Виховна година на тему: «Доброта починається з тебе.»
Мета: допомогти учням з’ясувати сутність понять «добро», «доброта», «милосердя» ,як принципів людського буття; формувати уміння диференціювати ознаки доброго і злого; розвивати творчу уяву, почуття доброти, чуйності, милосердя, гуманності, спонукати творити добро, бути милосердним; виховувати кращі людські якості.Формувати моральні основи дитячої особистості, сприяти вихованню доброї, чуйної, лагідної людини.Виховувати в дітях доброту;довести, що можливість зробити світ трохи кращим знаходиться в кожному з нас. . Допомогти учням осягнути,що значить бути добрим,що лежить в основі доброти,доброго вчинку,славлячи добро в людині,її справах і ставленні до інших,розвивати в учнів бажання робити добро,формувати в підростаючого покоління моральні чесноти,шляхетність,почуття милосердя,виховувати морально-етичні норми життя. Виховувати потребу в самовдосконаленні та самовихованні. Формувати в учнів ціннісну орієнтацію, здатність формулювати моральні судження, розвивати вміння відрізняти погане від доброго, виховувати позитивне світосприйняття. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі, сприяти створенню дружнього дитячого колективу. Виховувати чемне ставлення учнів одне до одного.
Обладнання: папір для відповідей й малюнків, фломастери; музичний центр, картки для гри,музичні записи, квіти різних кольорів, аплікації букетів із назвами чеснот, іграшковий рюкзак та сміттєвий мішечок, картки.
Виховний захід відбувається в класі. На класній дошці вгорі написано назву виховного заходу .На дошці написаний епіграф без останнього слова, яке учні повинні назвати в кінці заходу.
«… - це найпрекрасніша музика душі. Як би було чудово, якби вона звучала в кожному з нас». "У цьому світі є тільки одна річ, перед якою належитьсхилятися, це - геній, і одна річ, перед якою слід упасти на коліна, це – (доброта)".
Хід роботи.
Гостей дорогих ми вітаємо щиро Бажаємо щастя ,добробуту й миру. Ми раді сьогодні всіх бачити вас. Але вже настав працювати нам час Тому ми не згаємо ані хвилини. І розпочнем спілкування годину.
1 слайд Епіграф. Крик - народжує грубість;
Обман - народжує недовір`я;
Посмішка - розтоплює лід;
Прощення - приносить полегшення;
Турбота - наповнює життя змістом.
Посієш бажання - пожнеш вчинок;
Посієш вчинок - пожнеш звичку;
Посієш звичку - пожнеш характер;
Посієш характер - пожнеш долю.
Матір Тереза
Ромен Ролан одного разу сказав: (краще заздалегідь написати на дошці) «… - це найпрекрасніша музика душі. Як би було чудово, якби вона звучала в кожному з нас». Що мав на увазі Ромен Ролан?
Для того ,щоб легше було вам відповісти на це запитання відгадайте це слово, використавши шифрограму-колограму. 2 слайд. Шифрограма-колограма(ключ ;через букву по колу з виділеної) Слово доброта Учень: Є поміж нас багаті й бідні.
Кому, що треба, доля не питає.
Та є дві речі всім нам необхідні:
У світі мир, а в душах доброта 3 слайд. Доброта - це і є тема заняття. Діти, сьогодні ми поговоримо про найважливішу цінність людської душі - про доброту. Основні завдання які ми втілюватимемо в процесі роботи будуть: Отже працюючи колективно ми досягнемо не тільки ці завдання .а й ті ,які поставите ви для себе індивідуально. 4 слайд. Які ви знаєте слова, що визначають доброту?Яке їхнє значення? - доброчесний: високоморальний, що проявляє чесноту, повний чесноти; - добродушний: добрий і м'який по характеру, незлобивий; - доброзичливий: бажаючий добра, готовий сприяти благополуччю інших; - добронравний: одмінний гарною поведінкою, гарною вдачею; - добропорядний: пристойний, гідний схвалення, порядний; - добросердий: той, хто володіє добрим серцем, ласкавий, співчутливий. Як ви думаєте, якими якостями з перерахованих володіє по-справжньому добра людина? (Відповіді дітей ) Правильно, усіма. Чи багато ви зустрічали таких людей? А чи пам’ятаєте ви, які добрі справи ви зробили сьогодні, за минулий день, тиждень? Що людині потрібно для щастя? На всі ці запитання ми і намагатимемося знайти відповіді протягом нашої з вами зустрічі. А почнемо ми наш захід з однієї історії ,яка відбулася в одному казковому містечку.
5-8 слайди Казка з елементами презентації. Чарівне дерево . За чистим полем ,за стрімкою річкою ,за дрімучим лісом знаходилася далека країна.жили в ній лише добрі люди.Вони були веселими,радісними,жили безтурботно.Росло в цій країні чарівне Дерево.Гарне,дивовижне і чарівне.Воно дарувало теплоту і радість людям своєї Країни,адже мало Добру силу,яка жила в його квітах,зеленому листі й на крилах пташок,для яких Дерево було рідною домівкою. Але одного разу зла сила пронеслася над Країною,над чарівним деревом та оголила його чудові віти.Стало воно тепер сумним ,негарним.Чорні віти опустились додолу.не чути пташиного співу .Зло позбавило Дерево йогоДоброї сили. Відтоді люди стали злими,похмурими,вони більше не шанували одне одного,не відчували радості,не посміхалися навіть дітям.Зло оселилося в людських серцях.І згасли сонячні промені… А чи змогли б ми оживити Чарівне Дерево Добра? У який спосіб? Вчитель.Щоб врятувати дерево і допомогти людям знову стати добрими, нам потрібно виконати різні завдання ,щоб впевнитися, що доброта продовжує жити в нашіх серцях і ми можемо поділитися нею з іншими. 9 слайд Гра «Збери слово».
Вчитель. Поруч із добром по життю йдуть його друзі, щоб познайомитись з ними нам потрібно виконати завдання (із букв скласти слово). (На дошці або набірному полотні виставлені картки з буквами. Треба переставити картки так, щоб вийшли слова, і пояснити їх значення). Матеріал для гри: н, ч, й, і, у, с, ь, т (чуйність) м, у, а, н, і, м, г, з (гуманізм) и, т, ь, щ, р, с, і (щирість) д, о, і, з, и, ч, с, т, ь, л, и, б, р, в, о ( доброзичливість Пояснення складених слів та прикріплення їх на дошку: Чуйність - турботливе, уважне ставлення до людей. Гуманізм - чуйне, добре ставлення до людей. Щирість - відкритість душі, чесне ставлення до людей. Доброзичливість - побажання людям добра, радості, готовність прийти на допомогу. Складання «Асоціативного куща «Доброта»».(на дошці) Жила-була на землі дівчина, яку звали Любов. Невесело було їй жити на світі без подруги. Ось і звернулась вона до сивого, старого чарівника, який прожив уже більше ста років:
- Допоможіть мені, дідусю, вибрати подружку, щоб я могла дружити з нею все життя.
Подумав чарівник і сказав:
- Приходь до мене завтра вранці, коли заспівають перші пташки і роса ще не зійде.
Вранці, коли яскраво сонечко освітило землю, прийшла Любов на призначене місце і побачила: стоять п’ять прекрасних дівчат.
- Ось, вибирай, - сказав чарівник. – Одну звати Радість, іншу – Вдача, третю – Краса, четверту – Печаль, п’яту – Доброта.
- Всі вони прекрасні, - сказала Любов. – Не знаю, кого і вибирати…
- Твоя правда, - відповів чарівник, - вони усі хороші, і ти в житті ще зустрінешся з ними, а можливо, і дружитимеш, але вибери одну з них. Вона і буде тобі подругою на все життя.
Підійшла Любов до дівчат ближче і подивилася в очі кожній. Вона задумалась, а потім підійшла до дівчини Доброти і простягла руку … А кого б вибрали ви? Чому, на вашу думку, Любов зупинила свій вибір саме на Доброті? Що ж означає слово «добро», «доброта», «милосердя»?
(Доповнення вчителя) 10 слайд
Добро – це усе позитивне в житті людини, що відповідає їх інтересам, бажанням.
Доброта – це чутливе ставлення до людей.
Милосердя – це добре, чутливе ставлення до когось. Гра «Галявина доброти» Щоб врятувати дерево Доброти ми з вами створимо біля нього чарівну квіткову галявину. На партах у вас є квіти різних кольорів, кожен колір відповідає певній рисі характеру. Оберіть найважливішу, на ваш погляд, рису характеру і прикріпіть до квіткових стебел.(на дошці)
Яку назву дамо квітучій галявині? («Галявина доброти» )
(називаю по черзі учнів, а вони виходять і чіпляють свої квіти на дошку).
11 слайд Ви обрали різні риси характеру: сміливість, чесність… але поміркуйте, якщо смілива людина матиме зле серце, стане вона захищати слабшого? Ні.
Милосердя та доброта з давніх часів були традицією нашого народу. Цілком природнім і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, немічність, порятувати хворого, захистити скривдженого. Потреба людей в доброті повсякчасна. Милосердя та доброта – це крила, на яких тримається людство. Добро є добро. В Україні проживає майже 2 млн. самотніх людей. Близько 200 тис. із них цілком або частково не здатні обслуговувати себе. 15 тис. із них проживають у будинках-інтернатах, їх об’єднує немічність, самотність. У злигоднях живуть 1 млн. 150 тис. чоловік. Близько 80 тис мешкають у напіврозвалених будинках. Деякі з людей існують на межі бідності. Сумні цифри, незвичні. Та це правда життя. Важко уявити, що люди страждають не тільки від того, що не щодня мають свіжий хліб, що не чують в край необхідного «Добрий день!»
Чи можна бажати людині доброго дня зі злим виразом обличчя? У тлумачному словнику наведені такі пояснення привітний — той, хто виявляє доброзичливість, привітність. Бути привітним — означає радіти іншому, доброзичливим — бажати добра. Високу моральну цінність добра,яке ми робимо сторонній людині,розуміли люди ще у сиву давнину.
Колись у Сербії був такий закон: той, хто одружувався, мав посадити 75 оливкових дерев. Оливки живуть і плодоносять 400 років. Уже давно не має тих, хто саджав ці дерева. Забули їхні імена,імена їхніх правнуків, а дерева, посаджені в 17ст., плодоносять і радують людей ще й сьогодні.
У Вавилоні був такий звичай:недужих виносили на майдан чи дорогу. Кожен,хто йшов повз нього,підходив, розпитував,коли знав якийсь засіб,радив нещасному. Ніхто байдуже не проходив.
Такий звичай побутував і в ассирійців, і в єгиптян. Звичай чинити добро безкорисливо.
Прекрасний звичай побутує й нині на Кавказі. Високо в горах саджають плодові дерева. Випадковий мандрівник, втамувавши голод чи спрагу, не може навіть подякувати, не знає кому. Але смуга відчуження відступає. Чужі стають рідними,близькими,коли потрапляють у скруту.
Бути добрими та чуйними, ставитися до людей з теплом вчить нас і українська мудрість-прислів’я та приказки
Які ви знаєте прислів’я про добро? Добре слово і залізні ворота відкриває.
Тепле слово і в мороз зігріє.
Добре слово людині що дощ в посуху.
Слово – ключ яким відкривають серця.
Доповни прислів’я Краще добро робити, ... (ніж гарно говорити). Злий не вірить, ... (що є добрі люди). Не одяг красить людину, ... (а добрі діла). Добре діло твори ... (сміливо). Добрі діла тихо ходять, а злі ... (як дзвони дзвонять). Від добра добра ... (не шукають). Хто людям добра бажає, той ... (і собі має). Добрі вісті ... (не лежать на місці). Без доброго діла немає ... (доброго імені). Роби добро скільки можеш - від цього ... (не занеможеш). Добрий чоловік … (надійніше кам'яного мосту). Все добре переймай…( а зла уникай). До доброї криниці…(стежка утоптана). 3 добрим дружись…( а лихих стережись). Про добро пишуть на піску…( а про зло на камені). 12 слайд Перед розумним треба схилити голову,а перед добрим стати на коліна. Як ви розумієте цей вислів? Сьогодні я отримала листи від казкових героїв Які також намагаються бути добрими по відношенню до інших.Відгадайте,хто вирішив поділитися з нами порадами ,як допомогти дереву Доброти і жителям цієї країни. 13-17 слайди
Зачитування добрих справ героїв казок.
Давайте уважно подивимось на нашу «Галявину Доброти» і подумаємо, чого ж там не вистачає? (відповіді учнів).
Так, не вистачає тепленького сонечка. Один із мудреців сказав: «Доброта схожа на сонечко, яке зігріває, огортає теплом душі живих істот, робить життя ясним, світлим, радісним». Запишіть на промінцях свої добрі вчинки і вчинки різних людей ,які ви пригадаєте.
Потім діти по черзі розповідають про своє сонце доброти.
Всі сонечка прикріпляють над «Галявиною доброти»).
18 слайд Отже ,як потрібно бути добрим? 19-20 слайд Добро має здатність бути щедрим та не потребує нагороди. Справжнє добро можливе тільки за умови великого душевного багатства. Хто щедро робить добро, у відповідь отримує ще більше. Добра людина схожа на ясне сонечко, тому що всіх вміє зігріти своєю любов’ю , турботою, ласкою, щирістю та щедрістю. І щоб жилося усім нам добре, у мирі і злагоді, необхідно щохвилини, щоденно творити добро! 21 слайд Якщо хоч щоб тебе оточувало добро, то пам’ятай: «Добро починається з тебе»!
22 слайд За легендою, коли народжується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитини ангела - охоронителя. Уві сні ангел цілує дитя тричі: в чоло— аби воно зростало розумним, у личко— щоб було красивим, і у груди— аби мало здоров'я, любов та доброта вселилися в його тіло, серце і душу. Але то легенда. Нема на світі двох однакових людей. Кожна людина — індивідуальність. Навіть, близнюки, зовні подібні як дві краплини вони, різняться між собою характером, бажаннями, поглядами на життя. Люди відрізняються фізичними даними, розумовим розвитком, здібностями, характерами, смаками, уподобаннями, темпераментом. У них різне ставлення до перемог і поразок, до знайомих, рідних, друзів. У кожного з людей своя біографія, свій суттєвий досвід. Щоб людині добре жилося, працювалося, щоб вона мала гарне самопочуття, і середовище має бути сприятливим, комфортним. У державі повинні панувати мир і процвітання, у колективі — доброзичливі взаємовідносини, у сім'ї — добробут і любов. Якщо ви хочете, щоб оточуючі поважали вас, прислухалися до вашої думки, навчіться поважати їх, любити, допомагати їм. З самого малечку кожен повинен опанувати норми моралі та правила поведінки, за якими потрібно жити у людському суспільстві, щоб стати справжньою людиною. Що необхідно для того, щоб жити з усіма в мирі і злагоді, щоб не докоряло сумління, не мучила совість? Кожна людина повинна прагнути стати чесною і порядною. Але щоб вирости такою, потрібно боротися із лінощами, недбалістю, брехливістю, відкинути заздрість і багато негативного, що раптом виявляється в характері. Гарна людина, справжня людина — то сонечко, яке зігріває все довкола своїми лагідними промінцями, своїм гарячим серденьком. Презентація пісні «Даруй добро»
Сказав Мудрець:
- Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай!
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра . Людська порядність, доброта не має меж. Ми сьогодні маємо бути милосердними не тільки до людей, а й до всього, що нас оточує: тварин, рослин. Недаремно говорять,що криниця без води - просто яма, так і людина без доброти - сама тільки оболонка. Ця історія трапилась дуже давно у старовинному місті, де мешкав один мудрець. Слава про його мудрість розійшлася далеко за межі міста. Та жив у тому місті один чоловік, який заздрив славі мудреця. І от вирішив він придумати таке запитання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти. Пішов чоловік на узлісся, спіймав метелика, заховав його в долонях і подумав: «Спитаю я в мудреця: скажи, о наймудріший, який метелик у мене в руках — живий чи мертвий?». Якщо він скаже «живий», я стисну долоні, і метелик помре; а якщо скаже «мертвий», я розкрию долоні, і метелик полетить. Ось тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший. Так усе і сталося. Зловивши метелика, лихий чоловік попрямував до мудреця і запитав у нього: «Який метелик у мене, о наймудріший, живий чи мертвий?». І мудрець, який і насправді був дуже розумною людиною, відповів: «Усе у твоїх руках, чоловіче». Учитель: Отже, друзі, як ви гадаєте, що мав на увазі мудрець, коли так відповів чоловікові? Учні відповідають: «Що від самої людини залежить, житиме метелик чи помре». Учитель. Правильно. Але в цих мудрих словах є ще один зміст: від людини залежить, чого у світі стане більше — добра чи зла. Вправа на саморегуляцію «Врятуй пташеня» Вчитель. Уяви, що в твоїх долонях безпорадне пташня. Зігрій його. Повільно, по одному пальчику склади долоньки, сховай у них пташеня, подихай на нього, зігріваючи рівним спокійним диханням. Приклади долоні до своїх грудей, віддай пташеняті добро і ласку свого серця і дихання. А тепер розкрий долоні — і побачиш, що пташеня радісно злетіло. Посміхнись йому і не сумуй,— воно ще повернеться до тебе. Найкоротша відстань між людьми-це усмішка. Тож частіше усміхаймося. Будьте вищими від усяких пліток, образ. Умійте прощати. Після того,як люди не змогли приходити до дерева Доброти,вони почали хворіти.Їхні хвороби відрізнялися від звичайних.Адже мали такі назви ,як злість, грубість, егоїзм, нахабство, невдячність і т д.Допоможіть їм знайти ліки від цих хвороб.
Гра «Рецепти доброти»
(У кожній групі є добрі лікарі,які повинні придумати рецепти ліків від «людських хвороб». Кожна група витягує картку з однією з назв «людських хвороб». Наприклад: злість, грубість, егоїзм, нахабство, невдячність. Перемогу отримує та груп а, яка придумає найцікавіший рецепт - засіб, який допоможе позбавитися людям від цієї негативної якості і зробить людей добрішими по відношенню один до одного)
Учень 1.
Хіба чекати плати за добро?
Нехай в руці зламається перо,
Нехай твоя зламається рука,
Що за добро добра собі чека.
Учень 2.
Добро твориться просто - ні за так,
Так, як цвіте і опадає мак,
Як хмарка в`ється і сміється пташка,
Як трудиться мурашка-горопашка.
Вчитель.
Іноді здається,що зло перемогло. Це тому,що про нього всі говорять,пишуть,з екранів телевізорів на нас часто дивляться не люди,а звірі в людській подобі: вбивці, грабіжники. Але добрих людей дуже-дуже багато! Просто вони чинять свої благодійні справи мовчки, не афішують їх!
23 слайд Однією з таких була Матір Тереза
(Учні зачитують)
Проживши нелегке життя, Вона творила добро всім своїм серцем ,своєю посмішкою, своїми руками і ми будемо щасливі якщо дотримуватимемось Заповідей, які створила і за якими жила сама Матір Тереза.
На екрані висвітлюються Заповіді:
Бути добрим - це забути про себе самого, щоб думати за інших.
Бути добрим - це пробачати, пам`ятаючи,що слабкість людська є сильніша від злості.
Бутим добрим - це мати милосердя для слабкості інших людей і пам`ятати, що ми не є кращими від інших,навіть в їхніх ситуаціях ми були б, може, ще гірші.
Бути добрим - це закрити очі на прояви невдячності.
Бути добрим - це давати навіть тоді, коли нічого не отримуємо, посміхаючись до тих, які нас не розуміють, навіть недооцінюючих нашої доброти.
Бути добрим - це погодитись на те, що чим більше будемо давати, тим більше від нас будуть очікувати.
Стежте за своїми думками - вони стають словами.
Стежте за своїми словами - вони стають учинками.
Стежте за своїми вчинками - вони стають звичками.
Стежте за своїми звичками - вони стають характером.
Стежте за своїм характером, бо він визначає вашу долю. 24 слайд Учень. Не говори про доброту,
Коли ти нею сам не сяєш,
Коли у радощах витаєш,
Забувши про чужу біду.
Бо доброта - не тільки те,
Що обіймає тепле слово,
В цім почутті така основа,
Яка з глибин душі росте. Коли її не маєш ти, То раниш людяне в людині.
Немає вищої святині,
Ніж чисте сяйво доброти. Учень. Я вірю в силу доброти,
Добро завжди сильніше злого,
Дає наснагу, щоб цвісти
І світлу обирать дорогу.
Я вірю в силу доброти,
Що має долю роботящу.
Що хоче, щоб і я, і ти,
І все було у світі кращим. А тепер останнє випробування. Не менш складне. А називається воно «Конституція дружби». Річ у тім, що в королівстві Добра діють злі закони, які заважають мешканцям королівства потоваришувати одне з одним. Повсюди тут сварки, негаразди, ворожнеча. Тож вам потрібно придумати такі закони, що об'єднають мешканців королівства і зроблять їх добрими і дружніми Проводиться гра «Конституція дружби» Учасників гри поділяють на команди. Кожній команді дають аркуш паперу й олівець. Завдання командам — за дві хвилини придумати якнайбільше добрих законів дружби, за якими мають жити мешканці казкового королівства. Перемагає команда, яка придумає найбільше законів. Потім ведучі разом з учнями вибирають найважливіші закони із тих, що запропонували команди, записавши їх на одному аркуші. 25 слайд Орієнтовний список законів: завжди прислухатися одне до одного; не брехати одне одному; не кривдити та не обзивати одне одного; завжди підтримувати одне одного; не залишати одне одного в біді; завжди чинити по справедливості; завжди поступатися одне одному; допомагати одне одному. Вчитель: Цей звіт добрих законів я обов'язково залишу мешканцям нашого королівства Доброти. 26-27 слайди Але для того, щоб вони змогли їх прочитати, вам потрібно подарувати їм чарівну «Абетку дружби», тобто до кожної літери абетки дібрати добре слово
В стовпчик написані літери абетки. Учні добирають до літер відповідне слово. «Абетка дружби» А — акуратність Б — бадьорість В — веселощі Г — гідність Ґ — ґречність Д — доброта (дружба) Е — ерудованість Є — єдність Ж — життєрадісність З — злагода І — інтелігентність К — красота Л — любов М — милосердя (мудрість) Н — надійність О — освіченість П — повага Р — радість С — сміливість Т — талановитість У — уміння Ф — фантазія X — хоробрість Ц — цілеспрямованість Ч — чесність Ш — шанування Щ — щирість (щедрість) Ю — юність Я — ясність 28 слайд Час невпинно біжить вперед. Збігають хвилини, години, пливуть роки. Хочеться вірити, щоб у вас все було гаразд, хочеться, щоб слова доброти почуті сьогодні, ви пронесли крізь усе життя. Пам’ятайте, людина на цім світі не вічні, життя коротке і гріх розтринькувати його на погані справи.Будьте добрими, людяними, милосердними, терпеливими, нехай не черствіють ваші душі у щоденних клопотах, бережіть своє серце від усього злого. Всім нам не легко у сьогоднішній час, але пам’ятаймо, що поруч є люди, яким набагато гірше. А ми можемо хоч на крихту покращити їхнє життя своїм відношенням, усмішкою, теплим поглядом…Отож, творіть на землі добро, примножуйте кількість щасливих людей. Відкривайте свої серця і душі навстіж, поспішайте робити Добро, ставайте добродіями. 29 слайд Погляньте дерево Добра знову ожило.Давайте пригадаємо;чого ми навчилися,дізналися,що взяли для себе. Гра «Кубування» або «Скринька запитань»
(вчитель заздалегідь виготовляє куб. На кожній із граней написано одне з питань. Учень кидає куб і відповідає на питання, яке йому випало на певній грані).
Запитання:
1. Кого ти вважаєш в класі самим добрим?
2. Ти робив колись добро? Розкажи історію.
3. Яка людина, на твою думку називається доброю?
4. Заспівай пісню або розкажи вірш про добро.
5. Чи варто творити добро?
6. Чи можна примусити людину бути доброю? 7. Чи згодні ви з думкою, що «добротою світ живе»? 8. Чи можна стати добрим лише на деякий час? 9. Чи потрібно виявляти доброту у ставленні до будь-кого? 10. Чи можна сказати, що доброта - найбільша окраса душі? 11. Чи легко бути добрим? 12. Чи можна доброту порівняти із сонцем? 13. Чи є у вас бажання чинити добрі справи? Розкажи історію, коли тобі хтось зробив добро? 14. Що трапилося б зі світом ,якби у ньому не стало доброти? Конкурс «Мішечки»
Вчитель. Як ви бачите, в нас є цікавий рюкзачок, який пустує ось тут серед класу. Давайте вирішимо цю проблему, запишемо на листочках людські чесноти, близькі до добра, складемо в рюкзак, щоб взяти з собою в життя.
Також, в нас є «сміттєвий мішечок», в який потрібно помістити записані негативні риси характеру. Отож, напишіть на листочках негативні риси характеру людини. Після того, як листочки з написами будуть поміщені в «сміттєвий мішечок», ми його зав’яжемо міцно-міцно. Щоб вони ніколи не торкнулися вашого серця.
Добігає кінця наша зустріч. Спасибі вам за доброту! І на згадку про нашу годину спілкування — ось ці пам’ятки. Прикріпіть їх вдома біля свого робочого місця і намагайтеся щодня робити все так, як личить справжній людині. Щоб люди вас поважали і приязно ставились до вас, ніколи не забувайте золотого правила вихованості: ставитися до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставилися до вас.
Ознайомлення iз пам’яткою. Пам’ятка добрих i корисних справ. Завжди дотримуйтесь свого слова. Не будьте самовпевненим. Не лiнуйтеся. Нiколи не вимагайте винагороди. Виконуйте все вчасно. Допомагайте людям самі, не чекайте, доки вас проситимуть. Завжди виконуйте тiльки добрi справи, за якi нiколи не червонiтимете. Завжди прислухайтеся одне до одного; Не брешіть одне одному; Не кривдіть та не обзивайте одне одного; Завжди підтримуйте одне одного; Не залишайте одне одного в біді; Завжди чиніть по справедливості; Завжди поступайтеся одне одному; Допомагайте одне одному. (Дарування пам’яток для кожного учня) Спалахнула свічечка ясним полум’ям,
Підійдіть погрітися, кому холодно
Крихітку любові нашої взяти,
Добрі слова на останок сказати… Візьмемось , друзі, разом всі за руки,
Нехай єднає нас тепло сердець.
Розділимо на всіх і щастя й муки,
Й біда міліє поруч хай , не десь.
Ми хочемо сьогодні поділитися з присутніми частинкою тепла і доброти наших сердець. Нехай в ваших серцях завжди палає вогник любові.милосердя, доброти,тепла. 30-32 слайди Пісня» А ми бажаєм вам добра» Одна земля, одна надія І сонечко на всіх одне. Воно усіх теплом зігріє, Воно нікого не мине. І буде знов весна на світі Надію людям дарувать, І будем ми на світі жити, І про добро пісні співать. А ми бажаю вам добра, А ми бажаю вам тепла, Любові завтра і сьогодні. А ми бажаю вам добра , Щоб, наче сад, душа цвіла, Щоб зорі падали в долоні. Коли біда простягне руки, Прийдуть печалі і жалі, Згадай крізь терени, розлуки, Що є кохання на землі. І буде знов весна на світі Надію людям дарувать, І будем ми на світі жити, І про добро пісні співать
Вислови, цитати, афоризми про добро відомих людей на українській мові зібрані в цій статті. Вислови про добро відомих людей Доброта — це те, що може почути глухий і побачити сліпий. Марк Твен Спробуйте бути хоча б трохи добрішими — і ви побачите, що будете не в змозі зробити поганий вчинок. Конфуцій Добра людина не та, яка вміє робити добро, а та, яка не вміє робити зла. В. О. Ключевський Добро не лежить на дорозі, його випадково не підбереш. Добру людина у людини вчиться. Ч. Айтматов Доброта — мова, якою німі можуть говорити і яку глухі можуть чути. К. Боув Скрутне швидко забувається, пам’ятається добре. В. Биков Найбільше задоволення, яке тільки може відчувати чесна людина, це — доставляти задоволення своїм друзям. Вольтер Робити добро легше, ніж бути добрим. Ж. Вольфрам . Доброта краще краси. Г. Гейне Добрий знаходить на землі рай для себе, злий уже тут смакує своє пекло. Г. Гейне Багатьох доводиться поважати не за те, що вони творять добро, а за те, що не приносять зла. К. Гельвецій У внутрішньому світі людини доброта — це сонце. В. Гюго. Бути добрим дуже легко, бути справедливим — ось що важко. Гюго Доброта і скромність — ось дві риси, які ніколи не повинні втомлювати людину. Роберт Льюїс Стівенсон Доброта вимагає доказів, краса ж їх не вимагає. Вольтер Той, хто добрий, — вільний, навіть якщо він раб; той, що злий, — раб, навіть якщо він король. Августин Аврелій Немає риси більш рідкісної, ніж справжня доброта: більшість людей, які вважають себе добрими, тільки поблажливі або слабкі. Франсуа де Ларошфуко Афоризми про добро та в чому воно полягає. Дай кулаки добру, так зло відразу ж оголосить себе добром. Володимир Голобородько Добро існує там, де його постійно творять. Владислав Гжещик Добро по вказівці – не добро. Іван Тургенєв Добро повинно бути з кулаками – якщо в нього не має більш сучасної зброї. Валерій Серьогін Добро повинно бути з кулаками. Станіслав Куняєв Жодна добра справа не залишається безкарною. Томас Брукс Кількість добра в природі дорівнює кількості зла. Жан Батіст Робіне Коли добро безсиле, воно - зло. Оскар Уайльд Люди завжди дурні, поки їх не примусить до добра необхідність. Нікколо Макіавеллі Ми добре пам’ятаємо добрі справи, особливо свої власні. NN Ми не стільки любимо людей за те добро, яке вони нам зробили, як за добро, яке ми їм робили. Лауренс Стерн Найменше добро в житті - це багатство; найбільше - мудрість. Готгольд Лессінг Нема можливості робити добро всім, але є можливість до всіх виявляти доброзичливість. Жан Марі Гюйо Нема якості більш рідкісної, ніж доброта. Більшість людей, які вважають себе добрими, насправді ж лише поблажливі або слабкі. Франсуа де Ларошфуко Робити добро легше, ніж бути добрим. Жорж Вольфром Ти повинен робити добро зі зла, тому що його більше нема із чого робити. Роберт Пенн Уоренн Щоб повірити в добро, треба почати робити його. Лев Толстой