Тема. Віднімання виду 34–6. Вимірювання довжини предметів. Розв'язування задач.
Мета: ознайомити учнів із правилами виконання віднімання чисел виду 34-6; навчити учнів правильно виконувати віднімання чисел; розвивати навички обчислення значень виразів із дужками та без них, формувати вміння використовувати ці знання для розв’язування практичних задач; вчити правильно вимірювати довжини предметів; формувати культуру математичних записів; розвивати вміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії, логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики.
Очікувані результати:
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
-Скільки десятків і одиниць у числі 92? 63? 34?
Розкладіть числа як суму розрядних доданків
92=_ + _
63= _ + _
34= _ + _
3) Колективна робота ( № 400, с. 68).
4) Каліграфічна хвилинка. Написання числа 11.
Щорічно 11 грудня святкують незвичайне свято - День північного сяйва в холодильнику. Безсумнівно, північне сяйво - найкрасивіше явище природи, яке зачаровує. Воно виглядає як різнокольорові смуги на небі, величезні райдужні стрічки. В ширину вони можуть досягати декількох сотень, а в довжину - кількох тисяч кілометрів. І хоча це земне явище, причиною його є процеси, що відбуваються на Сонці.
-Складіть приклад на + з числами 11 і 7. А тепер з прикладу на додавання складіть 2 приклади на віднімання.
11+7=18
18-11=7
18-7=11
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети (3-4 хв)
ВПРАВА « МІЙ ЗАРЯД»
IV. Вивчення нового матеріалу.
34 - 6 = ?
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1) Робота над задачею ( № 404, с. 69).
2)Робота з геометричним матеріалом. Вимірювання довжин предметів. 3)Креслення відрізків ( № 405, с. 69)
4)Самостійна робота. Робота на картках.
34+8= 64-7=
17+7= 44-5=
76+7= 24-8=
58+6= 72-(45-5)=
70-6= 32+12-5=
VІ. Підсумок уроку.
ВПРАВА « БАТАРЕЙКА».
Гра « Загадка Пізнайка».
-Обчисліть вирази і відгадайте, яке слово зашифрував Пізнайко.