В ході проведення виховної години учні закріплять свої знання про правила пожежної безпеки та поведінки під час пожежі, виконуючи різноманітні завдання, покажуть вміння співпрацювати в командах.
Готовність 101
Мета: закріпляти знання учнів про правила пожежної безпеки та поведінки під час
пожежі; спонукати учнів до виконання правил протипожежної безпеки;
розвивати навички самозахисту; виховувати розсудливість, почуття
відповідальності за свої вчинки.
Хід заняття
Вчитель
Вже дзвінок нам дав сигнал-
Працювати час настав!
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте.
1. Гра «Шифрувальник»
-Яка тема нашого заняття дізнаєтесь, коли розкодуєте речення: розставте букви по висоті.
2. Вправа «Очікування»
- Як ви гадаєте, чому буде присвячене наше заняття?
- Ваші асоціації до слова «Вогонь».
Газплита
Запальничка Небезпека
Сльози Страх Тепло Піч
Рятувальники Сірники
Світло Руїни
Біда Пожежа
4. Розповідь вчителя з елементами бесіди.
- Як ви гадаєте, діти, без вогню людина
могла б жити?
- Обґрунтуйте свою думку.
(Відповіді дітей).
Учень 1
Якщо холоди настали –
Допоможе нам вогонь.
Він розтопить піч у хаті,
Але ти стій осторонь.
Учень 2
На вогні готують їжу,
Пиріжки мама пече.
Якщо раптом світло гасне,
Свічку ми запалимо.
Учень 3
Як смеркається надворі,
Вмикаєм лампочки в кімнаті.
А в печі велетенській – у домні –
Плавлять сталь сталевари невтомні.
Учень 4
Летить ракета в небесах,
Вогонь із сопла рветься - ах!
Такий він сильний, мудрий, дужий.
Вогонь потрібний людям, друже.
Учні разом
В цьому випадку вогню
Ми подякуємо.
Вчитель
Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло. Без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього. Тому людина приручає його.
- Чому люди його бояться?
(Відповіді учнів)
Вчитель
Іноді вогонь виходить з- під контролю. Тоді він – найстрашніша у світі стихія, тому що практично нічого живим не залишає на своєму шляху. Створюється надзвичайно висока температура, від якої все спалахує, вода миттєво випаровується, а вогонь усе спопеляє. Поширюється їдкий дим, що наповнює всі приміщення і не дає дихнути, бо наповнює легені чадним димом. Це дуже страшна стихія, з якою важко впоратися. Як тоді бути? Як з вогнем боротися, коли вже щось горить? Як не допустити пожежі?
Сьогодні ми про це пригадаємо і проведемо гру-вікторину. Працювати будемо у групах. Кожна група буде виконувати завдання і презентувати свої відповіді. За правильні відповіді отримаєте жетони. Переможе та група, яка більше набере жетонів.
Бажаю всім успіху!
Завдання № 1
За поданим віршем встановити причину виникнення пожежі.
Група №1
а) На роботі мама й тато.
Сірники знайшли малята.
І не знає дітвора,
Чим скінчитись може гра.
(Недбале поводження з сірниками).
Група №2
б) Електропраска – кожен знає –
У побуті допомагає.
Та пам’ятати має кожний:
Лишать без нагляду її не можна.
(Залишені без нагляду працюючі
електроприлади).
Група №3
в) Наказали мама й тато
Всі електроприлади разом не вмикати,
Бо нагріється розетка,
Спалахне вогнем умить,
І від того дім згорить.
(Несправна електропроводка або перевантаження електророзетки).
Група №4
г) Калорифер не вмикати
При фіранці, - каже мати.
Мама вийшла і не знає,
Що вікно уже палає.
(Електрокамін, що стоїть близько до тюлю чи скатертини).
Група №5
r) Новий рік! Зійшлись малята,
Щоб ялинку прикрашати.
Та свічкам – прикрасам – зась!
Глиця щоб не зайнялась.
(Запалені свічки на новорічній ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди).
Презентація роботи.
Завдання № 2
-Щоб зберегти своє життя, потрібно добре знати правила протипожежної безпеки.
Утворіть речення, з’єднавши правильно ліву та праву частини.
|
а ні в лісі, а ні в хаті. |
|
умикати нам не слід. |
|
то вимкни всі електроприлади. |
|
це небезпечно. |
|
користуйся ліхтариком. |
|
жар в собі вогонь таїть. |
|
сірників ти не бери. |
Презентація роботи.
5.Гра «Продовж рядок»
Я починаю вірш, а ви закінчуєте.
Жар з-під заслінки упав, в хаті вогонь запалав.
Не дивися, не чекай, а водою ... /заливай/.
Як побачиш – малюки узялись за сірники.
Як ти маєш їх спиняти? Сірники у них … / забрати/.
Розігрілась праска дуже, що робити маєш, друже?
За гаряче не хапай , із розетки … /вимикай/.
Як побачиш – десь горить, мусиш ти в ту саму мить
До пожежників дзвонити, про пожежу ... /сповістити/.
Вивчіть правила пожежні,
Будьте завжди … / обережні/.
Знає хай дитина кожна:
Жартувать з вогнем ... /не можна/.
Завдання № 3
Має червону сорочку.
І вогонь блокує вміло
В білій і пухнастій піні. ( Вогнегасник)
Все з вогню дістану, тільки попроси. (Багор)
Скрізь вистачає мені турбот. ( Сокира)
Копати, прикидати.
Невже ви не впізнали
Звичайної … ( Лопати)
А називаюсь просто… (Лом)
Він гасить його допомагає.
Із піщинок наш дружок,
Здогадались? Це …. (Пісок)
Бува, як скло, крихка й тверда,
Та більше рідкою буває.
Найважливіша в пожежного зброя
З нею завжди іде він до бою. (Вода)
Вушка та дужка,
Порожнє бриньчить,
Повне – мовчить. (Відро)
Хвостом випускає
Як вогонь розбушувався
Його поливає. (Пожежна машина)
Завдання № 4
Фізкультхвилинка
На галявині – вогнище. (показують)
Полум’я стелиться низько-низько (присідають).
Далі вогнище розгоряється (піднімається)
І полум’я колихається (показують руками).
Ми взяли водичку прямо із кринички (нахиляються)
Полили, загребли (імітація руками)
І з галявини пішли (крокують).
Завдання № 5
Наступне завдання - конкурс « Хто більше пригадає прислів’ їв про вогонь»
Завдання № 6
Покажіть знак, про який ідеться мова.
10.Місце розміщення засобів протипожежного захисту.
6. Гра “Підкажи слово”
Щоб здоров’я діткам мати Та уникнути біди, Треба правила ці знати, Пам’ятати їх завжди. Як немає поруч мами, То вирішуйте самі. Можна гратись з сірниками? Кожен скаже вірно: Ні! В лісі вогнище розклали Для забави навесні. Аж до зір воно палало. Так робити можна? Ні! |
Телевізор увімкнули, Подивились та й пішли. Тільки вимкнути забули. Так і треба, діти? Ні! На плиті вогонь палає, Мама вийшла, ви самі. Коли хтось вогонь займає, То він вірно робить? Ні! Тож, щоб сонечку радіти І дорослим, і малим, Від пожежі треба вміти Захищатися самим. |
Завдання № 7
Обговоріть у групі це питання і оберіть учасника, який презентує вашу відповідь.
Презентація роботи.
Вчитель
- Діти, завжди пам'ятайте, що пожежу легше попередити, ніж загасити, що маленький сірник може обернутися великою бідою.
Щоб уникнути пожежі, необхідно добре знати і суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Але якщо пожежа все-таки відбувся, треба чітко знати, як себе вести.
Постарайтеся, щоб вогонь завжди був вашим другом і ніколи не став ворогом.
Бережіть від вогню своє життя, життя інших людей, дім, в якому ви живете, і школу, в якій навчаєтесь!
Підбиття підсумків і нагородження переможців.
1