І. Організація. Привітання.
слайд 1
Студент 1: Доброго дня, сонечко ясне, Доброго дня, земле прекрасна. Доброго дня, гості милі,
Доброго дня, студенти щасливі.
Студент 2: Сідайте, любі, у дружнє коло.
На годині спілкування
Зібрались ми з вами
Й про найдорожче, що є у людині, Сьогодні ми поведемо розмову.
Студент 1:Людяність, милосердя, добро. Такі знайомі нам ці слова. Все частіше ми говоримо про них, а чи кожна душа відкрита для добра? Студент 2:Чомусь сьогодні наше суспільство заражене вірусом егоїзму, зла і жорстокості. Зачерствіли людські серця , заросли ряскою байдужості до чужого горя, чужої біди. Нині великий вплив на формування моральних якостей підлітків має преса і телебачення. Багато фільмів пропагують жорстокість, насильство, злобу, ненависть.
Студент 1:Де ж поділись ті риси, які з давніх-давен жили в характері нашого народу: чуйність і справедливість, уміння розділити чужий біль, допомогти знедоленому, нещасному, поділитись шматком хліба, захистити старість і немічність, розрадити самотніх.
Студент 2: Але що потрібно зробити для того, щоб ці згадані слова, добрі звички і традиції збереглися навіки?
Студент 1: Напевне, треба менше говорити про добро, а просто проявляти милосердя до тих, хто потребує підтримки. Слайд 3
Студент 2: Тему виховної години ви дізнаєтесь, коли послухаєте старовинну легенду про мудреця і подумаєте над його словами:
Відео притча
Студент 1: Як ви гадаєте, що мав на увазі мудрець?
—Від вибору чоловіка залежатиме життя метелика. Слайд 5
Студент 2: Є дуже багато слів, які можна зіставити зі словами «добро». А добра людина часто асоціюється з сонечком. Давайте ж і ми з вами засвітимо «сонечко доброти». Для цього виберіть риси, які притаманні добрій людині і наклейте їх на сонячні промінці.
Слайд 6
Студент 1: А тепер поверніться один до одного торкніться долонями свого сусіда, усміхніться одне одному й подаруйте чудовий настрій, та засвітіть сонечко добра.
- Коли ми даруємо добрі слова, чудовий настрій, тепло своїх долонь іншим, нам також стає добре, тепло і затишно на душі. (звучить музика)
Студент 2: Найвища наука життя -мудрість. А найвища мудрість - бути добрим. У наших традиціях споконвіку зберігалася звичка поділитися з бідним, дати притулок подорожньому, допомогти немічному, хворому, заступитися за беззахисного і скривдженого. Що ж потрібно зробити для того, щоб ці згадані добрі звички і традиції, оте всенародне милосердя, що здавна було властиве нашому народові, зберегти навіки?
Студент 1:Напевне, треба менше говорити про добро, а просто проявляти милосердя до тих, хто потребує підтримки. Наш народ споконвіку говорив про добро, а тому протягом багатьох років з уст в уста передавалися прислів’я – перлинки народної мудрості.
А як добре ви знаєте прислів’я про добро. Вашим завданням буде скласти прислів’я.
зло. зникає там є добро, Де Від світ доброго радіє. слова нема. Доброму ціни слову Доброта має кордонів. не Добре ключ. - золотий слово Добре багатства. ім’я краще добре. всюди Доброму Хто шкодить. зло не – тому робить добро Добре сміло. діло роби Добро а зло пушить, сушить. |
Де є добро, там зникає зло. Від доброго слова світ радіє. Доброму слову ціни нема. Доброта не має кордонів. Добре слово - золотий ключ. Добре ім’я краще багатства. Доброму всюди добре. Хто добро робить – тому зло не шкодить. Добре діло роби сміло. Добро пушить, а зло сушить. |
|
|
(студенти складають прислів’я)
Студент 2: В усі часи осмислити добро прагнули філософи, вчені поети і прозаїки. Що ж вони говорили і про добро? Зверніть увагу на екран. Вам пропонується вислови, в яких пропущені слова. Обговоріть у групах можливі варіанти доповнення. Слайд 8
«…Щоб повірити в добро, треба почати робити його… І ця твоя діяльність запалить у тебе любов до людства, яка і буде наслідком твоєї діяльності, спрямованої на добро»
Л. Толстой
Раз добром зігріте серце Вік не прохолоне.
Т. Г. Шевченко
Добре бачить тільки серце,
Найголовніше очам не видно.
Екзюпері
Треба, щоб за дверима кожної задоволеної, щасливої людини стояв хтонебудь із молотком і постійно нагадував би стуком, що є нещасні…
Антон Чехов
Якщо ти байдужий до страждань інших, не заслуговуєш назви людини.
Сааді
Життя коротке, поспішайте творити добро!
О. Довженко
Вашій увазі пропонується гра «Три панди». Слайд 9
Вам потрібно обеднатися в команди по 3чоловіка. Вся команда закриває очі і пригадує свої добрі вчинки. А панди номер один дивляться на екран і намагаються запам’ятати слова, які з’являться на екрані на 1 хв. Потім знову всі закривають очі, а панди номер 2 відкривають і запам’ятовують наступну групу слів. І т.д.
Починаємо. Всі панди мріють. Панди номер 1відрикають очі і запам’ятовують слова Слайд 10
Панди номер 2відрикають очі і запам’ятовують слова
Панди номер 3відрикають очі і запам’ятовують слова Слайд 12
Всі повертаємося до реальності.
В результаті кожна команда має 9 слів, які необхідно вставити в запропонований текст.
Студент 1: а тепер зверніть увагу на екран і звірте свої варіанти з правильними відповідями
Хвилинка поезії.
1.Людина починається з добра, Із ласки і великої любові,
Із батьківської хати і двора,
З поваги, що звучить у кожнім слові.
2. Людина починається з добра, З уміння співчувати, захистити. Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у світ добро творити.
3. Людина починається з добра, Із світла, що серця переповняє. Ця істина, як світ, така стара,
А й досі на добро нас надихає.
4. Добрим бути – зовсім це не просто,
Не залежить доброта від зросту,
Не залежить доброта від віку
Добрим треба бути нам до віку, Тільки треба, треба добрим бути І в біді про друга не забути.
5. І крутиться Земля скоріше, Якщо будем я і ти добріші
Доброта роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє, Якщо доброта, як сонце світить, То радіють і дорослі, й діти.
6. Сказав мудрець:
Живи добро звершай!
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізняє від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара… Усі: Людина починається з добра!
Студент 1: У народі кажуть: «Добро творить дива». Запалимо свічку і уявимо , що вона магічна, і відтепер всі, хто візьме її в руки, перетворюються на чарівника. Включіть свою фантазію, уявіть, що кожен з вас став добрим чарівником. Щоб ви зробили, ставши чарівником? Почніть так: «Якби я став чарівником, я б зробив би ...»
Студент 2: Добро – це найголовніше, що є на Землі. Воно, як Сонечко зігріває нас, пестить своїми промінцями.
Поспішайте робити добро, даруйте тепло своїх сердець іншим, доля планети Земля у наших з вами руках Студент 1: творіть добро і світ стане кращим.
зло. зникає там є добро, Де Від світ доброго радіє. слова нема. Доброму ціни слову Доброта має кордонів. не Добре ключ. - золотий слово Добре багатства. ім’я краще добре. всюди Доброму Хто шкодить. зло не – тому робить добро Добре сміло. діло роби Добро а зло пушить, сушить. |
Де є добро, там зникає зло. Від доброго слова світ радіє. Доброму слову ціни нема. Доброта не має кордонів. Добре слово - золотий ключ. Добре ім’я краще багатства. Доброму всюди добре. Хто добро робить – тому зло не шкодить. Добре діло роби сміло. Добро пушить, а зло сушить. |