Тема: Книга – мій друг.
Мета: Розширити знання про книгу, формувати стійкий інтерес
до читання книг, виховувати бережливе ставлення до них.
Обладнання на дошці: Виставка сучасних та старовинних книг,
загадки: Кущ з гілок та вишита сорочка.
Прислів'я про книги, пам'ятки про книги,
прохання книги.
Обладнання в учнів: Улюблені книги, загадки, вірші, прислів'я.
Виховна година на тему:
Книга - мій друг
Тема: Книга – мій друг.
Мета: Розширити знання про книгу, формувати стійкий інтерес
до читання книг, виховувати бережливе ставлення до них.
Обладнання на дошці: Виставка сучасних та старовинних книг,
загадки: Кущ з гілок та вишита сорочка.
Прислів’я про книги, пам’ятки про книги,
прохання книги.
Обладнання в учнів: Улюблені книги, загадки, вірші, прислів’я.
Хід уроку
І. Організація колективу.
Привітання.
ІІ. Активізація знань
Загадка. Не кущ, а з листочками.
Не сорочка, а зшита.
Не людина, а розповідає.
(Книга)
ІІІ. Розкриття змісту і теми виховної години. Книга - мій друг.
Бесіда про друзів.
ІV. Зв’язок книги з усною народною творчістю.
Добір загадок про книгу дітьми.
Тлумачення прислів’я: Книга вчить, як на світі жить.
Хто багато читає, той багато знає.
Книга розуму навчає.
V. Історія виникнення книги.
У ролі книги розповідає старшокласниця про історію виникнення книги.
VІ. Висловлення про книгу видатних діячів.
К. Ушинський писав: «Книга – величезне досягнення культури, мистецтва, засіб виховання. Вона заставляє думати, переживати, сміятись, мислити, радіти, дозволяє пізнати навколишній світ.»
VІІ. Значення книги в житті.
Книга дарує цікаві історії, казки, веселі вірші, розповідає про тварин, про природу, про що б тільки ви не хотіли дізнатися, в цьому вам допоможе книга.
VІІІ. Життя книг. А живуть вони в окремих будиночках – бібліотеках, відпочивають в спеціальних покоях – хранилищах, показують або виставляють себе на окремих полицях чи стелажах, ходять в гості до вас, коли ви берете їх в бібліотеці. Стають грязнулями, коли беруть діти їх грязними руками.
Вірш «Скарга»
Їм боляче, коли їх рвуть, кидають, а не ставлять на полиці або кладуть на стіл чи в портфель.
Вірш про Гришину книгу.
Звичайно, книги лікують і дорослі і діти.
Згадайте, в якому творі розповідається про це («Книжкова лікарня»)
Розкажіть як ви лікуєте книжки.
Вірш «Два дружки»
А хто береже книги? Всі. Молодці.
ІХ. Огляд книг старих і нових.
Ось книга, якій 71 рік. Такі книги є в історичних музеях та, мабуть, в скринях ваших бабусь і прабабусь.
А оце книги, якими користуєтесь ви.
А ось найсучасніша книга, яка вийшла з друку декілька місяців і присв’ячена 1100 річчю згадування в літописі про наше місто Чернігів.
Книги є цінним подарунком, їх передають з покоління в покоління. Вони є в кожній сім’ї.
Вірш «Книга»
В кожнім домі, в кожній хаті, в місті і в селі.
Починає хтось читати книжку на столі.
Книга ця дитяча.
Гарна і навчаюча.
Смілива і красива.
Вірний друг дітей.
Книжку жартівливу.
Розумну і щасливу.
Хлопчикам й дівчатам.
Всім хочеться читати.
Х. Важливість книги для вас.
Ви всі їх читаєте. І це добре, адже тоді не треба нікому докучать.
Вірш «Читалочка».
ХІ. Проблемна ситуація.
А тепер уявіть на мить, що всі книги зникли? Щоб було на вашу думку?
- Висловлення дітей.
Отже, треба, щоб книги жили.
ХІІ. Гра «За і проти».
Хто за те, щоб книга зникла?
Піднімаємо 1 руку.
Хто за те, щоб книга жила?
Піднімаємо 2 руки.
Висновок: Отже, звичайно всі ви і гості за те, щоб книга жила.
ХІІІ. Фізкультурна хвилинка.
В небо руки підіймаєм.
Голуб миру ми впіймаєм.
Понесемо до людей.
Хай щастить вам цілий день.
ХІV. Бесіда про бережливе ставлення до книг.
Отже, книга просить: «Друже, збережи мене на довгії роки».
Але трапляється й таке:
Жили - були дві книжки в школі.
Одна Миколи, друга Толі…
Вірш «Дві книжки»
Я книжка Толі чепурненька.
Сторінки чисті, як новенькі.
Веселу вдачу маю.
В навчанні Толі помагаю.
В мені не розбереш ні слова.
Сторінки зібгані, брудні.
Миколі ледарю й нікчемі
служить доводиться мені.
Проблема: Яку б ви собі обрали книгу Миколи чи Толі?
ХV. Книга – мій друг.
Я впевнена, що ви всі маєте книги, любите їх, бережете.
Розповідь про свої книги, показ їх.
ХVІ. Підсумок. Заклик: Давайте з книгою дружить. З’єднаємо міцно руки разом з книгами.
Від сьогодні книга стане постійним помічником і другом для вас. Адже, ви виконали всі прохання книги і запам’ятали їх, тому отримаєте подарунки від книги. Подарунки вручає старшокласниця в ролі книги.