Виховна година. "Кольори осені – чарівниці."

Про матеріал

Виховна робота вчителя. 1 клас.

Тема уроку: Кольори осені – чарівниці.

Практичне завдання для учнів - «Осінній букет»

Розробку можна використати на уроці "Я досліджую світ" в 1 класі.


Перегляд файлу

 

Тема:      Кольори осені – чарівниці.

Практичне завдання - «Осінній  букет»

Мета:   Виховувати розвинену особистісь, зацікавленність до   мистецтва,  навколишнього середовища.                                     

Розвивати відчуття прекрасного,  спостережливість, уявлення.

Формувати навички створення композицій.

Матеріали: Презентація. Репродукції картин з зображенням осінніх     пейзажей

Художні матеріали:  кольоровий папір, картон, ножиці, клей, жатий папір.

Хід заходу:

  1. Організаційний момент. Повідомлення теми і завдань заходу.

                            Вже дзвіночок пролунав -

                            Працювати час настав.

                            Тож ми часу не втрачаєм,

                            Працювати починаєм.

Помандруємо в світ прекрасного разом з чарівницею Осінню.

II.Работа над темою заходу

    Всім відоми почуття, які пробуджує осінь. Дерева скидають золоте листя, яке потім кружляє у танку з легким вітерцем. Земля вкрита різнокольоровою ковдрою і листячко лагідно шелестить під ногами.

    Саме так зображують майстри пензля чарівницю – осінь на своїх полотнах.

    - Який настрій пробуджують ці картини великих майстрів? 

  • Як у своїх творах росповідають про осінь поети?
  • Якій вірш ви знаєте про осінь? (Декламування вірша і розгяд слайдів презентації)

                      

                        Коли вона загляне в сад,

                        Наллється соком виноград,

                        Чудові яблука ранет

                        Солодкі стануть, наче мед.

                        Як помандрує по гаях

                        З чарівним пензлем у руках

                       

                        

                        Все розмалює на путі

                        Берези стануть золоті,

                        І ми ії уклінно просимо

                        Заходь у гості, щедра осене!

 

Дівчина - Осінь розповідає вірш.

 Вересень зеленим я вам залишила

 Бо в траві високій

 Пензлика згубила.

 А у жовтні раптом

 Пензлика знайшла

 Й малювати фарбами

 Скрізь разпочала.

 

  Золотим й червоним

  Змалювала гай.

  Річку – темно-синім

  Й синім небокрай.

  Ще милує око

  Листячко зелене,

  Та пожовкли липи,

  В позолоті клени.

  Вже птахів гуртує в небі чиста просінь,

  І врожай в комори вносить щедра осінь.

 

- Осене, а що трапилось із тобою? 

- Злий чарівник відібрав  у мене всі осінні фарби. І скоро, дуже скоро все навкруги стане сірим.

- Не переймайся, Осене! Ми обов’язково тобі допоможемо. Доброго героя завжди можна врятувати, виконавши чарівні умови.

   Мені здається, що чарівний кошик з’явився в класі невипадково.

Відгадайте  загадки.

                        Щедра гостя до нас прийшла,

                        Богаті врожаї нам принесла.

                        Фрукти щіро дарувала

                        Золотом листя разфарбувала.

                                                                        (Осінь)

                        Все лисття обтрусив підряд

                        Чудовий місяць ............

                                                                        (Листопад)

  Молодці, блакитний і жовтий колір визволили. І бачите, він з’явився на дошці.

І червона, й соковита,
Та гірка вона все літо.
Припече мороз – вона
Стала добра й смачна. 
(Калина)

Мов маленький м’ячик,
Висить, а не скаче,
Рум’яне, гладеньке,
На смак солоденьке.
(Яблуко)

 Звільнили червоний і зелений кольори.

Поміркуйте, чому осінь називають щедрою.

Які саме дарунки ми отримуємо від осені?

Звільнили помаранчевий колір. Всі кольори звільнені.

Фізкультхвилинка

- Які ви молодці, діти! Подивиться на Осінь. Вона знов стала яскрава, різнобарвна.

 

Осінь: Дякую, вам діти! Ви врятували мене. За це вам від мене невеличкий подарунок -  кошик солодких яблук.

III. Практична  частина в парах.

  Спробуйте виконати зображення кетяга калини або грона винограду.

План роботи:

  1. Добираємо з кольорового картону фон.
  2. З жатого паперу, порізаного на шматочки робимо багато ягідок.
  3. За шаблоном робимо листочки.
  4. Витягуємо полосочки жатки, скручуємо її і отримуємо гілочки.
  5. Розміщуємо на картоні листя з гілочками, як показано на зразку, наклеюємо.
  6. Поступово наклеюємо ягідки.

  Учні самостійно працюють, а вчитель допомагає.

IV. Підсумок уроку

Виставка дитячих робіт.

Узагальнення вивченного.

Дякуємо за урок!  До побачення!

    

     

 

 

docx
Додано
26 жовтня 2018
Переглядів
1136
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку