Виховна година "Хай буде весна"

Про матеріал
Виховна година ( свято весни) для учнів початкових класів на тему: "Хай буде весна".
Перегляд файлу

Виховна година Тема. Хай буде весна.

Мета. Розширювати і поглиблювати знання учнів про зміни в природі з приходом весни; систематизувати знання про весну; вчити дітей бачити красу, спостерігати за природою, дивуватися і захоплюватися нею; розвивати уяву, пам'ять, мислення, увагу, мовлення, інтерес до природи; виховувати любов до природи, естетичні почуття, турботливе ставлення до навколишнього світу.

Обладнання: Демонстраційний матеріал - зображення дівчини-весни, теми уроку, асоціативний кущ; аудіозапис пісні “ Хай буде весна”, заготовки для дитячих поробок “Ляльки весняні квіти”, куб Блума, презентація до заняття, ТЗН,

відео https://www.youtube.com/watch?v=G-pxb95zdU0 Ключові компетентності:

Математична компетентність: шляхом розвитку логічного мислення, виявлення простих математичних залежностей у навколишньому світі. Спілкування державною мовою; вміння усно висловлювати свою думку. Спілкування іноземною мовою: усно називати квіти, весна, лялька на англійській мові.

Соціальні та громадянські компетентності: уміння працювати з класом. Екологічна грамотність і здорове життя: виховувати бережливе ставлення до природи.

Компетентності в природничих науках та технологіях: формувати поняття ознак весни.

Загальнокультурна грамотність: виконання охайно виробу.

Інформаційно-цифрова компетентність: залучення додаткової інформації, використання демонстраційного матеріалу, ТЗН.

Уміння вчитись продовж життя та інноваційність: формування самостійності учнів, вміння організовувати власну діяльність, креативність, творчість ( під час виконання виробу).

Підприємливість. Вміння працювати в колективі і з колективом.

Форма проведення: виховна година.

Хід заняття І. Організаційна частина.

1.     Емоційне налаштування учнів.

Доброго здоров’я, діти, доброго дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ,

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт. Бо здоров’я, любі діти, в світі – головне, А здоровий і веселий – щастя не мине!

2.     Вітання.

                        -   Діти, подивіться скільки гостей до нас сьогодні завітало.

Давайте привітаємось з нашими гостями ( вітання дітей).

ІІ. Основна частина.

1. Повідомлення теми заняття.

-         Діти відгадайте загадку Тільки сонечко пригріло І розтанув килим білий.

Клен радіє: певно, зна -

В гості йде до нас … ( Весна)

-         А яка зараз пора року ? ( Весна)

-         Як ви думаєте, яка тема нашого заняття? ( Весна)

-         Так, сьогодні ми з вами будемо розмовляти про весну; і тема нашого сьогоднішнього заняття - “ Хай буде весна” ( вивішення теми уроку на листках з весняними квітами).

2. Мотивація.

- І до нас сьогодні на урок завітала “Дівчина-весна” ( вивішення героя ). Весна - це оновлення і відродження природи. Це - сонце і тепло, це зелень і пахощі квітів, це - нове життя. Наші далекі пращури уявляли весну цілком реальною особою - стрункою, веселою, заквітчаною, молодою дівчиною. Там, де вона з'явилася, все оживало, квітло. І щоб наша природа в Україні ожила і розквітла, вона хоче, щоб ми допомогли їй виконати завдання. Давайте допоможемо їй.

3.     Асоціативний кущ.

Перше завдання - це асоціативний кущ. З чим у вас асоціюється слово весна? Яка вона? Яку весну ви хотіли б зараз в Україні?

(         квітуча,      тепла,          сонячна,     успішна,     вільна,        без    тривог, переможна  вивішення на дошці цих слів біля дівчини - весни).

4.     Бесіда про назви місяців.

Наступне завдання - це весняні місяці. Назвати весняні місяці ( березень, квітень, травень) і дізнатися про їхню назву.

Березень - починає весну. Стає світліше, день збільшується, ніч стає коротшою, теплішає. З'являються бруньки на деревах. Час збирати березовий сік. Як ви гадаєте, від чого пішла назва цього місяця? Квітень - сонечко пригріває сильніше, земля все більше вкривається трав'яним килимом, починають з'являтися перші весняні квіти. Саме від квітування місяць отримав таку назву.

Травень - останній місяць весни. Його в народі ще називають місяць “травник”, “громовик”. Місяць щедрий на дощі, він напуває землю водою.

5.     Перегляд пізнавального відео.

Дівчина-весна просить вас уважно подивитися відео про весняні зміни в природі. І дати відповідь на її запитання.

https://www.youtube.com/watch?v=G-pxb95zdU0

6.     Вправа “Впізнай первоцвіт”. ( відгадай загадки)

( Презентація - після кожної відгаданої загадки картинка квітки виводиться на екран)

Перша квіточка весняна

Тихо під сніжком куняла,

Дмухнув вітерець тепленький,

                І з'явився цвіт біленький.        ( Підсніжник)

Квітка я ніжна, низенька, дрібна.

Коли розцвітаю, приходить весна.

Мій цвіт фіолетовий, п’ять пелюсток.

                І довго я квітну між інших квіток.         ( Фіалка)

Навесні я зацвітаю

Синім цвітом серед гаю

Відгадайте, що за квітка,

                Бо мене не стане влітку.      ( Пролісок)

Дзвіночки в лісі ніжні - ніжні, Немов сніжинки білосніжні.

В зеленім листі спочивають,

                П'янкий запах мають.          ( Конвалія)

Сонечко в траві зійшло, Усміхнулось, розцвіло.

Згодом стало біле-біле

                І за вітром полетіло.          ( Кульбаба)

7.     Гра “Буває не буває”

Наступне завдання - це гра “Буває, не буває”.

( Презентація - на екран виводяться малюнки, на яких зображено явища природи.) Нам потрібно вибрати ті, які притаманні весні.

8.     Виконати роботу - Ляльки весняні квіти.

7.1.   Роздача заготовок до робіт.

7.2.   Інструкція виконання роботи.

7.3.   Виконання роботи дітьми.

( Після завершення виконання роботи, діти свої вироби вішають на гілочку із дерева - весна розквітає у нас в класі).

image

9.     Гра з кубиком Блума.

- Останнє завдання від Дівчини-весни - це гра з кубиком Блума. Потрібно дати відповідь на запитання на кубику. Тема - весна. (Учитель підкидає кубик. Та грань, що випала, вказує на тип питання, яке слід поставити учням. Альтернативний варіант – запитання формулюють самі учні, а потім ставлять їх класу. Учень/учениця відповідає на запитання. Якщо відповідь неповна, то однокласники можуть доповнити її та скоригувати неточності.)

ІІІ. Підсумок та зворотній зв'язок.

1.     Бесіда. ( Під пісню “ Хай буде весна” )

-         Ось і ми виконали всі завдання Дівчини-весни. І весна неодмінно настане. Не тільки в природі, а і у наших серцях. Давайте загадаємо бажання, нехай всі родини будуть щасливі,

усі разом, в добробуті, мирі та щасті. Все в нас буде добре, ми це заслужили. Українській весні - бути!

-         Що нового ви дізналися, що сподобалось?

2.     Рефлексія “Ручки”.

-         Якщо вам сподобалося заняття підніміть дві руки;

-         Якщо щось сподобалось, а щось ні - одну руку;

-         І якщо заняття взагалі не сподобалось - руки не піднімаємо.

-         Гарно сьогодні працювали, наше заняття закінчилося. Дякую вам.

pdf
Додано
11 березня 2024
Переглядів
715
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку