Виховна година "Про доброту і милосердя"

Про матеріал
Виховна година розроблена для учнів 4 класу з особливими освітніми потребами.
Перегляд файлу

Про доброту і милосердя

Мета: з’ясувати зміст понять «добрий», «милосердний», викликати в дітей прагнення робити добро. Вчити оцінювати свої вчинки, вчинки своїх  ровесників, розпізнавати емоційний стан інших людей. Коригувати увагу, мовлення у дітей. Розвивати вміння творити добро у повсякденному житті, творчо працювати. Виховувати чуйність, уважність, доброту, милосердя, прагнення допомагати своїм товаришам, батькам, рідним людям.

Обладнання: білі аркуші паперу, кольорові олівці, картинки, мультимедійна презентація, запис пісні про доброту.

Тип заняття: година спілкування.

Хід заняття

I. Організаційна частина

1. Нервово-психологічна підготовка

Доброго дня! – бажаю я другові,

Доброго дня! – я вітаю пташину,

Доброго дня! – я вітаю людину,

Доброго дня! – я бажаю вам всім.

- Подивіться один одному в обличчя, посміхніться, побажайте гарного настрою і успіхів на занятті.

II. Основна частина

1. Вступна бесіда

- Якщо хтось плаче, падає, забивається або хворіє, чи співчуваєте ви цій людині?

- Що ви відчуваєте, коли вам співчувають або, навпаки, не співчувають?

- Чи повинна людина співчувати тваринам?

- Чи можуть тварини співчувати людям?

- Хто у вашій сім’ї вам найбільше співчуває, коли вам погано?

2. Повідомлення теми і мети заняття

Сьогодні ми з вами поговоримо про доброту і милосердя, з’ясуємо зміст цих слів, їх значення у нашому житті.

3. Розповідь вихователя

Добро – благо, корисна справа, гарний вчинок. Протистоїть злу, поганому, руйнівному.

Доброта – чуйність; прагнення робити добро іншим.

Милосердя – співчуття; добре, співчутливе ставлення до кого-небудь.

 Милосердя, доброта. Ще з давньоруських часів благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитись шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, захистити скривдженого.

 Доброта, милосердя – багатоликі. Потреба в них повсякчасна. Навіть тоді, коли немає біди, навіть там, де гори спокійні та твердь зелена не хитається під ногами.

 Милосердя й доброта – як два крила, на яких тримається людство.

4. Читання оповідання

Першокласниця

 До школи поспішали дві дівчинки, Надійка і Катруся. Обидві першокласниці.

 Тільки-но дівчатка вибігли на східці, як їм на зустріч – дідусь. Він стукав попере себе довгим сучкуватим ціпком, невпевнено ступав ногами.

«Сліпий, мабуть», - подумала Надійка.

  • Давай допоможемо йому, - сказала вона подружці.
  • Та ти що! Ми ж запізнимось на урок. Від учительки перепаде,

відповіла Катруся і побігла.

Надійка постояла трохи нерішуче, потім підійшла до старого.

  • Дідусю! Давайте я переведу вас до тротуару.
  • От спасибі тобі, дочко, - сказав сліпий. Зійшовши на тротуар, дідусь

зупинився.

  • Дякую, дівчинко. Рости здорова й щаслива, - сказав він і пішов далі:

тук-тук-тук – мацав він ціпком дорогу.

 Надійка чимдуж побігла до школи.

 У цей час у першому «А» класі вчителька робила перекличку.

  • А де ж Надійка? – запитала вона, подивившись на Катрусю.

Дівчинка встала, знизала плечима.

  • Вона переводить через дорогу якогось діда…

Катруся хотіла ще щось додати,  але в цю хвилину відчинилися двері і до

класу увійшла захекана Надійка. Вона тихо привіталась, винувато заклякла біля порога.

  • Вибачте, Маріє Іванівно. Я запізнилась тому, що…
  • Знаю, іди на своє місце. Ти правильно зробила, - лагідно мовила

вчителька.

  • Про кого з дівчат скажемо: милосердна, добра?
  • А що скажете про Катрусю?

фІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Сірі зайчики маленькі

(Вушка є у них довгенькі)

В лісі грались, веселились,-

Працювати вже стомились.

А щоб добре працювати,

Треба трішки пострибати.

Відпочили, розім’ялись

Й до роботи знову взялись.

5. Робота над ілюстраціями на дошці

- Діти давайте поглянемо на дану картинку. Як ви думаєте, який вчинок дітей зображено на картинці?

- Чи потрібно допомагати птахам взимку?

- Як діти допомагають птахам?

А тепер розглянемо ці картинки, які дії дітей показані на картинках?

6. «Сердечко доброти»

Такі риси, як доброта, милосердя народжуються в наших сердечках. І тому ви розфарбуєте сердечка, які лежать перед вами, а потім подаруєте один-одному своє сердечко в знак поваги, підтримки один до одного.

(Діти розфарбовують сердечка, вихователь допомагає, слідкує за поставою дітей.)

III. Заключна частина

  1. Перегляд презентації

(Діти переглядають презентацію. Вихователь коментує переглянуте).

  1. Слухання пісні про доброту.

- Послухайте, будь-ласка, уважно пісеньку.

(Діти слухають)

-Про що ви прослухали пісню?

3. Підсумок заняття

- Що відбулося б зі світом, якби в ньому не стало доброти?

- Як ви думаєте, чи важко бути добрим?

Отже, протягом багатьох років складалися правила, як людина має жити поряд з іншими людьми, щоб усім було добре. Це відбито і в народних прислів’ях «Добре діло саме себе хвалить».

 

 

docx
Додано
29 листопада 2022
Переглядів
253
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку