Виховна година на тему: "Правила дорожнього руху"

Про матеріал
Виховна година на тему «Правила дорожнього руху» для учнів 1 класу має на меті ознайомити дітей з основними правилами поведінки на вулиці та навчити їх безпечному переходу дороги. У ході заняття використовуються бесіди, ігрові вправи, інсценізація та загадки про дорожні знаки, що сприяє формуванню уваги, дисциплінованості та відповідальності за власну безпеку.
Перегляд файлу

Виховна година «Друзі дорожнього руху»

Мета:

  • Ознайомити учнів з основними правилами дорожнього руху.
  • Формувати у дітей уважність та обережність на вулиці.
  • Виховувати дисциплінованість і відповідальність за власну безпеку.

 

Хід заходу

1. Організаційний момент
Вчитель:
– Діти, сьогодні ми поговоримо про те, що допомагає нам безпечно переходити дорогу, гуляти вулицею і повертатися додому. Як ви думаєте, про що йтиметься?
(Відповіді дітей: про правила дорожнього руху).

 

2. Бесіда-гра «Вулиця – це не ігровий майданчик»
Учитель показує малюнки із ситуаціями:

  • Дитина переходить дорогу на червоне світло.
  • Діти грають м’ячем біля проїжджої частини.
  • Пішохід переходить дорогу на «зебрі».

Учні мають визначити: правильно чи неправильно поводяться герої.

 

3. Гра «Світлофор»
Учитель тримає кружечки червоного, жовтого та зеленого кольорів.

  • Червоний – «Стій!» (діти завмирають).
  • Жовтий – «Приготуйся!» (плескають у долоні).
  • Зелений – «Іди!» (крокують на місці).

 

4. Міні-інсценізація «Зустріч із Світлофором»
Учитель або один із учнів одягає «костюм світлофора» (три кружечки на картоні).
Світлофор:
– Друзі, я завжди допомагаю вам на дорозі. А ви пам’ятаєте, що означають мої кольори?
(Діти відповідають).

 

5. Фізкультхвилинка «Ми – пішоходи»
Рухи під музику:

  • «Ідемо по тротуару» (крокують).
  • «Дивимось ліворуч, праворуч» (повертають голову).
  • «Переходимо дорогу» (піднімають руку вгору, ніби показуючи водіям).

 

6. Гра-загадка «Дорожні знаки»
Учитель показує картинки дорожніх знаків (пішохідний перехід, велосипедна доріжка, зупинка автобуса).
Учні відгадують, що означає знак.

 

7. Підсумок
Учитель:
– Сьогодні ми дізналися, що правила дорожнього руху – наші друзі. Завдяки їм ми можемо бути впевненими та обережними на вулиці.
– Пригадайте, що ми робимо, коли горить червоний? (Стоїмо).
– А коли зелений? (Йдемо).

 

8. Завершення
Дітям роздають розмальовки з дорожніми знаками або невеликі «пам’ятки пішохода».

 

docx
Додано
2 жовтня 2025
Переглядів
196
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку