Виховне заняття можна також проводити на урокахз основ здоров"я при підсумках роботи по розділу "Психічна і духовна складові здоров"я" з метою виховання у дітей бережливого ставлення до свого життя, пповаги до інших людей та вміння вибирати правильне рішення в житті.
Виховна година
“Цінність і неповторність
людського життя”
Заломська Загальноосвітня школа І –ІІст.
Вчитель початкових класів : Карпинець 0.І.
ТЕМА; Цінність і неповторність людського життя
МЕТА: продовжувати формувати уявлення про людину та її життя, як неповторну цінність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї індивідуальності, формувати уявлення про вплив здорового способу життя на розвиток людини та її досягнень; виховувати бережливе ставлення до власного життя і життя інших людей.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
а) . - Ось дзвінок нам дав сигнал -
працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо, урок основ здоров'я починаймо.
б) . - Так як у нас урок Основи здоров'я, то і провести його нам слід в такому настрої, щоб не пошкодилось наше здоров'я, а навпаки. По обличчю людини видно, який в неї настрій. Тепер кожний з вас покаже на своєму обличчі настрій задоволення і спробує його зберегти до кінця уроку.
II АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
1 Слово вчителя
Епіграф уроку:
“Пам'ятай життя - це подарунок; і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує.”
(Л, Да Вінчі)
- На світі немає нічого більш цінного, ніж життя і здоров'я. Разом з тим
в кожної людини воно неповторне. Як видно з зачитаних Вами нотаток, в кожного з вас, щось було своє, неповторне. І тема нашого сьогоднішнього уроку є підсумком розділу “Психічна та духовна складові здоров'я”, це - “цінність і
неповторність людського життя”.
2.. Ознайомлення з таблицею.
а) І- етап.
Вибреди з поданих словосполучень, ще на вашу думку може зробити життя щасливим?
Дружна сім'я, надійні друзі, гарна зовнішність, автомобіль, працьовитість, зачіска, дорогі речі здоров'я, надійні друзі.
2 - етап.
Назвати прислів’я про здоров'я.
3 - етап.
Пронумеровати настрої людини в таблиці.
4 — етап.
Розповісти вірші про добро, радість, життя, поведінку.
Якщо ти смієшся мало, непривітним ходиш, злим, шлях в житті не буде вдалим, буде хибним та важким.
Перешкоди у дорозі та біду зустрінеш ти.
І не будеш ти у ЗМОЗІ ворогів перемоги.
Краще будь привітним щирим, світлу посмішку даруй,
до людей приходь із миром, поважай усіх, шануй.
Словом добрим примирися з ворогами назавжди, і тоді не будеш мати в вірних друзях ти нужди.
Життя щасливе, як добро царить, ї добре з ним і затишно усюди.
В добрі нам легше горе пережить,
Добрішими, прошу, ставайте люди.
Із паростка троянда буде знай,
Якщо додати теплоти, вологи.
Душевний, чуйний будь з людьми і край, тоді в житті не знатимеш тривоги.
О, Боже, прошу мудрості нам дать, бдаженне вічне, шире захистити Кипуче, люте, яре зло здолать, в добрі і злагоді Ти дай нам жити.
5 — етап.
Встаньте, діти, посміхніться Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться,
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте два — присядьте і за парти тихо сядьте.
6 етап.
1 .Розв'язування тестових завдань.
а). Яку людину можна назвати справжнім другом?
б). Вибери і познач справжні закони дружби.
- Різні риси особистості, які є результатом виховання і самовиховання
людини, її стосунків з людьми—це (характер).
■ емоції ■ характер ■ почуття
7—етап.
Гра «Злови рибу ». ( Акваріум з рибками )
-За бажанням учні “ловлять рибу” із завданням.
а) назви хороші якості товариша.
б) що ти можеш зробити людині добре.
в) яку знаєш казку про добре і погане?
г) що найбільше треба людині берети?
д) розкажи вірш про життя.
Читання вірша.
Життя твоє — безцінний дар.
Не забувай про це ніколи.
Ти спиш під зорями Стожар,
Чи з друзями ідеш до школи,
Живеш ти в місті чи в селі, подумай, як життя прожити?
Ти слід залишиш на землі –
то ж треба гарний залишити.
ДОДАТКОВІ ЗАВДАННЯ
• Цінувати життя інших.
Взяти олівці 4 кольорів (синій, зелений, червоний,)
Намалювати “Який я”, Як мене бачать”, “Яким хочу бути’'