Виховна година " Бережіть свою планету"

Про матеріал
Цікава виховна година, щоб донести до дітей ціннісь нашої землі, що вона є святинею. Виховувати у дітей бережливе ставлення до навколишнього середовища
Перегляд файлу

Виховна година.

Тема. Бесіда «Бережіть свою планету».

Мета. Узагальнити знання дітей з основ екологічної культури, навчити розуміти природу, розвивати творчість, мислення, виховувати любов і бережливе ставлення  до  природи.

Обладнання . Ілюстрації.

                                                  Хід заняття

Ӏ Організаційна частина

Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам , людям –

І тоді обов’язково

День для вас щасливим буде.

ӀӀ Основна частина

1.Розповідь учителя.

     Із тих далеких часів, як Господь створив людину , земля була її матір’ю і годувальницею. Людина -  це частина  природи і землі. Саме землі і Богові людина зобов’язана своїм існуванням, своєю досконалістю, могутністю.

     Природа – це живе одухотворене гармонією і поєднанням форми. Природа може відчувати, мислити, здійснювати різні дії. Сьогодні наша земля благає у нас порятунку, заради нас самих, заради життя.

   Україна – мати хліборобів, орачів – один із центрів світового рільництва. Земля у нашого народу була в особливій увазі. Земля всюди і в усьому допомагає людині, бо є могутньою, її називають і до тепер «Свята земля – годувальниця наша». На ній як на святині давали клятву. Відомий такий факт із історії Запорізької Січі – коли запорожці дійшли до турецького султана, щоб укласти перемир’я повинні були поклонитися землі. Вони насипали в свої чоботи землі і твердили йому « На чиїй землі стоїмо тій землі і будемо служити». І таким чином залишалися вірні своїй землі і слову , яке дали султанові. Найвища клятва – клятва святій землі: її цілують або навіть з’їдають грудочку, щоб довести свою правоту. Земля – це найбільша сила. Казкові герої так говорять: «Землею і водою будемо битися з тобою». Отже,  сила, краса і вічність кожного з нас починається на землі. З неї ми виходимо, по ній ми ходимо і в неї йдемо. Любов завжди переплітається з тривогою. Бо кого любиш за того і хвилюєшся.

   Україна завжди славилася своїми  чорноземами. Що ж вирощують на землях України? На землях України вирощують овочі, фрукти, зернові. Ось послухайте і відгадайте загадки, які вам допоможуть визначитись , що ж вирощують на землі України.

Загадки:

1.Одну кинув – жменю зібрав. (зерно)

2.Сам червоний, а чуб зелений.(буряк)

3.На городі молода

  Пишні коси розплила

  У зеленій хустині

  Золоті хова зернини. (кукурудза)

4.Сидить баба на грядках вся закутана в хустках. (капуста)

5.Сидить дівчина в коморі, а коса її на дворі . (морква)

    Прикрасою нашої планети є ліси. Діти , а що нам дають ліси? Зеленими легенями Землі називають ліси. Адже вони збагачують повітря киснем, таким не обхідним для життя. Ліси очищають повітря від пилу та бруду, зменшують швидкість шалених вітрів. Від наявності лісів залежить рівень води в річках та рясний урожай на полях. Ліси оздоровлюють довкілля. З лісу, зазвичай, люди повертаються не з порожніми руками. Що люди можуть принести з лісу? Гриби, ягоди, цілющі трави. Ліси – зелена скарбниця здоров’я. Без лісу не було б у нас природного будівельного матеріалу, палива, меблів, паперу, книжок, музичних інструментів. Ліси наше багацтво. Колись ліси росли у всіх природних зонах України. Проте на сьогодні їх залишається дедалі менше. Бідніють наші ліси. Зменшується в них різноманіття рослин, зникають тварини, бо ніде їм ховатися, важко добувати корм. Діти, чи знаєте ви правила поведінки в лісі? У потрібно тихо ходити , не кричати, тому, що своїм криком ми  можемо налякати лісових жителів, різних тваринок. І вони можуть злякатися залишити свої сім’ї та втекти. А також не можна ламати молоді деревця,  рвати багато квітів – це призводить до винищення природи. Не можна в лісі розпалювати вогнище без нагляду дорослих чи батьків. Тож бережімо нашу Землю, бо ми живемо на ній « Ми діти Землі» і не замислюємося про значення цих слів. Все для нас краса її величності природи не може не бентежити душу людини. А що ми даємо замість цього їй? Та зрештою нічого, той мізер, що ми робимо для неї майже ніщо у порівнянні з тим що одержуємо.

А ось деякі люди не вміють себе поводити в лісі, не бережуть природу. Винищують рослини, тварини, лісові квіти. Саме Червона книга є оберегом тих рідкісних видів рослин і тварин. Червона книга є основним державним документом у якому містяться  узагальнені відомості про загальний стан видів рослин і тварин України, що перебувають під загрозою зникнення та заходи щодо їх збереження. Занесені до Червоної книги види рослин та тварин підлягають особливій охороні на всій території України. А ще однією прикрасою нашої землі є квіти. Діти, а ви любите квіти? Дуже давно , коли на землі ще не було людини, грунт пробив маленький пагонець, який тягнувся до неба, до сонця  й розквітнув квіткою. Якою була та квітка, ніхто не знає. Але , безсумнівно, у світ прийшла краса. На землі є безліч різноманітних квіткових рослин. Мені хочеться сказати так :  «Квіти – це очі землі». Вони бачать нас, люблять , чарують, навіть лікують. Будь то ж і ми вдячні їм. Отже, варто сказати, що краса лісів, чистота води, залежить від нас. Нехай цієї виховної години кожен з вас подумає , який внесок він може зробити  в охорону навколишнього середовища.

ӀӀӀ Підсумок уроку

Ви дуже уважно мене слухали, а зараз дайте відповіді на запитання.

1.Так от діти, що ж є основною частиною українського козацтва?

2. Як козаки могли бути вірними своєму слову  і своїй землі?

3. Яку  користь приносить ліс?

4. Що потрібно робити , щоб наша планета була красивою?

 

Діти, любіть нашу Землю, бо  тут ви живете, тут живуть ваші батьки, ваші рідні, близькі, друзі. Бо у любові сенс життя.