сонце ген з – за обрію пливе

І всюди – всюди так позолотіло

Напевно диво – казка тут живе

 

Яка пора року зараз? Кого бачите на картині?

Уявна подорож до Лісової школи

Діти , я отримала листа від учнів Лісової школи. Вони запрошують нас на  урок математики

 

1. УСНЕ ОБЧИСЛЕННЯ

2. КАЛІГРАФІЧНА СТЕЖИНКА Вправа,,Гронування’’

3. Способи віднімання

4. ВЕЛИЧИНИ

5. ЗАДАЧІ

5.ГЕОМЕТРИЧНЕ

6.ПІДСУМКОВЕ

3.Аактуалізація опорних знань)

3.1.Математична розминка

Які арифметичні дії ви знаєте?

Як називаються числа при додаванні, відніманні?

Яке найбільше двоцифрове число, найменше двоцифрове число.

Назвіть сусідів числа 8,15, 26,38,49,…

Вправа «Незакінчені речення»

Від перестановки доданків...(сума не змінюється).

Щоб знайти суму, треба ... (+)

Щоб знайти різницю, треба ... (-)

Збільшити на – це ... (+)

Зменшити на – це ... (-)

3.2.Усне обчислення

Задача.    У книжці було 16 сторінок. Одного дня Мудра Сова  прочитала

4 сторінки, наступного – стільки ж. Скільки сторінок їй залишилося прочитати?

Було  - 16ст.

Прочитала  -  4 ст. і стільки ж.

Залишилося - ?

Робота з підручником Вправа 214. За схемами скласти вирази й обчислити їх значення. Чим схожі й чим різняться записи?

9 + 7, 8, 9

8 + 9, 8, 7

7+ 8 ,7, 9

4. Хвилинка каліграфії

Вчитель: А  зараз проведемо каліграфічну хвилинку. Відгадайте загадку

Бережлива і грайлива,

Й спритная вона на диво(Білочка)

Білочка запрошує вас на стежину Каліграфії

Відкриваємо зошити.

Учні. Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Вчитель: А яке сьогодні число?

Учень: 17 жовтня.

             Презентація числа

             Вправа,,Гронування’’

Число 17

Що ви знаєте про це число?

Яке це число?

Скільки десятків, одиниць?

 Попереднє …

 Наступне….

4.Вивчення нового матеріалу Демонстрація навчальної презентації.

Завдання від…

Я сірий хижак лісовий, Для звірів я дуже страшний. ..(вовчик)

5.1.Віднімання від 17 одноцифрових чисел із переходом через десяток.

  •     17 – 8=…
  •     17 – 7 – 1 =…
  •     17=10+7      10 – 8 = 2        2 + 7=9  
  •     17 =8+9. Отже 17-8=9

17 – 9=

17 – 7 – 2=

17 = 10 +7  10 – 9=1    1 +7 =8

 

5.2.  Удосконалення обчислювальних навичок

Дії з іменованими числами.

Самостійна робота Вправа 217. Запиши в см кожну довжину

Вправа 218 обчисли різниці за зразком Робота в парах (2 стовпчик).

1дм 3 см- 7 см= 6 см     1дм 7см – 9 см = 8 см       1дм 4см   - 5см= 9см  

1дм 3 см = 13 см             1дм 7 см=17 см                 1дм 4 см= 14 см

6.Музична фізкультхвилинка

7.Завдання на кмітливість  від лисички

Має довгого хвоста,

Вовка – братика сестричка. Знають всі….

8.  Удосконалення вміння розв'язувати задачі

Завдання від…

 По стежці йде,
Ліс на спинці несе.
(Їжак)

I – 1дм5см

II-  ?, на 6 см нижчий

             Розв’язання

1дм 5см = .... см

 ....см - 8 см=... см

Відповідь : висота .... см

9.Геометричний матеріал( завдання від лисички)Робота в групах

У кожної групи трикутнички на партах. Творче обгрунтовувння

10.Закріплення вивченого Підсумок Рефлексія

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
27 жовтня
Переглядів
171
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку