Виховна година на тему"Спорт - найкорисніший замінник ліків"

Про матеріал

Метою виховної роботи є: збагатити знання про види спорту, їх особливості та значення; відомості про спортсменів; виховувати у дітей цінне ставлення до власного здоров'я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; прищепити інтерес до занять фізичною культурою та спортом.

Перегляд файлу

 

ЗОШ І-ІІ ступенів с.Глібів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                          Підготувала:

 вчитель початкових класів

                                                                        Олійник Марія Андріївна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      2018р.

 

Тема: Спорт – найкорисніший замінник ліків.

 

Мета:  збагатити знання про види спорту, їх особливості та значення; відомості про спортсменів; виховувати у дітей цінне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; прищепити інтерес до занять фізичною культурою та спортом.

 

Обладнання:  ілюстрації, відеоматеріали, звукозапис.

 

     Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

 

  - Добрий день, діти. Мене звати Марія Андріївна. Сьогодні я проведу в вас виховну годину, і хочу почати із таких запитань.

Бесіда:

  • Розкажіть про свій ранковий режим, перед тим як йти в школу?
  • Хто з вас робить ранкову зарядку?
  • Для чого вона вам?
  • Чи ведете ви здоровий спосіб життя?
  • А що таке здоров’я?

 

Здоров’я – це відсутність хвороб в організмі людини, коли людина почувається бадьоро і повноцінно.

 

  •  Що є корисним для здоров’я?

(збалансоване харчування, гігієнічні навички, загартування, активний відпочинок, спорт)

  • А що шкодить нашому здоров’ю?

( шкідливі звички, куріння, ледачість, байдужість, необмежений час на перегляд телепередач чи гра на комп’ютері)

Отже, одним із найголовніших критерій є – спорт. Ось і про це ми сьогодні поговоримо. Давайте, запишемо тему нашого виховного заняття: «Спорт – найкорисніший замінник ліків».

 

ІІ. Основна частина.

 

2.1. Бесіда з елементами розповіді:

  • Чи погоджуєтесь ви із твердженням , що записане на дошці?
  • Чому?

Читаючи додатковий матеріал, я дізналася, що багато вчителів,батьків та дітей, не усвідомлюють значення спортивних занять.

  • На вашу думку, чи правильно це?
  • Чому?
  • А хто з вас відвідує певні спортивні секції?
  • Які саме?
  • Якщо не відвідуєте, то який вид спорту найбільше подобається?

 

2.2. Зараз ми поговоримо про  деякі  види спорту.

  •  

1)   Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка (див.1)?

 - футбол;

2) Як ви дізналися?

 - тому що зображений футбольний м’яч, та ворота;

3) Які правила цієї гри?

 - по 11 гравців, суддя, м’яч, грати ногами.

4) Яких спортсменів (футболістів) знаєте?

 - Андрій Шевченко, Крістіан Роналдо, Мессі.

5) Цікавий факт: до 1912 р. – футбол грали руками, і навіть забивали руками гол.

6) Перегляньте відео, з найкращими голами футболістів.

  •  

1)   Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка (див.2)?

 - баскетбол;

2) Як ви дізналися?

 - тому що зображений баскетбольний м’яч, та корзина;

3) Які правила цієї гри?

 - по 5  гравців,  грати руками.

4) Цікавий факт: Співачка Земфіра – грала за жіночу збірну з баскетболу, та була капітаном команди в Росії. 

5) Перегляньте відео, з найкращими голами баскетболістів.

  •  

  1)   Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка (див.3)?

 - теніс;

2) Як ви дізналися?

 - тому що зображені ракетки та м’ячик;

3) Які правила цієї гри?

 - по 2 гравці, грати руками .

4) Яких спортсменів  знаєте?

 - Марія Шарапова

5) Цікавий факт: Теніс ділиться на великий та настільний; колись м’ячик був гумовий, а тепер пластмасовий.

6) Перегляньте відео, про великий та настільний теніс.

  •  

  1)   Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка (див.4)?

 - фігурне катання ;

2) Як ви дізналися?

 - тому що зображений лід та коньки;

3) Цікавий факт: колись кататися можна було тільки чоловікам.

4) Перегляньте відео, з неймовірними вправами на льоду.

 

  •  

   1)   Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка (див.5)?

 - хокей ;

2) Як ви дізналися?

 - тому що зображена шайба і клюшка;

3) Які правила цієї гри?

 - по 6 гравців, гра на льоду;.

4) Цікавий факт: перша шайба була квадратної форми;

5) Перегляньте відео, про хокей.

 

  •  

  1)   Подивіться на дошку, якому виду спорту відповідає ця картинка (див.6)?

 - бокс ;

2) Як ви дізналися?

 - тому що зображені боксерські рукавиці;

3) Які правила цієї гри?

 - по 2 гравці, суддя, 12 раундів;

4) Яких спортсменів (боксерів) знаєте?

 - Брати Клички.

5) Цікавий факт: Нокаут – це удар, що виводить супротивника з ладу більше як на 10 с.

6) Перегляньте відео, з кращими нокаутами братів Кличків. 

 

 

ІІІ. Підсумок заняття.

 

  Евристична бесіда

  • Які види спорту ми не охарактеризували детально? (волейбол,більярд, легка та важка атлетика, велоспорт, катання на скейборді, роликах,лижах…).
  • То як звучала тема нашої виховної години?
  • Що вам найбільше запам’яталося?

 

Дякую вам за увагу, бажаю вам здоров’я, та розвивати свої фізичні здібності в певному спортивному напрямку.  На цьому виховна година закінчена, до побачення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://pplus.in.ua/uploads/posts/2014-07/1406207611_ball.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.webmechta.com/f/poznay-mir/igra-basketbol.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://xn----7sbitjslhkho.xn--p1ai/images/stories/raketki-nastolniy-tennis.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.2do2go.ru/uploads/full/5cf2aba269462e735c93a570bb025253_w960_h2048.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://s.mos.ru/common/upload/news/news_big/700_12.jpg.watermark.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://zelart.com.ua/images/stories/foto/box_perchatki_na_shnurovke.jpg 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Мікульська Ірина Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
23 квітня 2018
Переглядів
19653
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку