Обирай
українське
Виховний захід
Хід заняття
Обладнання:
Мета:
І. Актуалізація опорних знань
Сьогодні наш виховний захід присвячено цікавій і потрібній у повсякденності темі. Але для початку скажіть мені, що для вас означає термін «незалежність»?
Давайте переглянемо невеличкий ролик. ( Вмикання ролика, що передує концерту незалежності до 31 річниці незалежності України ( 0-2.15 хв) https://www.youtube.com/watch?v=i7fV0zblwvw9
Діти, яка подія 2022 року стала для нас усіх знаковою?
Так, війна вплинула на нас усіх та внесла вагомі корективи в життя кожного українця. Російська навала об’єднала усю Україну, поставила запитання до кожного «Що я можу зробити для наближення перемоги?»
Давайте подумаємо і скажемо, який внесок кожен з нас може зробити для перемоги? ( відповіді дітей).
Все діти правильно: і плетіння сіток, і збір коштів та матеріальних цінностей для ЗСУ та постраждалих цивільних людей, і підтримка внутрішньо переселених осіб дуже важлива в цей нелегкий час. Але давайте згадаємо, що стало приводом для початку збройної агресії з боку Росії? Так, одною з причин було звинувачення України в утисканні інтересів російськомовних українців. Давайте подумаємо, чи постало б таке безпідставне звинувачення, якби всі громадяни України розмовляли українською? Наша відома поетеса Ліна Костенко одного разу написала такі слова: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм віднімає мову» Загине мова – загине нація. Тому одне з першочергових наших завдань берегти та поширювати рідну мову. У багатьох країнах цивілізованого світу є таке правило: громадянином даної країни може стати лиш та людина, яка здасть екзамен на знання державної мови. Тому найперше і найлегше наше завдання - розмовляти українською, слідкувати за чистотою мови, рекламувати нашу солов’їну, допомагати іншим у вивченні рідної мови.
ІІ. Основна частина
Що ще крім мови робить нас українцями? ( так, наша культура, наші традиції, наша історія)
Але знову ж таки повернемось до теми нашого виховного заходу «Обирай українське». Що ви розумієте під словосполученням «обирай українське»? Для чого нам обирати українське?
Невелика підказка від відомого українського рок музиканта Олега Скрипки ( https://www.youtube.com/watch?v=uqNfX_1UcJU , використати від 0,27-1,28хв)
Так, діти, щоб перемогти ворога, для наших збройних сил необхідна зброя, одяг, їжа, техніка, пальне і багато чого іншого. На все це потрібні кошти. Де держава їх бере? З податків громадян, та різних підприємств, установ. А для того, щоб люди, підприємства, установи могли сплачувати ці податки, вони повинні працювати. Вони працюють, коли в товарі є потреба. А ось потребу створюємо ми – прості українці. Чим більше ми споживаємо товару виготовленого в Україні, ти більше податків сплачується державі, тим більше коштів вона отримує і може віддати на потреби нашої армії. І взагалі, чим краще розвинута економіка країни, тим вищий рівень життя людей.
Хто знає як визначити чи товар українського виробництва? Так, прочитати на етикетці, а якщо там немає вказано такої інформації? На будь якому товарі на етикетці повинен бути штрих-код, за яким зчитується інформація: де, в якій країні було виготовлено дану продукцію. Хто знає з яких цифр розпочинається штрих-код України? Він починається з цифр 482, а от код який починається з 460-461 ні в якому разі не раджу брати, це код країни-агресора Росії, купуючи такі товари ми інвестуємо в економіку ворога.
А чи знаємо ми наших українських виробників, чи розуміємо наскільки якісний, екологічний товар вони пропонують? Хто з вас, діти може назвати хоч один український бренд, наприклад, одягу ( відповіді дітей)
Насправді хороших, якісних брендів у нашій Україні вистачає. Зараз ми переглянемо відеоролик «Українські бренди, від яких шаленіють в Голлівуді». Тут звичайно названо не всі відомі імена, проте достатньо, щоб зрозуміти – нам є чим пишатись.
(перегляд відеоролика від Дарки-Бунтарки https://youtu.be/qJ9W84QXWm4)
Дорогі бренди заявляють про нашу Україну на весь світ, але доступні не кожному, тому поговоримо про ті українські бренди, які звичайний українець може дозволити собі купити. І не просто бюджетні, а й якісні. Крім того не забуваймо, що купуючи ці бренди ми підтримуємо українського виробника, українську економіку, а відтак і ЗСУ. Давайте переглянемо невеликий ролик з You Tube каналу «Якісно та дешево. Українські бюджетні бренди»
(Перегляд відеоролика «Якісно та дешево. Бюджетні українські бренди» https://youtu.be/RrUz2ylAh_w)
Українські бюджетні бренди чоловічого одягу:
Бренди для дівчат та жінок:
A.V. BAGH – бренд дерев`яних сумочок ручної роботи з унікальними авторськими ілюстраціями, деякі моделі повністю благодійні.
Якщо, діти, вам щось сподобалось, і ви маєте потребу та можливість це придбати, то коли здійсните покупку - зробіть фото з даною річчю і тегніть його у соцмережах. Таким чином ви підтримаєте українського виробника, і , можливо, хтось дивлячись на вас теж придбає щось. Це і буде один з можливих варіантів вашого внеску в нашу перемогу
Усі погодяться з тим що, значна частина нашого часу проходить у просторах Інтернету. Багато хто тепер з дорослих та дітей є активними користувачами соцмереж.
Які соціальні мережі ви знаєте ( Фейсбук, Твіттер, Телеграм, Інстаграм, Тік-Ток і ін.). Усі ці мережі створені за кордоном, але користуються ними безліч людей. Ви переглядаєте відео, файли, фільми, слухаєте музику, підписані на різних блогерів. Чи звертали ви увагу з якої країни є той чи інший контент (інформація на сторінках соцмереж, сайтів). Кожен ваш перегляд приносить певний дохід каналу, сайту, блогеру. Пам’ятайте, якщо ви переглядаєте російський контент, то і дохід йде в Росію, ви спонсоруєте ворога.
Взагалі є соцмережі, які створені українцями, але вони ще малопоширені.
Ми згадували сьогодні про музику. Скажіть, будь ласка, у кого який улюблений виконавець, група? Яка улюблена мелодія, пісня? (Діти діляться своїми вподобаннями)
А яких відомих українських виконавців ви знаєте?
Чи відомо вам, хто з наших українських співаків перемагав на Євробаченні? ( Джамала, Руслана, Вірка Сердючка, гурт Калуш з піснею «Стефанія»)
Пропоную вам гру відгадай виконавця ( матеріал для гри взято з концерту до Дня незалежності. Концерт включається фрагментарно)
Як бачите, діти, нам є чим пишатись і Україна досить відома своєю музикою. А є мелодія написана українським композитором, її співають під час Різдва у багатьох країнах світу. Хто мені назве її? Цього року відмічалось її сторіччя? Для підказки я включу вам її початок. (вмикається відеофонограма колядки «Щедрик» Миколи Леонтовича, у виконанні Тіни Кароль)
Всі ви впізнали нашу українську співачку Тіну Кароль. До речі, багато наших відомих людей шоу бізнесу під час війни роблять благодійні концерти на підтримку ЗСУ. Варто згадати Сергія Притулу, який робить неможливе -можливим.
Ми можемо багато говорити про письменників, художників, модельєрів, музикантів, лікарів, учених, ба навіть князів і королів – і скрізь ми знайдемо відомих на увесь світ українців. Всього не можливо охопити за один урок. Але поговоримо про те, з чим ми стикаємось майже кожен день, і про що ми можемо сказати: « Це виготовлено в Україні, воно дуже якісне, його знають у світі. І більше того, воно виготовлене у нас - на Волині» Діти, хто може назвати якусь марку, бренд виготовлений й нас?
( Перегляд змонтованого відео про Волинські бренди)
А зараз, щоб збагатити ваші знання, послухаємо ваші бліц-розповіді «Найулюбленіше. Зроблено в Україні», які я просила по бажанню підготувати.
Розпочну, з вашого дозволу я, бо теж маю чим поділитись. Хочу презентувати наш взуттєвий бренд IKOS. Його історія розпочалась з маленької майстерні в Луцьку. Відмінним штрихом цієї фірми є маленький червоний шов, присутній на кожній парі взуття, як згадка – все починається з малого. Продукція цього луцького бренду надзвичайно якісна. Чесно кажучи кращого по якості чоловічого взуття я не зустрічала. Натуральні матеріали, довговічність, комфорт – все це про Ікос. З початком повномасштабного вторгнення дана взуттєва фірма почала шити тактичне взуття для наших воїнів, а також, певний відсоток з продажу передають на ЗСУ. Нещодавно я замовила на інтернет сайті взуття. Менеджери допомогли мені визначитись з розміром, безкоштовна доставка. Але найбільш мене вразила патріотична листівка, яка прийшла в коробці. Ззаду був зроблений підпис від руки «Разом до перемоги» (демонстрація продукції та листівки ).
Далі йдуть підготовлені розповіді дітей. ( Про «Торчин продукт», про карпатську бринзу)
Смачна хвилинка
Ми поговорили про бринзу, а хто її куштував? Зараз ми всі разом продегустуємо даний продукт.
Продовжимо. Отже марка «Торчин», це волинський виробник. Які ще ви знаєте бренди Волині ( відповіді дітей)
Хочу доповнити ваші знання підприємств нашої малої Батьківщини:
Волинь має багато впізнаваних виробників, які є улюбленими серед нас. Деякі волинські бренди користуються популярністю далеко поза межами України
( перегляд відео презентації «Волинські бренди»)
(https://konkurent.ua/publication/14567/najpopulyarnishi-v-oblasti-volinski-brendi/)
Бренди одягу
ІІІ. Підсумок
Отже, діти, у найскрутніший для країни час, економіка має працювати, щоб посилювати нашу незалежність. Великий і малий бізнес намагаються робити те, що вміють найкраще. Сьогодні саме той період, коли кожен вклад, кожна гривня, кожна людина на своєму місці – важливі. Пам’ятайте діти: кожного разу, коли ми купуємо українську продукцію, ми вкладаємо гроші в розвиток економіки своєї держави, а відтак сприяємо нашій перемозі, нашому майбутньому процвітанню.
Збереження української мови і культури – це обов`язок людей з українським громадянством. ОБОВ`ЯЗОК! « Світу потрібна тільки унікальна, українська, самобутня Україна. Своєю лінню та ігноруванням всього українського ми зробили свою країну спірною територією в культурному аспекті. Занадто русифікована Україна - це запрошення для агресора.» (Висоцький О.) Тому давайте виконувати свої культурні обов`язки:
Це не соромно. Це не приниження. Це ваша точка зору. Це двері в ваше майбутнє і в майбутнє України!
Робімо ж свій маленький внесок у велику ПЕРЕМОГУ нашої України кожного дня
Список використаної літератури та матеріалів:
Додатки
ДОДАТОК 1
Розповідь про Волиньхолдинг «Торчин»
(https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%8C%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B3)
Приватне акціонерне товариство «Волиньхолдинг» засновано 1994 року. Наприкінці 2003 року . всесвітньовідома фірма Nestle придбала 100 % акцій підприємства.
Одне з найбільш динамічних підприємств харчової промисловості в Україні: за період своєї діяльності на ринку соусів та приправ компанія впевнено займає домінантну позицію. Продукція «Волиньхолдинг» добре відома на українському ринку та за кордоном, — це майонези, кетчупи, соуси, гірчиці і приправи, які виробляються за класичними фірмовими рецептурами та реалізуються під торговою маркою «Торчин».
Визначальна причина успіху бренда «Торчин» — якість продукції. Важливу роль успішності бренда відіграли також вдалі інновації, особливо м'яка упаковка «дой пак». Слід зазначити, що продукція підприємства сертифікована та відповідає світовим стандартам якості.
Одна з дітей підготувала розповідь про український продукт – бринзу.
Додаток 2
Розповідь про карпатську бринзу.
Найвідоміший сир українських Карпат – бринза, це традиційний продукт вівчарства, що для жителів гірського краю завжди був однією з головних складових продуктів харчування.
10 фактів про бринзу:
1